Jump to content

Çizim Çalışmalarım (Anime-Oyun) [+3 çizim eklendi]

bLacqRoot

Önerilen İletiler

çizgileri daha temiz yapmalısın,siyah yerleri daha iyi tara,biraz daha iyi olduktan sonra kaliteli kağıt al (en az 100gram),diğerlerinin dediği gibi oranlar çok önemli ayrıca yuvarlak yöntemine gerek yok daha doğrusu kendi tarzını bul ben önce saçtan başlarım. 5/10 (yine de forumdakilerin çoğundan iyisin)

hmm bende  kıyafetten başlıyorum genelde. acaba ondan mı ? :D Sırf çizim için kaliteli kağıtta alınmazki bea :D

çizgi çaışması şu:elinin belli şekillere alışması hızlanması için yapılan alıştırma.eşit boy ve aralıklarda yatay,dikey çapraz,eğik çizgi çizmek.yuvarlak çizimi için elips için içten dışarı dıştan içeri ters yönlü spiraller geometrik şekiller gibi şeyler.günde 10-15 dk çalışırsan bile refleks haline geliyor bir yerden sonra

hmm anladım ama 5dk yeter 15dk zamanın olmaz :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 35
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Net gitmişti çizim yapiyim dedim.10 üzerinden kaç verirsiniz ? Ve Burda güzel çizimler yapan var gerçekten önereceğiniz bir şeyler varsa çok memnun olurum.(Hayıtımdaki 5.Çizim :D) Uchiha Sasuke 1  

Ben de çok detaylı bilmiyorum fakat kırtasiyelerde var.. Kalemlerin H harfli olanları sert B olanları ise yumuşak ,yeni başlayanlar için 3B ve 4B kalemlerin daha iyi olduğunu biliyorum.Alıştıkça daha

teşekkürler. Çizgi çalışmasından ki kastın ne oluyor? ben biraz cahilim bu konularda :D   Teşekkürler ...öyle bir bölüm olduğunu bilmiyordum :crying3-onion-head-emoticon: hemen oraya gidiyorum hemen 

5 puanın hepsini orantılardan mı kırdın :D  Şaka bir yana orantıları düzgün yapsam ve üşenmeyip gölgelendirme de yapsam bile kendime en fazla  8-9 verirdim.Bağzıları var öyle bir çiziyorki onları gördükten sonra kendime 10 veremem :D ama onlarda  kopya kağıdı kullanarak filan hatları belirliyorlar ama gölgelendirme filan onları süpre yapıyorlar.

Bizim forumda manga veya çizim gölgelendirme dersi var mı ? Ekstra bir kaleme ihtiyaç olmadan 0.7 uçlu kalemle yapabileceğim :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Çizimlerin güzel öncelikle daha iyisini yapabilmek için kullandığın kağıdı-kalemini değiştir,resim kalemi al eğer ki çizim yapmayı seviyorsan ve kalemi tutma tarzın da önemli aksi halde çizim sayfan kirlenir :) Ama öneririm gerçekten resim kalemleri alırsan hem keyifle de çizersin :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

teşekkürler. çizim kalemleri derken bir tek kalemden mi bahsediyorsun ? (bildiğim her şey için ayrı kalemler var)

Aslında gölgelendirme ve saç teli çizmek için kalemler ne kadardır onlardan alırsam çizimler üstüne daha dururum.

Özellikle şuan bir fanart çizmeyi düşünüyorum (bunlara nazara daha dikkatli ve detaylı).

Gölgelendirme + Saç çizmek için kalem + normal çizim  kalemi ne kadar dır ? Kırktasiyelerden bulabilir miyim ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

teşekkürler. çizim kalemleri derken bir tek kalemden mi bahsediyorsun ? (bildiğim her şey için ayrı kalemler var)

Aslında gölgelendirme ve saç teli çizmek için kalemler ne kadardır onlardan alırsam çizimler üstüne daha dururum.

Özellikle şuan bir fanart çizmeyi düşünüyorum (bunlara nazara daha dikkatli ve detaylı).

Gölgelendirme + Saç çizmek için kalem + normal çizim  kalemi ne kadar dır ? Kırktasiyelerden bulabilir miyim ?

Ben de çok detaylı bilmiyorum fakat kırtasiyelerde var..

Kalemlerin H harfli olanları sert B olanları ise yumuşak ,yeni başlayanlar için 3B ve 4B kalemlerin daha iyi olduğunu biliyorum.Alıştıkça daha yumuşaklarını kullanabilirsin.Ama tavsiyem birkaç tane sert birkaç tane yumuşak olanlarından almalısın..Deneme-yanılma yöntemiyle alışırsın. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.