Jump to content

Fate/Stay Night (2014)'ün Rotası ve Yeni Fate Filmi duyuruldu!

Yabus

Önerilen İletiler

Şimdi Bu Fate Stay Night ın parodisi mi olcak acaba ?

Üstteki yorumda Huzix arkadaşın belirttiği gibi Fate/Stay Night bir görsel romandan uyarlanmadır.

Görsel romanları hikaye şeklinde ilerleyen oyunlar olarak düşünebilirsin. Hikayenin belirli yerlerinde oyun oyuncuya hikayeyi nasıl ilerletmek istediği hakkında bazı sorular sorar, bu şekilde hikayenin faklı rotaları ve sonları olur.

Fate/Stay Night'ın da 3 ana rotası vardır bunlar sırasıyla: Fate, Unlimited Blade Works, Heaven's Feel'dir (Bu üç rotanın da kendi içlerinde çeşitli sonları var). Her rotayı paralel evrende geçen olaylar olarak düşünebilirsin.

2006'da Stüdyo DEEN'in yaptığı Fate/Stay Night genel olarak Fate rotasına odaklıydı ancak diğer rotalardan da bir şeyler katıp bir de oyunda olmayan bazı şeyleri eklediler, oyunu oynamayıp seriye aşina olmayanlar için bu pek sorun olmasa da Fate/Zero ile ve oyundaki 3 rota ile de çakışan bazı yerleri olduğu için bu iş serinin hayranlarını pek mutlu etmedi doğal olarak. :D 

(2010'daki filme kısaca değinmem gerekirse her ne kadar 2. rotayı düzgün takip etmiş olsa da oyunda 20 saat süren bir şeyi 2 saatllik filmle anlatmaya çalışınca ortada ne karakter gelişimi kaldı ne de güzel ilerleyen bir hikaye.)

Biraz uzun olmuş sadede gelelim  -_-  Bu sonbaharda çıkacak olan seri Görsel Romanın Unlimited Blade Works rotasını konu alacak yani parodi değil, sadece 3 farklı olay örgüsünden birini anlatıyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra...

arkadaşlar bir çok kişinin fate serileri hakkında kafası karışıyor. 3 seri mi, fate zero ilk seri mi falan die. detaylı anlatayım dedim spoiler vermemeye çalışarak.

şimdi öncelikle fate stay night adında bir visual novel(görsel roman) yayınlandı 2004 de. bu novelde 3 farklı senaryo var. senaryolar şöyle:

1-fate

2-unlimited blade works

3-heaven's feel

bu üç senaryo birbirlerinden tamamen farklı ilerliyor. sadece başlangıçları aynı. shiro saber 'i çağırana kadar yani. ondan sonra 3 senaryo birbirinden tamamen farklı ilerliyor. mesela shiro ilk senaryoda sabere, unlimited blade worksta rin'e, heavens feel senaryosunda sakuraya aşık oluyor. ve her senaryoda farklı şeyler, sırlar etc. öğreniyorsunuz. noveli okuyanların kurdukları forumlara bakacak olusanız heavens feel noveli okuyanların %70-80 ninin favori senaryosudur.(benim de öyle)(heavens feel' i verin bana başka bişe istemiyom :D)

şimdi gelelim anime serilerine. STUDIO DEEN daha önce ilk senaryo(fate senaryosu)'nun anime serisini ardından unlimited blade works senaryosunu film olarak çıkardı. tabi noveli okuyanların hiçbirini tatmin etmedi bu durum. çünkü konu gerçekten kötü işlenmişti. senaryoların hepsi çok uzun senaryolar olduğu için(3 ayda bitirdim ben novelini okumayı gerisini siz düşünün) 1saat 45 dakikaya sığdırılan film ise ayrı bir fiyasko oldu. bu arada novelde bir çok karakterin 10 yıl önceki savaş ile bir bağlantısı vardı. bu arada novelde birçok karakterin 10 yıl önceki savaş ile bağlantısı var. bu yüzden novelin çok tutması üzerine yazar 10 yıl önceki savaşı anlatan fate zero isimli light noveli yazdı. Ardından UFOTABLE fate zeronun animesini yaptı. STUDIO DEEN nin yaptığı hatayı yapmayan UFOTABLE hikayeyi oldukça güzel bir şekilde animeye uyarladı. Fate zeronun animeye güzel bir şekilde uyarlanmasından sonra fate stay night konusu tekrar japonyada hortladı ve fate zeroyu yapan UFOTABLE fate stay night'ı tekrar animeye uyarlamaya karar verdi. Ve sonuç olarak açıklamışlar; Unlimited blade works anime serisi ve heavens feel movie olarak çıkacak. UFOTABLE den umutluyum açıkçası ben. STUDIO DEEN  gibi güzelim hikayeyi batırmazlar umarım.

son olarak visual novelinin ps vita versiyonundaki openinglerini vereyim

1. fate rotası:

http://www.youtube.com/watch?v=biL1Dbe6BC0 (30. saniyede başlıyo tam olarak.)

2. unlimited blade works rotası:http://www.youtube.com/watch?v=lNPesnjM2Sg( bazı sahneler ilk rotadakiyle aynı, görüntü çok iyi değil ama)

3.heavens feel rotası:http://www.youtube.com/watch?v=Vi1FzbGHjNU bunu da görüntü çok iyi değil. ps vitadan çıkarıldığı için

Çok sağlam anlatmışsın  :D aklımda kalan tüm soruları çözdü ama ln sine başlarmıyım bilmiyorum gözüm korktu birden

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.