Jump to content

Kumların Altında Bir İnci Tanesi... (Anime Tanıtım İnceleme II)

Kaxell

Önerilen İletiler

1. İnceleme: Guilty Crown!

http://forum.turkanime.tv/topic/10183-bir-kral-bir-taht-ve-g%C3%BCnah-ke%C3%A7isi-incelemetan%C4%B1t%C4%B1m/

Belki size bu isim biraz tanıdık gelecektir. Belkide daha önce duymuşsunuzdur, ya da "Bu ne be!" demişsinizdir. Bu yazının sebebi kafanızdaki bütün ön yargıları yıkmak. Sizi geri dönüşü olmayan bir yola sokup en az bir hafta etkisinde bırakmaktır. Hatta öyle ki müziğini her duyduğunuzda hüngür hüngür ağlayacak, belki de kendinize lanet okuyacaksınız. En iyisi mi sizi daha da meraklandırmayıp konuya balıklama dalıyım. Öncelikle, BÜTÜN ÖN YARGILARINIZI YIKIN! Yoksa ne bu yazının keyfini çıkarabilirsiniz, ne de animenin. 

Önce ben nasıl bulduğumu anlatayım. Yabancı bir forum sitesinde,  2011(2) yılının en iyi animelerine bakıyordum. Sonra yorumlarda "Puella'yı shoujo sananlara sesleniyorum. İlk 3 bölümü dayanın, sonrasını zaten anlayacaksınız." Şaka yaptığını falan sanmıştım. Kısa bir seri olduğundan bir şans vereyim dedim. Ve sabah saat 6'da, gözlerim mor ve dolu dolu bir şekilde kendimi yatağımda buldum. İzledikten sonra verdiğim tepki "Biraz...önce... ne ... izledim... ben..."

.

Puella Magi Madoka Magicka:  http://www.turkanime.tv/anime-seri/Mahou-Shoujo-Madoka-Magika (Psikolojik, Büyü, Korku, Pek de tatlı olmayan kızlar -_-) 

OJZl4Z.jpg

Özeti (türkanime.tv alıntıdır.)

Sevgi dolu bir aile, iyi arkadaşlar, kahkahalar ve göz yaşları... Tüm bunlar Mitakihara Şehri orta okulunda 2. sınıfta okuyan Kaname Madoka'nın sıradan hayatını oluşturan şeyler. Bir gece, Madoka rüyasında siyah saçlı gizemli bir kızı korkunç bir kötülüğe karşı savaşırken görür. Ertesi gün Akemi Homura adlı bu kızın kendi sınıfa transfer olduğunu öğrenir. Bu karşılaşma Madoka'nın hayatını sonsuza dek değiştirecek olaylara yol açar.

Ya şimdi bu hikayeyi nasıl anlatırım. Sizin ilginizi nasıl çekerim hiç bilmiyorum. En iyisi ben bir değerlendirme yapıyım. Siz "Bu çocuk işini biliyordur." diyin ve isterseniz bir şans verin. 

Hikaye: 10+/10  ( Sonu öyle bir koydu ki kelimeler anlatamaz... Bu yüzden 10'dan daha fazlasını hakediyor.)

Müzik: 11/10 (Ha...ha... Dinledikçe ağlıyorum, Dinlemeyin. Şimdiden uyarıyorum bakın fazla mükemmeldirler.)

Karakterler: 10/10 (Puan kırılmaz... Kırılacak bir alan yok ki. Hepsi birbirinden özgün... Benim suçum değil.)

Çizimler 6/10 (Oh be, kendi fikrim olduğundan bu tarz çizimleri sevmediğim için benim gözümde 6. Ama bu izlememe mani olamadı. Keşke olabilseydi...)

Özgünlük 10/10 (Filmini izlemeye korkuyorum. -_- O derece özgün ve epiktir.)

GENEL PUAN: 94/100

Sonuç: Animeye ilk 3 bölüm şans verin. Eğer shoujosuna katlanabilirseniz devamındaki  mükemmelliği tadarsanız. B)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Madoka magica hayatımı mahvetti. İzlemez olaydım dedigim animelerden bitanesi, aglamamak için kendimi nasıl tuttum ben bile hatırlayamıyorum. Homura mahvetmişti beni, kesinlikle bende tavsiye ederim, dram trajedi her yerde :D 

Aslında çizim konusuna düşük vermissin, benim hoşuma gitmişti çizimleri. :D Hani zaten sütüdyo olarak Shaft'ın yapımı da karakter tasarımları kimin bilmiyorum. 

