Jump to content

Clash Of Clans

Lucifèr

Önerilen İletiler

Öncelikle Merhaba Arkadaşlar :

Clash of Clans, (Türkçe: Klanlar Çatışması) HelsinkiFinlandiya merkezli video oyun şirketi ]Supercell tarafından türetilmiş olan, çok oyunculu, gerçek zamanlı, freemium, çevrimiçi strateji oyunudur. Clash of Clans oyununda, oyuncular saldırganlara karşı kendi köylerini korumak için çeşitli savunma mekanizmaları inşaa ederken, aynı zamanda saldırma amacıyla da asker üretirler. Oyuncular, 50'şer kişilik gruplardan oluşan klanlara katılabilir, topluluk olarak ve klanların kendi içlerinde çevrimiçi sohbet ederek, klan üyeleri birbirlerinin kalelerine asker gönderebilirler.

İlerleme için gerekli materyallerden en önemlisi olan taş alımı kredi kartıyla veya oyuncunun kendini geliştirmesi ve istenilen dereceleri yapmasının yanı sıra, köyün bulunduğu alandaki çalı, ot ve ağaçlar toplandığı esnada da kazanılabilmektedir. Ödeme özelliği ile oyun iOS platformunda en çok kazananlar listesine girmiştir. 2013 yılının ilk yarısında, şirket satışlardan ortalama olarak günde 2.4 milyon dolar gelir elde etmiştir.  Clash of Clans iOS platformunda, 2012 yılı Aralık ayında en çok indirilen 5 uygulama arasında yerini almıştır.  Oyunun bu başarıyı kazanmasındaki asıl neden ise, tekli ve çoklu oyunların birleştirilmiş olmasının yanı sıra eşli olarak oynanması olarak gösterilmektedir. 

Android platformunda ise ilk defa, 30 Eylül 2013 tarihinde sakin ve sessiz bir şekilde Kanada ve Finladiya'da oynanmaya başlandı.  Bir hafta süreyle Kanada ve Finlandiya'da beta sürümü yayınlandıktan sonra, 7 Ekim 2013 tarihinde Google Play Store'da yerini aldı ve yine sessiz bir şekilde uluslararası platformda yayılmaya başladı     

Alıntıdır Vikipedia :)

Clash-of-Clans-Android-Download.jpg

Clash-of-Clans-Babyrunka.png

Resim bana ait değil tabiki daha oyuna hesap bile açmadım :)

Şimdi arkadaşlar nerden çıktı bu diye soracak olursanız Türk Anime TV forum sakinleri olarak bu oyuna başlasak bi clan kursak nasıl olur katılmak isteyen yazabilir arkadaslar oyunun boyutu 40 mb civarı.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oyun güzel oyun ama çok eksikleri var bir kere doğru bir veritabına sahip değil çoğu üyenin başına gelen şeylerden bahsediyorum güncelleme gelirken her server'dan bazı köyler siliniyor

Taş çekmek bile sıkıntı, oyun adminlerinin oyundan haberi olmayan oyunu kuran şirketin bile hala bazı konularda muallakta olduğu bir oyun sorduğun sorulara kendileri bile cevap veremiyorlar,

Oyuna gelirsek oyunu satmak bile sıkıntı nooblara satıyorsun adam nasıl beceriyorsa hesabı siliyor,paraları geri istiyor  :(

Size tavsiyem oyuna başlayan arkadaşlar madenler ve iksir toplayıcıları geliştirmeyin,full köy binası kasın ve depoları yükseltin,savunma zamanla zaten geliyor Şimilik bu kadar kafi :T

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bir ara tablete indirmiştim ama bu tarz oyunlar artık beni sıkıyor ya ama eğlenceliydi de hele bilirsen oynamayı :D

Ya benimde hoşuma gitmiyordu da Boom Beach oynadıkça bunu da merak ettim birde klan sistemi var ya o yüzden forumcak dalabiliriz diye koydum ama ilgi çekmedi heralde şöyle genel bi biçimde bakınca :)

Oyun güzel oyun ama çok eksikleri var bir kere doğru bir veritabına sahip değil çoğu üyenin başına gelen şeylerden bahsediyorum güncelleme gelirken her server'dan bazı köyler siliniyor

Taş çekmek bile sıkıntı, oyun adminlerinin oyundan haberi olmayan oyunu kuran şirketin bile hala bazı konularda muallakta olduğu bir oyun sorduğun sorulara kendileri bile cevap veremiyorlar,

Oyuna gelirsek oyunu satmak bile sıkıntı nooblara satıyorsun adam nasıl beceriyorsa hesabı siliyor,paraları geri istiyor  :(

Size tavsiyem oyuna başlayan arkadaşlar madenler ve iksir toplayıcıları geliştirmeyin,full köy binası kasın ve depoları yükseltin,savunma zamanla zaten geliyor Şimilik bu kadar kafi :T

çok iyi bi açıklama olmuş :) ama asıl mesele satmak değil eğlence ya :D Düzenlenme: Kaxell tarafından
üst üste mesaj atmak yasaktır.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.