Jump to content

Are You Sure Çeviri

ARE-YOU-SURE

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 37
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Evet galiba buraya özlü sözler falan yazmam gerekiyor ama maalesef bilmiyorum. Çeşitli sebeplerden dolayı çevirilerimi tek başlık altında toplayıp buradan devam edeceğim.    Çevirilerdeki ortak proj

Çevirilerinde kolay gelsin :) Notlar falan koymayı unutma çevirilere farklı bi renk katıyor izledigim bazı animelerde animelerden çok çevirmen notlarına gülmüştüm :D

Yine yarısını beğendim kusura bakmayın çok teşekkürler.   Bir süre de fansublardan uzak kalmayı düşünüyorum. Şu anki düşüncem fansubları şans olarak görmek değil ne yazık ki :D  Fansubları falan aşağı

Sword Art Online II - 03. Bölüm

BlmFzGR.jpg

Altyazı!

FFF ölsün Horriblesubs'dan selamlar.

Sırf FFF sunumunu beklediğim için bu kadar gecikti. Haftaya direk Horrible'a yumulacağım.

Senin altyazıyı göremeyince FFF beklediğini tahmin etmiştim.  :) Yalnız o sakın  Horriblesubs ölsün FFF'den selamlar. olmasın  B)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Senin altyazıyı göremeyince FFF beklediğini tahmin etmiştim.  :) Yalnız o sakın  Horriblesubs ölsün FFF'den selamlar. olmasın  B)

Doğrusu öyle de yamuk yaptı FFF. Bu saat oldu hala çevirisi yok. Eski sisteme geri dönüyorum. Horrible çevirip koyacağım. Daha sonra FFF opening ve endingli şekilde gelecek.

Hatta şu şekilde opening ve endingin firedrive linkini atayım. Hem izlenir hem indirilebilir durumda olur:

Opening: https://www.firedrive.com/file/D286609CECB01A82

Ending: https://www.firedrive.com/file/3E4B8F0C2C57B85A

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

aMZwgqO.jpg

Evet galiba buraya özlü sözler falan yazmam gerekiyor ama maalesef bilmiyorum. Çeşitli sebeplerden dolayı çevirilerimi tek başlık altında toplayıp buradan devam edeceğim. 

Çevirilerdeki ortak proje haricindekiler ise Divx Planet ve Türkçe Altyazı sitesinde paylaşılacak.

Divx Planet & Türkçe Altyazı

Şimdiyse önceden neler çevirdim ne çeviriyorum ve ne çevirmeyi düşünüyorum.

|

|

|

\/ 

Biten Çalışmalarım

--->Goulart Knights Evoked the Beginning Black

--->Pupa

Devam Eden Çalışmalarım

--->Sword Art Online 2

--->Soredemo Sekai wa Utsukushii

--->Mekakucity Actors (AnimeKeyfi ile Ortak)

Gelecek Çalışmalarım

--->Kiseijuu

--->Omoide no Marnie

--->Yotsubato (Manga)

Bir de ufacık bir blog var. Onun da linkini paylaşayım:

---> ays01.blogspot.com.tr

Serilerdeki güncelleme yorum olarak belirteceğim. Bloga da mega indirme linklerini ilk fırsatta ekleyip düzenlenmesi gereken yerleri düzenleyeceğim.

Sword Art Online 2. Sezon için de şöyle bir şey diyeyim:

http://peacefansub.com/sword-art-online-1-arc-gunceli/ Peace Fansub tarafından seri encode edilecek gözüküyor şu an.

Bunun yanında manga projelerim de başka bir fansubda yer alacak ortak proje olarak. :)

Merhaba Anime Sever :) Öncelikle anime dünyasına emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Doğru animelere nokta atışı yapmışsın :) Tebrikler :) Son olarak ONE PİECE VARrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yine yarısını beğendim kusura bakmayın çok teşekkürler.

Bir süre de fansublardan uzak kalmayı düşünüyorum.

Şu anki düşüncem fansubları şans olarak görmek değil ne yazık ki :D 

Fansubları falan aşağılamıyorum sadece tek başıma biraz daha rahat olabilirim düşüncesi. Yine çok samimi arkadaşlıklarım var fansublardan.