Ayrıca herkes seriyi shoujo falan sanıyor, gerçekten gülesim geliyor çogu yerde. Mangası seinen diye bile geçiyor, artık kapagına göre yargılamayı kesin bence :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Madoka magica hayatımı mahvetti. İzlemez olaydım dedigim animelerden bitanesi, aglamamak için kendimi nasıl tuttum ben bile hatırlayamıyorum. Homura mahvetmişti beni, kesinlikle bende tavsiye ederim, dram trajedi her yerde :D 

Aslında çizim konusuna düşük vermissin, benim hoşuma gitmişti çizimleri. :D Hani zaten sütüdyo olarak Shaft'ın yapımı da karakter tasarımları kimin bilmiyorum. 

Ayrıca herkes seriyi shoujo falan sanıyor, gerçekten gülesim geliyor çogu yerde. Mangası seinen diye bile geçiyor, artık kapagına göre yargılamayı kesin bence :D

Shaftın çizimlerini genel olarak beğenmiyorum :) Yani, insanın şaftını kaydırmaktan başka bir işe yaramıyorlar. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Shaftın çizimlerini genel olarak beğenmiyorum :) Yani, insanın şaftını kaydırmaktan başka bir işe yaramıyorlar. 

Aslında biraz haklısın Shaft Mekakucity actors'ü de birazcık batırmıştı. Ama gene güzeldi ya.

Madoka konusunda çizim konudan geride kaldıgından pek önemli bile olmuyor bence :D Çok geri planlarda kalıyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aslında biraz haklısın Shaft Mekakucity actors'ü de birazcık batırmıştı. Ama gene güzeldi ya.

Madoka konusunda çizim konudan geride kaldıgından pek önemli bile olmuyor bence :D Çok geri planlarda kalıyor.

Aynen öyle. :) Birde ben Madokayı izlediğim zamanlar çizim konusunda acayip seçiciydim. Ama beni bile yerle bir etmeyi başardı.  Birde mesela ben SPOİLER

ölen kızların hep bir sonraki bölümde geri geleceğini düşümüştüm. Ama ölmeye devam ettikçe dayanamadım. Zaten homura'nın hikayesi öylllllleeee bir koydu ki gece 5 te ne olduğunu anlayamadım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynen öyle. :) Birde ben Madokayı izlediğim zamanlar çizim konusunda acayip seçiciydim. Ama beni bile yerle bir etmeyi başardı.  Birde mesela ben SPOİLER

ölen kızların hep bir sonraki bölümde geri geleceğini düşümüştüm. Ama ölmeye devam ettikçe dayanamadım. Zaten homura'nın hikayesi öylllllleeee bir koydu ki gece 5 te ne olduğunu anlayamadım.

Bende madoka'ya shoujo gözü ile bakanlardandım (Tamam utanarak itiraf ediyorum, bu yüzden kendimden utanıyorum : :() Hani hem animede erkek yok vesaire falan filan hep izlemeyi erteledim, sonra biraz araştırmadan sonra izlemeye karar verdim. Homura'nın olayından sonra ne yapacagımı şaştım yani. Şu büyücü kız olma işi, homura falan gece beni bitirdi, o gün uyuyamadım yani çok iyi hatırlarım. Hayatımı mahveden nadir üç-beş anime arasına girer rahatça.

Profilimde duruyor hala müziği :D Bir de tavsiye ettiğimde bana şöyle bakmasalar:

kyoko.jpg

Ahaah çok haklısın ya, ben insanlara önerince de bu tepkiyi alıyorum, (zaten çogu hiç izlememiş oluyor) bu mu diye bakıyorlar, sanırım o kısım da karakter tasarımları yüzünden oluyor :D

Neden bilmiyorum ama bu seriyi çok seviyorum, keşke herkes haberdar olsa, izlese. Ama nerede...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.