Jump to content

Vocaloid Türkiye

raichu10
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar :) Bugün itibariyle vocaloid şarkılarını çevirmeye başladım . Henüz 2 tane çevirdim . Aslına bakarsanız 2 saatlik bir kanal benimkisi . Çok yeniyim yani :) Ancak her gün 3-4 şarkı çevirmeye çalışacağım . Bu konuyada çevirdiğim şarkıların listesiniz yazacağım . Dediğim gibi çevirmenlikte henüz çok yeniyim ve hatalarım olabilir . Eğer bu hatalarımı söylerseniz düzeltmeye çalışacağım . Tabi ki istek parçalarınız varsa onlarıda çevirmeye başlarım .

Bir de çevirileri 2-3 kaynaktan bakıp çeviriyorum yanlış bir çeviri yapmayayım diye . Bu yüzden bazı sözler uymayabiliyor .

Çevirdiğim "Reboot" şarkısı :

Umarım kanalımı beğenmişsinizdir . Giderek büyümek ve daha fazla şarkı çevirmek dileğiyle :)

Çevirdiklerim :

Vocaloid - Reboot

Vocaloid - Po Pi Po

Vocaloid - Bad End Night

Vocaloid - Magnet

Vocaloid - Love Words

Vocaloid - Crazy Night

Vocaloid -Twilight Night

Vocaloid - Rolling Girl

Vocaloid - PartyxParty

Vocaloid - Love is War

Teşekkürler , şu anda bad end night'ın çevirisine başladım gerçekten çok keyifli bir şarkı ben bile çevirirken zevk aldım :) Bugün sadece çeviricem yarın videoyla birlikte yayınlayacağım . İstekleriniz varsa lütfen belirtin .

Huuh sonunda Bad-End-Night'ın çevirisini bitirdim . Gerçekten uzun sürdü 70 satır çeviri 4 dakikalık bir şarkı . Ama gerçekten çok hoştu hikayesi olsun , müziği olsun . Yinede çok yordu beni . Belki şimdi videoya altyazısını hazırlarım ama en azından 1 saatimi alır diye düşünüyorum , zamanlası falan olsun . Belki sabaha bırakırım belli olmaz yoruldum biraz :)

@Eon , görsün görsün :) Teşekkürler , beğendiysen ne mutlu bana .

Çok güzel bir proje tebrik ederim, kutlarım... Devamını bekliyor olacağım. yeni şarkılar olunca güncellerseniz... Bu arada çeviriler Japonca'dan İngilizce'ye mi? Yani Türkçe değil sanırım.. Ben de çevirmenlikle ilgiliyim ama "Visual Kei" şarkıları çeviriyorum.. Japonca'dan İngilizce'ye çevrilmiş sözleri alıp Türkçe'ye çeviriyorum. Japoncam hala o kadar iyi değil maalesef..

Tebrikler. Vocaloid'in baya şarkısı var. İşinde bol şans zor bir görev. Artık dinlemek istediğimi yada sözünü okumak istediğim şarkıyı dinleyebileceğim aslında bazılarının da var ama sen çoğunu yapacağın için artık yaptıklarını okuyabileceğim. Emeğin için teşekürler. 

Evet , şimdi Bad End Night'ı altyazısı ile birlikte yayınladım arkadaşlar , umarım beğenirsiz zira zor bir şarkıydı :)

Ve evet Esdeira Japonca'dan İngilizce'ye çevrilmiş olandan Türkçe'ye çeviriyorum ancak bazı yerlerde Japoncasına baktığım oluyor .

Bu arada bugünlük bu kadar :) Gece 11'de açtım kanalı saat gece 3 ve ancak 3 şarkı çeviripde yükleyebildim . Yarında 3-4 şarkı çevirip yüklerim umarım :)

Bazı yerlerde hataların var ama 2-3 farklı kaynaktan çevirdim demişsin,belkide diğer çeviriye göre çevirdin bilemicem orasını :D Eline sağlık , istek alıyorum demişsin madem istek yapayım  miku-luka'dan magnet'i çevirir misin ?

Bazı yerlerde hataların var ama 2-3 farklı kaynaktan çevirdim demişsin,belkide diğer çeviriye göre çevirdin bilemicem orasını :D Eline sağlık 

Evet öyle oldu çeviride hata yapmamak için 2-3 yere baktım . Tek kaynaktan yaptığım zaman hatalı olacağını düşünürüm her zaman . Teşekkürler .

İsteğine baktım , yarın çevirmeye çalışacağım :)