Jump to content

Sunrise’ın Yeni Mecha Animesi Cross Ange

Skadi

Önerilen İletiler

Sunrise’ın Yeni Mecha Animesi Cross Ange Ekimde Geliyor

cross-ange.jpg

Code Geass, Gundam, Valvrave gibi ünlü mecha serilerin arkasındaki Sunrise’ın yeni orijinal animesi Cross Ange: Tenshi to Ryu no Rondo (Cross Ange: Rondo of Angels and Dragons)’nun tanıtım videosu animenin resmi web sayfasında yayımlandı.

Animenin yönetmen koltuğunda First Squad’dan Yoshiharu Ashino otururken; yapımcı koltuğunda Gundam SEED’in yönetmeni Mitsui Fukuda oturuyor. Senaryo ise Tatsuto Higuchi’ye ait.

Animenin tasarım kadrosuna baktığımızda Yuusuke Matsuo’nun karakter tasarımlarının animeye uyarlanmasında görevli olduğunu görüyoruz. Karakter tasarımları ise Sayaka Ono’ya ait. “Barameiru” denilen insansı robotların tasarımı Junichi Akatsu’ya ait iken; Final Fantasy serisindeki Bahamut’a benzetilen ejderha tasarımları Kazutaka Miyatake’ye ait. Gelelim tartışmalı kostümlerin tasarımcısına. Kurogin, Cross Ange’in kostüm tasarımlarından sorumlu ancak tasarımlarla ilgili yorumlara bakılacak olursa tasarımlarının pek de beğenildiği söylenemez.

cross-ange.jpg

croos-ange.jpg

Animenin seiyuu kadrosu ise şu şekilde:

cross-ange.jpgAnge – Nana Mizuki
cross-ange.jpgSalia – Eri Kitamura
cross-ange.jpgHilda – Yukari Tamura
cross-ange.jpgVivian – Houko Kuwashima
cross-ange.jpgRosalie – Kaori Ishihara
cross-ange.jpgArsha – Ami Koshimizu
cross-ange.jpgChris – Yui Ogura
cross-ange.jpgMomoka – Sumire Uesaka

Tax – Mamoru Miyano

Sarah – Yui Horie

Nana Mizuki animenin açılış parçasını seslendirirken; kapanış Eri Kitamura’ya ait. Animenin müziklerinden ise birçoğumuzun hayranlık duyduğu şarkıcı ve söz yazarı Akiko Shikata sorumlu.

Animenin konusuna da değinecek olursak; “Mana” adı verilen bir veri teknolojisi ile insan ırkı yeryüzündeki tüm savaşlara, açlık, kirlilik ve bunun gibi diğer birçok soruna son verebilmiştir. Yeryüzü tam bir barışın sağlandığı, istenmeyen tüm şeylerin ortadan kaldırıldığı ütopik bir yer haline gelmiştir. Diğer tüm insanlar gibi herhangi bir endişesi olmadan yaşayan ve taç giymesi gereken Misurigi İmparatorluğu’nun ilk prensesi Angelize’nin kendisiyle ilgili şok edici bir gerçeğin farkına varmasıyla hikayemiz de başlamış olur. Kendisi “Norma” adı verilen, mana kullanamayan, kafir olarak görülüp insandan ziyade “şey” olarak tanımlanıp öyle davranılan çarpık bir varlıktır. Bunun sonucu olarak Angelize kendisinden çalınan ne varsa yanına alıp uzak bir adaya giderek kendisini insanlardan soyutlar. Ancak kaderin cilvesine bakın ki bu adada kendisi gibi “Norma” olan ve savaşmaktan başka bir şey bilmeyen kızlarla karşılaşır. Bu kızlar günlerini “Barameiru” denilen insansı robotlara binerek başka bir boyuttan istila amaçlı gelen dev ejderhaları avlayarak geçirirler. İşte tam da bu kısımda hayatta tek başına kalan Angelize’ın cesaretinin ve aldığı kararların hikayesi başlamış olur.

Son olarak ekim ayında yayımlanmaya başlayacak serinin manga adaptasyonuna Japon ComicWalker sitesi tarafından başlandı. Kenjiro Takeshita tarafından çizilen manganın 0. bölümünü şu sıralar sitede ücretsiz olarak okumak mümkün.

Bakalım Sunrise’ın bu animesi diğer pek çok animesinin yakaladığı başarıya ulaşabilecek mi?

Kaynak:AnimeFantastica

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yeni animeler listelerini incelerken gözüme çarpmıştı ama animenin tralier baya başarılı gibi ama anladığım kadarıyla savaşan karakterler veya ana karakterlerin hepsi kız bu da bana baya itici geldi en azından bir kaç erkek karakter olabilirdi ön planda olmasalar bile

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 Bölümlük şans verilir yinede :D

Gene izlerim ben ya, kapagına göre yargılamamak gerek :D 

Erkeksiz mecha daha önce hiç denemedim - var mı ki?- , bir iki haremli falan izledim o kadar :D Yapabileceğimi sanmıyorum -_-  

Yuri olsa izlerdim ama, ben ne garip insanım  :mellow: 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gene izlerim ben ya, kapagına göre yargılamamak gerek :D 

Erkeksiz mecha daha önce hiç denemedim - var mı ki?- , bir iki haremli falan izledim o kadar :D Yapabileceğimi sanmıyorum -_-  

Yuri olsa izlerdim ama, ben ne garip insanım  :mellow: 

Yuri olsa ztn atlanır da :D mecha tek başına sıkan bir konu ztn seyirciyi yanında illaki bir şey olmalı harem olsn yada romantizm böle 10 15 tane kız koyup sadece aksiyonla tutmaz :D anime bence

İzlersinde  izlemiş olmak için izlersin ondan öteye geçmez gibi yine de büyük konuşmamak lazım

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yuri olsa ztn atlanır da :D mecha tek başına sıkan bir konu ztn seyirciyi yanında illaki bir şey olmalı harem olsn yada romantizm böle 10 15 tane kız koyup sadece aksiyonla tutmaz :D anime bence

İzlersinde  izlemiş olmak için izlersin ondan öteye geçmez gibi yine de büyük konuşmamak lazım

Aynen sana katılıyorum, zaten çogu insan mecha bile sevmiyor, bu anime çok geride kalıcak. Hani erkek karakteriniz de yok, hiç degilse bi yuri, romantizm vesaire ekleseydiniz de izlemek için bi başka sebep çıksaydı. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.