Jump to content

Esdeira

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar.. Japon müziği ülkemizde gitgide daha popüler hale gelmekte. Burada size Visual Kei diye bir akımı tanıtmak istiyorum. "Visual Kei" Japonca bir kelime olup Türkçe'si 'Görüntü Stili'dir. Japonya'da ortaya çıkan bu gruplar animeyle müziğin birleşmiş hali gibidir. Grup üyeleri  crossplay olup müziklerinin yanında görüntüye de çok önem verirler.

[Crossplay = Crossdress + Cosplay. Crossdress, karşı cins gibi giyinmektir. Cosplay de bildiğiniz gibi anime karakterleri (veya ünlü birileri) gibi giyinmektir.]

Visual Kei grupları tamamen erkek üyelerden oluşur ama makyaj yapmaları ve uzun saç kullanmaları gibi sebeplerle kız sanılır. (Onlara kız denilmesi kadar gıcık olduğum bir şey yoktur. Ama bazıları gerçekten -erkekten daha çok- kıza benzeyebiliyor.)

Müzik türü olarak J-ROCK grubunda yer alırlar. Visual Kei sadece görüntülerinden dolayı yer aldıkları bir grup, müzik türü değil.

Bazı anime opening/ending'lerini  de Visual Kei grupları söylemiştir. Örneğin; Katekyou Hitman Reborn Opening 2 ve 4'ü "LM.C", Kuroshitsuji 2'nin Opening'ini "the GazettE (en ünlü Visual Kei grubu olur kendisi) seslendirmiştir.

Yeni başlayanlar ve bilgi sahibi olmak isteyenler istedikleri her şeyi sorabilirler. Yıllarını bu işe adamış biri olarak elimden geldiğince yardım ederim. İlk başlayanlar için birkaç öneri grubum var bakabilirsiniz.

DIAURA - Sirius

Grieva - Tokage

https://www.youtube.com/watch?v=queiwSusHee8

Kiryuu - Aien Kaien

https://www.youtube.com/watch?v=A8CTFUv6ddU

En sevdiğim gruplar DIAURA, Kiryuu ve Grieva'dır.

Not: Eğer çabuk korkuyorsanız Grieva ve Kiryuu kliplerini izlememenizi tavsiye ederim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlk olarak bu akımı saçma bulmuştum ancak...ben hep böyle yaparım ilk önce dışlanan birşeyi dışlar ardından sakin kafa bu olayı düşünürken hak verir öyle oluyorsa buda olur lan diyip kabul ederim :D ....

Ancak bu en büyük etki The Gazzette dinlememden özellikle Cassis hem müziksel hemde söz olarak çok sağlam bir parça...

Ancak ağır visual kei grupları cidden kıza benzebiliyor :) ...The gazzetten başkada kopuk kopuk dinledikleirm vardı biride Ruiza idi sanırsam ... keşif edilmesi gereken entresan bir tarz ama sağlam müzikler yapabiliyorlar...bende yavaş yavaş boş vakit buldukça bakıyorum bazı gruplarına...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

the GazettE en ünlüsü zaten. Ben daha çok korkutucu olanlarıyla ilgileniyorum. İlk başta her şey rüya gibi geldi, bunlar gerçekten müzik grubu mu diye düşündürdü.. kız mı erkek mi konusu kafayı yedirtti falan.. Cassis güzel parçadır. (Aoi klasik gitar kısmını çalabildiğim bir parça) ayrıca The Invısıable Wall ve Shiver (aynı zamanda Kuroshitsuji openingi) de çok iyidir. Visual Kei bilen birileriyle tanışmak beni her zaman mutlu etmiştir. ^_^

Sadık Altun.. lütfen kaba olmayalım. Seven var sevmeyen var, bu çok doğal. Ama aşağılayacaksan lütfen içinde kalsın. Lütfen biraz kibar..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

HITT-Sakura Romance varmış mesela şarkı dosyaların içinde...MaleRose-Rose dediğim gibi bi kaç grubun ismini alıp indirmiştim ileride diğer parçalarınıda indiririm unutmayayım diye :D vakit buldukça tamamlıyorum zaten sevdiğim şarkılarını...bir kaçtanede japon rock metal grubu...ayrıca dediklerinin yanında Gazette'nin Guren adlı şarkısı klip söz müzik olarak baya iyidir sağolsun bi kaç fanı türkçe altyazılısını yapmıştı :D

Misal şu MEJIBRAY'ın Emily şarkısı acaip hoşuma gidiyor...birde Deathgaze var capanların sağlam metalcilerinden

Sagopa konusuna hiç girmiyeceğim hayatım boyunca hiç repçi olmadım dinlemedim...linkin park şarkılarının arasına sokmasa dinleyeceğimde yok anca bi rock parçasının içine sokarlarsa zaten linkin parkında çok az şarkısını dinlerim genelde içinde rep barındırmayanları...ayrıca o bi zamanlar deli gibi rep dinleyen özellikle ceza ve sagopa tayfanın içine hiç dahil olmadım kendimi bildim bileli Rock And Roll,Rock,metal,Rock metal türleri ve epic müzik dinliyorum biraderim...Sagopa dinliyorsan buralar hiç uğrama derim biz burada müzikten konuşuyoruz...Sagopa müzik yapmıyor onu bil...

