Jump to content

Japonya'da lise okumak

TheWatlok

Önerilen İletiler

Abim sen ne yaptın bak araştırmanı tavsiye ederim ben geçtim Japonyayı ünv. Ankarada okucaktım Ankaraya gidince 180 derece döndüm hayat ne diyeyim şimdi öldürseler gitmem asds :D

-Azmini takdirle karşılıyorum ama iyice araştırmadan heves edip işe kalkışma bir passaport çıkar bir git gör nasılmış kafana yatarsa devam et destekliyorum seni... :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 35
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Yine anime izleyip japonyaya gitmek isteyenler :(

Bende bitirdim ama kız göremedim :D Sen iyiymişsin 

ceset konuyu canlandırmışsınız  helal maşallah

Bak şu arkadaş(Videoyu çeken) öğrenci değişim programıyla gitmiş diğer videolarında Amerikalı olduğunu ve nasıl geldiğini filan söylüyor.

Özellikle kızların üniformalari bize göre çok değişik. Burda versen asla giymezler

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

lise ben hiç duymadım ama Japonca bölümü okuyan öğrenciler öğrenci değişim programları gibi programlarla 1 senelik-6 aylık veya sposor programlarıyla 2-3 haftalık gidebiliyorlar. Ama lise hiç duymadım. Ama Japon konsolosluğunu bir araştırmak lazım. Onlar sınavla gönderiyor tabi sınavları çok zor baya sağlam japonca bilmen lazım genelde japonca okyan öğrenciler kazanıyor zaten. Ama eğer bir çok insan gibi anime-manga ile Japonyayı sevip de böyle kafaya takan biriysen tavsiye etmem, sadece hevesle gidilip yapılacak iş değil. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir şirket var Ef Education ama tam olarak öğrenci değişimi değil. Kalacağın süreyi sen ayarlıyorsun ve orada bir lisede okuyorsun. Eğer lisede okumak istemiyorsan başka bir programla da Tokyo'ya gidip orada japon kültürü/Japonca öğrenebiliyorsun diye biliyorum. Fiyat olarak bana iyi gelmişti ama ucuz olduğundan değil. Eğer özel mesaj atarsan daha detaylı anlatabilirim ^^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

Tahminen değişim programları bile olmayabilir. Çünkü bizim lise öğretim şekli ile Japonların farklı. Aynı şekil öğretim olsa bir nebze olur gibi ama sanmıyorum. 

Üniversite okuyabilirsin her türlü erasmus, burs , vs. şekilleri ile okuman mümkün. Ama ilk önce dil öğrenmen gerek :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.