Jump to content

Omoide no Marnie’nin Tanıtım Videosu

Skadi

Önerilen İletiler

Studio Ghibli Animesi Omoide no Marnie’nin Tanıtım Videosu

omoide-no-marnie.jpg

Studio Ghibli’nin resmi sitesinden Omoide no Marnie’nin (When Marnie Was There) tanıtım videosu yayımlandı.

Yönetmenliğini Hiromasa Yonebayashi’nin (Karigurashi no Arrietty) yaptığı film Joan G. Robinson’ın aynı isimli çocuk romanından bir uyarlama. Bu açıdan hikâye yönünü İngiltere’den Hokkaido kıyılarındaki bir Japon köyüne çeviriyor. 

Orijinal romanın konusundan kısaca bahsedecek olursak; Anna’nın bu dünyada tek bir arkadaşı yoktur ta ki kum tepeleri arasında Marnie ile tanışana dek. Ama Marnie göründüğü gibi bir kız değildir. Dostluğun, ailenin ve yalnızlığın anlatıldığı bir hayalet hikâyesi…

Üvey ailesi ile birlikte yaşayan, etrafındaki olaylara ayak uyduramayan Anna, Norfolk’a yaşlı Bay ve Bayan Peggs’in yanına gönderilir. Burada kıyıdan uzakta bir ev bulur ve hayatındaki tek arkadaşı Marnie isimli tuhaf bir kızla tanışır. Ancak gün gelir Marnie ortadan kaybolur. Ardından bu ıssız eve Lindsay ailesi taşınır. Anna Marnie ile olan arkadaşlığından o kadar çok şey öğrenmiştir ki yeni taşınan Lindsayler ile sıkı bir dostluk oluşur. Öte yandan Marnie hakkındaki ilginç gerçekleri, onun aslında göründüğü gibi bir kız olmadığını öğrenir.

Filmin baş rollerinde;

Anna rolünde 16 yaşındaki Sara Takatsuki

omoide-no-marnie.jpg

Anna

Marnie rolünde Kasumi Arimura

omoide-no-marnie.jpg

Marnie

Diğer rollerde ise;

• Anna’nın üvey annesi Yoriko rolünde Nanako Matsushima

Kiyomasa Oiwa rolünde Susumu Terajima

Kiyomasa’nın eşi Setsu rolünde Toshie Negishi

Baaya rolünde Kazuko Yoshiyuki

Hisako rolünde Hitomi Kuroki

Ayrıca belirtelim ki videoda da yer alan Priscilla Ahn’ın lise yıllarında yazdığı Fine on the Outside isimli parça, Studio Ghibli’nin tümüyle İngilizce olarak yer verdiği ilk şarkı niteliğinde. Film 19 Temmuz’da Japonya’da gösterime girecek.

KAYNAK:AnimeFantastica

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.