Jump to content

Japonyadan şok eden karar!

uraharakisuke00

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 89
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Anime bir görsel sanattır... Sanat üzerinden para kazanılan bir dünyada yaşamamız zaten çok üzücü... İnsan bir hayal kuruyor ve bu hayalini çizime döküyor.. Milyonları peşinden sürüklüyor... Bu parad

Saçmalık onlar getiriyor da biz mi almıyoruz, Ülkemizde yayınlanan berserk ciltleri neden gelmiyor sannediyorsunuz, Adamla konuştum diyor ki adam: japonlar işten cağıyor,anlaştığımız fiyatı şimdi kabu

Hahaha kapatıyorlarmış :D nereye kapatıyorlar.Ancak Japonlar kendi sitelerini kapatabilirler buda gereksiz olur zaten.Asıl kapatmak istedikleri onlar için yabancı olan mesela Türkanime ya da Mangaread

1gün sonra :D 1 ağustos değilmiydi D: asdasdaas 

bu arada Sao yu bekliyodum altyazı ingilizçe anlamam ki :P neyse animesiz kalmaktan iyidir :D ingilizçe olsa da izlerim :D

malesef haber bize salı günü gelmişti ciddi anlamda translate sayesinde her dilde googldan arattım ilk 2 gün bi şey çıkmadı ama dün gece ve bugün bildiğin seferberlik var . bir anda verilmesinin sebebide önceden tedbir alınmamasıdır. operasyon düzenlemişler bide operasyona isim takmış bakan onu hatırlamıyorum zaten translate de çevirdiğim için doğru düzgün bi anlamda çıkmamıştı.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Haberi tumblr felan görüyordum ama ciddi almamışdım :) Şimdi araştırınca baya üzüldüm ve şaşırdım ama izleneçek bir yol eninde sonunda bulunur :) Crunchyroll yanlış hatırlamıyorsam lisanslıydı artık ordan izleriz :) Olay bu kadar güzel gelişen türkçe fansub derinden etkiler artık sadece türkçe altyazı olarak devam edilebilir :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bir çok manga sitesi mangaların telif hakkını almadan, hatta omangaları çevirip düzenleyen scans gruplarının izni olmadan mangaları yayınlıyor ve de bundan çok da iyi para kazanıyorlar.mangafox ve mangareader bunların başında hatta yanlış hatırlamıyorsam ikisi de aynı kurucuların sitesi.tabiiki emeğe büyük bir saygısızlık ama bizim durumda bir istisna olmalı  :P mağlum ülkemizde manga ve anime durumu iç açıcı bir seviyede değil böyle böyle kapatılır giderse siteler nereden izleyeceğiz  :(  

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Attığın linkteki haberde özellikle "Çin"den ve yaşanılan maddi zarardan bahsediyor.Şöyle düşünün o ülkelere zaten manga satılıyor ve o ülkeye korsan manga&anime girdiği vakit yayınevlerinin zararına oluyor.Türkiye'de anime&manga sektörü gelişmedi.Adamların buradan kazandıkları para devede kulak kalıyordur.Türkiye'ye pek sıra geleceğini sanmıyorum o yüzden.Ben japon olsam kendi adıma Türkiye'deki korsana bi süre ses çıkarmaz pazar alanının ufaktan oluşmasını beklerdim ki sektöre girdiğimde hedef kitlem büyük olsun,hem zaten Amerikan dizilerini sitelerin kapanmasına rağmen rahatlıkla izleyebiliyoruz.:D Birde attığın linkteki siteler bu işten ciddi para kazanan siteler "mangafox" gibi ,onlarla uğraşmaktan ufak fansub*lara sıra gelmez :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Haberi tumblr felan görüyordum ama ciddi almamışdım :) Şimdi araştırınca baya üzüldüm ve şaşırdım ama izleneçek bir yol eninde sonunda bulunur :) Crunchyroll yanlış hatırlamıyorsam lisanslıydı artık ordan izleriz :)

şimdi dünya çapında bir durum söz konusu yani tagı anime manga olan tüm korsan sitelere savaş açıldı. sorunlar tagla oynasak çözülür asıl büyük dert güncel gelmezse ?? sao 2 de yeni başlamıştı KAHRETSİİİN KOMAYEROOOOOOO

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Malesef haber gerçek tüm takip ettigim anime-manga siteleri de listenin içinde.

Hayır zaten Türkiye'de lisanslı olarak manga-anime adına gram birşey yok, zar zor idare ediyoruz bide internet üzerinden bu tür sitelerin kaldırılması çok bencilce. Hepimiz de para verip chrunchroll'u kullanamayız ki. Üstelik aramızda ingilizce bilmeyenlerde var.

Japonları sevmiyorum artık, kendi ülkelerinde bir sürü para kazanıyorlar bu sektörden, amerika'da da bayağı yaygın ama illa daha da üzerine gidecekler dimi... Sırf bencillik. Sermayeniz batsın.  -_-

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.