Jump to content

Counter Strike : Global Offensive

OBAMA ONII CHAN

Önerilen İletiler

Yeteneğin yoksa beynini kullanmak yetmiyor, akıl oyununa çok öte bir şey bu. FPS Oyunu, akıl oyunu ile age of empiresten bahsetmiyoruz, CS söz konusu  uzaktan yakından alakası yok.

Cevap biraz geç oldu ama bana kalırsa beyin oyunu istediğin kadar iyi refleksin olsun, taktik bilmiyorsan pek işe yaramaz. İllaki bir takıma girmişsindir. TT ile oynanan maç ile serbest takılınan maç arasındaki farkı biliyorsundur. Şöyle bir örnek vereyim;botlarla expert seviyesinde oynadığında, birde oyunu çok iyi bilen ve oyunda kötü olmayan bir kişiyle oynadığında aradaki farkı anlarsın. Sonuçta bot tamamen yapay zeka. Demek istediğimi anlamışsındır. En azından benim düşüncem böyle. Konu işlevinden saptı gibi. Seviyeli tartışacak birilerini bulmak güzel oluyor. Her neyse iyi oyunlar.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 63
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Oynayan varsa beraber oynayabiliriz, bilgisi olmayanlar veya ilgisini çekenler için biraz bahsetmek gerekirse Steam'den alınarak oyuna giriş yapılıyor. Oyun içi ranked lig sistemi var, oyun sonu bazı

İndirimde aldım bu oyunu. Dünyanın en berbat fps oyuncusu olduğumu fark ettim. :D

Yok wall değil ya :D Oyun içinde eski maçlarını izleme kısmı var orda bu şekilde gözüküyor. Yoksa ben sesleri dinleyerekten yapıyorum :D

Cevap biraz geç oldu ama bana kalırsa beyin oyunu istediğin kadar iyi refleksin olsun, taktik bilmiyorsan pek işe yaramaz. İllaki bir takıma girmişsindir. TT ile oynanan maç ile serbest takılınan maç arasındaki farkı biliyorsundur. Şöyle bir örnek vereyim;botlarla expert seviyesinde oynadığında, birde oyunu çok iyi bilen ve oyunda kötü olmayan bir kişiyle oynadığında aradaki farkı anlarsın. Sonuçta bot tamamen yapay zeka. Demek istediğimi anlamışsındır. En azından benim düşüncem böyle. Konu işlevinden saptı gibi. Seviyeli tartışacak birilerini bulmak güzel oluyor. Her neyse iyi oyunlar.

ee zaten Hearthstone gibi kart oyunları hariç bütün e-sport olabilmiş online oyunlar böyle değil mi? aklıma gelen örnekler:

CS:GO

League of Legends

Dota 2

Starcraft 2

SMITE

FIFA serisi

hepsinde hem kafanı hem yeteneğini kullanman gerekiyor, bazıları biraz daha yetenek istiyor bazıları biraz daha kafa. ama 2sini de iyi kullanamazsan zaten oyunda biyere gelemiyorsun.

edit: mesela Dota 2'de taktik LoL'e göre daha önemlidir. LoL'de taktik ve gameplay eşit gibi.

Starcraft 2 apayrı bi dünya. hem gerçek zamanlı satranç gibi rakibinin hareketlerine yanıt vermen gerekiyor hem de mikro-makronun iyi olması gerekiyor. zaten hardcore bi oyun olduğu için Asyalıların işgali altında.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...

SMITE

Dota 2

League of Legends

CS:GO

bu oyunlarda önemli olan taktik veya zeka oranı herneyse önemli değil ''macro,micro'' teknikleri önemli

smite oyununa denk gelirsek oyunda herhangi bir assasian heroya atack,crit. gibi itemleri dizdiğinde tek atar, bu boşluğu profesyonel turnuvacı değilsen düzeltemezsin, macro-micro olayları ise adamlarla kaçış taktiği ve bazı heroların skillerini hiç ummadığı anda (saniyeler içerisinde ) atmaktır

League Of Legends - eğer oyunda kendinizi ''pro'',''teq-king'' gibi çağırılmasını istiyorsanız oyundaki 2 heroya bakıyor. zed ve draven, siz bu iki heroyu öğrenin microlarınız o kadar gelişirki diğer herolar çocuk oyuncağı olur sizin gözünüzde ayrıca bu iki güzel herocuklar oyunun %90 heronun ct'si ve oyunda %90 hile hakim. artık microya bile gerek kalmadı

Dota 2 - oyunun sayfasında her ne kadar ''oynayın,güzel oyun'' densede oyunda yavaştan bir hile hakim olmakla birlikte egoist insanlar bayaa bir çoğaldı. bu oyunda taktik var ama ''meta'' içerisinde olan herolarla. artık eski dota havası kalmadı millet birbirlerine ''teq,win'' alma derdinde ama diğer oyunlara oranla bu oyunda azda olsa taktik var. micro ve şans en üst planda

CSGO - hayatımda beni akıl kanseri eden başka oyun görmedim. oyunda velet ve hile var(istemediğiniz kadar). eğer yoldayken aniden kapı,duvar arasında bir lamer çıkıp aniden kafanızı sıkıp geri gidiyorsa hiledir.

CS:GO ve Smite kendim oynamadım, diğer hepsini uzun süreli oynadım. ama her 2sinin de pro maçlarını izliyorum denk geldikçe.

Dota 2 gibi LoL gibi Smite gibi MOBA'larda pro maçlar taktik şöleni, solo q oyunlarda da dengede giden oyunları belirleyen faktör bu. yani birisinin ipleri eline alıp takıma yön vermesi. tabii ki bu biraz üst seviye oyunlarda olan bi durum sanırım, boost yaparken rastlamadım böyle bişeye.

elin silverına bronzuna bakarak taktik/zeka önemli değil demek yanlış.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

CS:GO ve Smite kendim oynamadım, diğer hepsini uzun süreli oynadım. ama her 2sinin de pro maçlarını izliyorum denk geldikçe.

Dota 2 gibi LoL gibi Smite gibi MOBA'larda pro maçlar taktik şöleni, solo q oyunlarda da dengede giden oyunları belirleyen faktör bu. yani birisinin ipleri eline alıp takıma yön vermesi. tabii ki bu biraz üst seviye oyunlarda olan bi durum sanırım, boost yaparken rastlamadım böyle bişeye.

elin silverına bronzuna bakarak taktik/zeka önemli değil demek yanlış.

Refleks gerektiren oyunlarda proluk taktikle değil refleksle oluyor zaten. Ama amatör bir oyuncuysan, özellikle CS:Go da ellerine verirsin. En basitinden sis bombasını kullanabilirsin. Ct olarak oynarken dust2 de, at sisi mide, sokul kenarına, tünelide, shortuda duyarsın. Önünden geçenleri sayar, istersen arkadan gider vurursun. Adamlar seni kovalarken at boşluğa, gir içine. Yanından geçerlerken duyarsın. Sen t iken ct dekiler rushluyorsa at tünele, gir kenarına, geçerken indir. Ben hergün yapıyorum bu haraketleri. Ve emin ol böyle oynamak, reflekslerinle oynamaktan daha keyifli. Sanat icraa ediyormuş gibi hissediyorum kendimi :D Al bide örnek video vereyim.

Dahada ikna olmadıysan keyfin bilir :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.