Jump to content

Japonyadan şok eden karar!

uraharakisuke00

Önerilen İletiler

Bu arada bir çevirmen olarak adam akıllı bir yorum yapıyım. 

1. Bu haberin sizi etkileyeceğini pek zannetmiyorum. Ama çevirmenleri aşırı derecede etkileme ihtimali var.

2. Yani en büyük sorun raw (ham/ingilizce çeviri) animeleri mangaları bulmak olur. Türkiye'deki anime sektörü maalesef çok çok az tanındığından sitelere elleyebileceklerini/bunun için türkiyedeki yetkililerle konuşacaklarını düşünmüyorum. Çünkü olması için adam akıllı bir legal bir alternatif olması lazım. Ama bakınız bir manga kitabını bile türkçeye çevirmeye niyetleri yok. 

evet altyazı aldığım çoğu site kara listede maalesef :( arkadaşlarla onu konuşuyorduk biz de bir yandan... türkiyede lisanslı bir anime-manga sitesi oluşturulsa bile ingilizce altyazı bulma sıkıntısı olacak.. bakalım neler olacak? bir uyanık çıkıpta lisans alıp diğer siteleri egale ederse şaşmayacağım :) şayet param olsa ben yapardım :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 89
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Anime bir görsel sanattır... Sanat üzerinden para kazanılan bir dünyada yaşamamız zaten çok üzücü... İnsan bir hayal kuruyor ve bu hayalini çizime döküyor.. Milyonları peşinden sürüklüyor... Bu parad

Saçmalık onlar getiriyor da biz mi almıyoruz, Ülkemizde yayınlanan berserk ciltleri neden gelmiyor sannediyorsunuz, Adamla konuştum diyor ki adam: japonlar işten cağıyor,anlaştığımız fiyatı şimdi kabu

Hahaha kapatıyorlarmış :D nereye kapatıyorlar.Ancak Japonlar kendi sitelerini kapatabilirler buda gereksiz olur zaten.Asıl kapatmak istedikleri onlar için yabancı olan mesela Türkanime ya da Mangaread

evet altyazı aldığım çoğu site kara listede maalesef :( arkadaşlarla onu konuşuyorduk biz de bir yandan... türkiyede lisanslı bir anime-manga sitesi oluşturulsa bile ingilizce altyazı bulma sıkıntısı olacak.. bakalım neler olacak? bir uyanık çıkıpta lisans alıp diğer siteleri egale ederse şaşmayacağım :) şayet param olsa ben yapardım :P

Jansetciğim bu cümleyi herhalde en son benden duyabilirsin ama "Horriblesubs" gene ayakta kalır :D

Türkiyede ne biliyim o kadar azki anime manga bilinci...açılacağını hiç zannetmiyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Jansetciğim bu cümleyi herhalde en son benden duyabilirsin ama "Horriblesubs" gene ayakta kalır :D

Türkiyede ne biliyim o kadar azki anime manga bilinci...açılacağını hiç zannetmiyorum.

ya ben sevmiyorum onlarıııı hayır!! hayır!! zaten nyaa.torrenti görüp horrible göremeyince bunalıma girdim.. sen de dedin ya bunu  :ghost-onion-head-emoticon:  mahvettin beni.. horrible berbat ya!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ya ben sevmiyorum onlarıııı hayır!! hayır!! zaten nyaa.torrenti görüp horrible göremeyince bunalıma girdim.. sen de dedin ya bunu  :ghost-onion-head-emoticon:  mahvettin beni.. horrible berbat ya!

Ahah adamlar işlerini biliyor hem komikler hem para kazanıyorlar hem de berbatlar :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Saçmalık onlar getiriyor da biz mi almıyoruz,

Ülkemizde yayınlanan berserk ciltleri neden gelmiyor sannediyorsunuz,

Adamla konuştum diyor ki adam: japonlar işten cağıyor,anlaştığımız fiyatı şimdi kabul etmiyorlar ,anlaşmamızdan daha fazlasını istiyor diyorlar, yeniden anlaşma istiyorlarmış beyfendiler

Böyle bir gerçek var sen kendin zorluyorsun korsana japonya sonra da korsancılık diyorsun

Siz böyle yapmaya devam ederseniz

Ooooooohhhhh Yaşasın korsancılık :T

Üstüne binip vurucağım mangaya vuracağım mangaya ( :

Birlikte Vuralım :) Sadece Manga Değil Animeye De Vuracağız Sonuna Kadar Yanındayım :) Yaşasın Korsancılık Banzaiiii ....

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tamam her emeğin bir karşılığı vardır ama aldığınız karşılık neye yetmedi acaba? Japonların gerçekten kendilerinden başka kimseyi umursamadıklarını düşünmeye başladım. Bu iş zamanla bizim ülkemizde de paraya dönüşebilir. Lisans alıp yanına 4 5 tane çevirmenle bir site açmayı düşünen birileri çıkacaktır. Üyelik satımından bir ton kar yapacağına eminim ama ginede o zevki vermez. İstediğin zaman istediğin animeyi izleyebilirken ve bir sürü çevirmen bunun için çaba gösterirken, bunu zamanla işi paraya döküp parayı bulunca hizmeti kesecek bir sistemle değiştirmek hiç iyi olmayacak. Para yetmedi tamam güzelde. Anime sonuçta çoğu ülkeye göre yeni bir kültür. Daha çok erken yada çok geç. Animeyi çok iyi bilen ülkelerde var, hiç haberi olmayan ülkelerde. Çok yanlış bir zamanda yanlış bir karar oldu. Bu balinalarla ilgili olayları duyduğumdan beri Japonlara karşı bir kinim vardı, burada ortaya çıktı. Hadi hayırlısı.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.