Çeviriyi bırakmayı da düşünmüyorum. Ne zaman ki ölürüm ben, bırakırım galiba o zaman. Kendinden bırakılmış olur. Animeler çıkmayı bıraksa bırakır mıyım diye düşündüm bu sefer de eski seri çeviririm galiba :D Hayatımın bir parçası şeklinde bırakmam çok zor :D

Ben seni dizilerin arasına atarım animeler biterse :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güz sezonu çevireceğim animelere karar verdim:

izfUS9Q.jpg

- Kiseijuu -

Türleri: Aksiyon, Drama, Korku, Bilim Kurgu, Psikolojik, Seinen

Nasıl bir şey bu derseniz eğer konusu şöyle manganın ve animenin konusu karıştırılmış şekilde mevcut:

Sessizlikten ve karanlıktan geliyorlar. Gökten iniyorlar. İnsan etine aç durumdalar. Her yerdeler.
Onlar parazitler, saldırıp hayatta kalmak için insanların kontrollerini ele geçiren uzaylı yaratıklar.
Bir kez kurbanlarına bulaştıkları zaman istedikleri ölümcül şekle dönüşebiliyorlar: Dev dişli canavarlar, kanatlı şeytanlar, elleri bıçaklı yaratıklar...
17 yaşındaki Izumi Shinichi, Tokyo'nun sakin bir mahallesinde annesi ve babasıyla yaşamaktadır.
Bir gece Parazit'ler olarak adlandırılan solucanımsı uzaylılar dünyayı istila edip insanların kulaklarından ya da burunlarından girerek beyinlerinin kontrolünü ele geçirirler.
Shinichi uyuduğu sırada bir Parazit kulağından girmeye çalışır. Ama o sırada Shinichi kulaklık taktığı için Parazit başarısız olur ve sağ koluna girerek kolun kontrolünü ele geçirir. Bu Parazit'in adı ise Migi'dir.
Shinichi, Migi'nin yukarılara çıkıp beynine ulaşmasına engel olur. Böylece ikisi de kişiliklerini ve akıl sağlıklarını kaybetmezler.
İkili diğer Parazit'lerle karşılaştıklarında tuhaf durumlarından yararlanır ve hayatta kalabilmek için yavaş yavaş aralarında güçlü bir bağ oluşmaya başlar. Çift, Shinichi'nin insan beyninin hala bozulmamasının üzerine diğer Parazit'lere karşı bir mücadele vermeye karar verirler.
Shinichi, Migi'den yardım alırken insanları hunharca yiyen Parazit'lere karşı savaşmaya kendini mecbur hisseder.

Bir de yaklaşık 1 ay önce çıkan bir filmin ingilizce altyazı tahminen sonbaharda düşer onu da ekleyeyim buraya:

ASkCXUi.jpg

- Omoide no Marnie - 

Türü: Doğaüstü sadece, başka bir şey yok. Bana ilginç geldi.

Ahan da konusu:

Anna kum tepelerinin ardındaki Marnie ile tanışana dek dünyada hiç arkadaşı yoktur. Ama Marnie göründüğü gibi değildir. Dostluk, aile ve yalnızlık hakkındaki gerçeklerden oluşan bir hayalet hikayesi. Anna üvey annesiyle beraber yaşayıp çevresindeki arkadaşlarıyla ve her şeyle ters düşmektedir. Daha sonrasındaysa Norfolk'a, kum tepelerde doya doya koştuğu ve su kenarındaki yere, yaşlı Bay ve Bayan Pegg'in yanında kalması için gönderilir. Orada bir bataklık evi vardır ve Marnie denilen tuhaf ve küçük bir kızla tanışır ve Marnie Anna'nın ilk arkadaşı olur. Sonra bir gün Marnie kaybolur. Sonrasındaysa yeni bir aile, Lindsay'ler, bataklık evine taşınır. Marnie'den dostluk hakkında çok şey öğrenen Anna Lindsay'ler ile sıkı fıkı arkadaş olur ve Marnie hakkındaki tuhaf gerçekleri, göründüğü gibi olmadığını öğrenir.

İşte bunlar var. GGO'da da devam. Bir de eski seriler var ara ara onlara da ikinci üçüncü dördüncü plandan göz atacağım wink.gif
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Emeklerin için teşekkürler.. Çeviriler süper. Devamını bekliyorum.. Ayrıca SAO 2 çok iyi bir seçim olmuş favorilerimden biri. FANSUB'a katılmayınca tek başına rahat oluyor gerçekten. Bu arada hayran kaldım demeliyim.. Yeni olunca hiçbir şey beceremiyor insan. Ben de çeviri işlerine girişmek niyetindeyim. Belki bir gün birlikte çalışırız.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.