Jump to content

Japonyadan şok eden karar!

uraharakisuke00

Önerilen İletiler

http://www.crunchyroll.com/anime-news/2014/07/28/japanese-government-to-start-anti-animemanga-piracy-operation-next-month

http://www3.nhk.or.jp/news/html/20140728/k10013332551000.html

10527775_542108719244268_307702036452356

Japon kültür bakanın yeni bir karar ile piyasada korsan manga ve anime sunumu yapan sitelere savaş açıldı. Şu an Türkiye de bile bütün anime manga siteleri korsandır. Ve şu an tüm manga anime siteleri tehlike altında her an kapanmanın eşiğindedir. En kötü senaryo ile artık ülkede sadece gerekli şeyler akılçelen yayınlarından çıkan manga ve cnbc-e nin verdiği animeleri izlemekten başka bir şey yapamıyacağız. Tabi ki bu çok ötede bir şey ama ülkemize güncel anime girmeme durumu mevcuttur. Eski arşiv animelerle devam edebilirz sonuçta burası türkiye her zaman yedek vardır. Bu haberin doğruluğunu 2 gündür araştırıyorum ve en son japonyadan gelen caps ler ile kapatıla sitelerin listeleri yayınlanıyor ( 3.ekteki link) . :crying2-onion-head-emoticon: :crying2-onion-head-emoticon: :crying2-onion-head-emoticon: :ghost-onion-head-emoticon: :dying-onion-head-emoticon:

Düzenlenme: Barış D. Baryshx tarafından
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 89
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Anime bir görsel sanattır... Sanat üzerinden para kazanılan bir dünyada yaşamamız zaten çok üzücü... İnsan bir hayal kuruyor ve bu hayalini çizime döküyor.. Milyonları peşinden sürüklüyor... Bu parad

Saçmalık onlar getiriyor da biz mi almıyoruz, Ülkemizde yayınlanan berserk ciltleri neden gelmiyor sannediyorsunuz, Adamla konuştum diyor ki adam: japonlar işten cağıyor,anlaştığımız fiyatı şimdi kabu

Hahaha kapatıyorlarmış :D nereye kapatıyorlar.Ancak Japonlar kendi sitelerini kapatabilirler buda gereksiz olur zaten.Asıl kapatmak istedikleri onlar için yabancı olan mesela Türkanime ya da Mangaread

Bu konunun haber değeri var adminlerden ricam konuyu "anime haberlerine" taşımasıdır. ^^
Crunchyrollda yazılanlara göre ayvayı yiyen siteler çok fazla ve haberde gerçek.
Baktımda şimdi bende bu kapalı sitelere zar zor girebiliyor. Dnsten mi kaynaklanıyor emin değilim.

Edit: Gelecek aya diyormuş herhalde kissmanga falan kapatılacaklar listesinde.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

malesef arkadaşlar endonezya kouro sayfasıda doğruluyor bir çok ülkenin anime face sayfaları şu an alarmda ben birey olarak japon konsolosluğuna bir dilekçe yolladım. ülkemizde böyle bir aktivite olmadığını ve para ile bile türkçe veya ingilizce temin edemiyeceğimizi bu kararın bencilce olduğunu belirttim. onlarında haklı yanı zor bir sektör anime manga sektörü hem çizmesi hem animeye çevirmesi otomatikman anime manga şirkketleri isyan ediyor adamlar televizyonda dergilerde cd lerde para kazanıyor biz hiç bir şey vermeden izliyoruz. iki tarafta haklı ama ortak noktayı bulacağına japon hükümeti direk yerli sermaye tarafı olmuştu buda çok üzücü. :(

Bu konunun haber değeri var adminlerden ricam konuyu "anime haberlerine" taşımasıdır. ^^

Crunchyrollda yazılanlara göre ayvayı yiyen siteler çok fazla ve haberde gerçek.

Baktımda şimdi bende bu kapalı sitelere zar zor girebiliyor. Dnsten mi kaynaklanıyor emin değilim.

Edit: Gelecek aya diyormuş herhalde kissmanga falan kapatılacaklar listesinde.

1 ağustos denilmiş ama yasa uygulanmaya mangalardan başladı en son animelerden gireceklermiş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu haber bizide etkiliyormu :(

bu haber dünyada en çok bizi etkiliyor çünkü çin endonezya kore gibi asya ülkeleri bu konu üzerine hep çalışıyorlar onları bizim kadar etkilemedi yani amerikaya zaten direk giriş izni var anime mangaların yasaldır yani şu an madur olan türkiye denilebilinir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.