Ancak eğer birgün rep dinleyecek olursam oda kesinlikle Eminem olur...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben şarkıya ve sese baktıgım için bu tür akımlar pek umrumda olmuyor ya, bana göre sanırım 'Göze degil kulaga' önemli.  Bide sanırım bunları sadece erkekler mi yapıyor? Sanırım kızlardan oluşan bi gurup da erkek gibi giyinip şarkı söylüyordu falan? Açıkçası pek bi bilgim yok cahilligimi mazur gör ama merak işte :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

HITT-Sakura Romance varmış mesela şarkı dosyaların içinde...MaleRose-Rose dediğim gibi bi kaç grubun ismini alıp indirmiştim ileride diğer parçalarınıda indiririm unutmayayım diye :D vakit buldukça tamamlıyorum zaten sevdiğim şarkılarını...bir kaçtanede japon rock metal grubu...ayrıca dediklerinin yanında Gazette'nin Guren adlı şarkısı klip söz müzik olarak baya iyidir sağolsun bi kaç fanı türkçe altyazılısını yapmıştı :D

Misal şu MEJIBRAY'ın Emily şarkısı acaip hoşuma gidiyor...birde Deathgaze var capanların sağlam metalcilerinden

Sagopa konusuna hiç girmiyeceğim hayatım boyunca hiç repçi olmadım dinlemedim...linkin park şarkılarının arasına sokmasa dinleyeceğimde yok anca bi rock parçasının içine sokarlarsa zaten linkin parkında çok az şarkısını dinlerim genelde içinde rep barındırmayanları...ayrıca o bi zamanlar deli gibi rep dinleyen özellikle ceza ve sagopa tayfanın içine hiç dahil olmadım kendimi bildim bileli Rock And Roll,Rock,metal,Rock metal türleri ve epic müzik dinliyorum biraderim...Sagopa dinliyorsan buralar hiç uğrama derim biz burada müzikten konuşuyoruz...Sagopa müzik yapmıyor onu bil...

Emily, Mejibray'in tek sevmediğim şarkısı diyebilirim. Çoğu kişinin favorisidir ama ben o şarkıyı Mejibray'in müzik türüyle bağdaştıramıyorum. Bence Killing Me, Messiah ve Raven; Mejibray'in en iyi şarkıları. ^_^ Gördüğüm kadarıyla Visual Kei hakkında biraz bilginiz var..

Daha önce duymamıştım, ilginç bir akım. Biraz daha bakmak lazım

^_^ Gerçekten ilginç bir akım. Bilgi sahibi olmak istersen, aracı olmaktan memnum olurum..

Ben şarkıya ve sese baktıgım için bu tür akımlar pek umrumda olmuyor ya, bana göre sanırım 'Göze degil kulaga' önemli.  Bide sanırım bunları sadece erkekler mi yapıyor? Sanırım kızlardan oluşan bi gurup da erkek gibi giyinip şarkı söylüyordu falan? Açıkçası pek bi bilgim yok cahilligimi mazur gör ama merak işte :D

Şu ana kadar hiç kız bir tanesiyle karşılaşmadım.. Meraktan ben de 2-3 yıldır araştırıyorum kız var mı diye ama yok gibi.. İnsan olmayanları gördüm (Mejibray'in bateristi Meto mesela) ama kız görmedim :D Bir de crossdress olayı var hani karşı cins.. İş güzel görünmeye gelince bir kızın erkek gibi giyinmesi mantıksız olurdu diye düşünüyorum.. Kızlar şöyle, erkekler böyle falan demeye çalışmıyorum yanlış anlaşılma olmasın!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarıyla bunları diğer Rock gruplarından ayıran şey erkek olup kız gibi giyinmeleri.İlginç ve garip.

Ama gerçek düşüncelerimi açık açık söyleyecek olursam

Aslında ders olmalı bize çünkü bir savaşı kaybedince böyle oluyor işte.Sizin Kültürünüzü öyle bir değiştiriyorlarki benliğinizi unutuyorsunuz.(Bknz:İkinci Dünya Savaşı)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ne alaka var sözlerinde?

Ne de ritimlerinde bir temel!

Şerefsiz üçkağıtçı köpekler!

---

İmaj-meykırlar uzatmış ömrünüzü.

Mikrofona, para diye bakan budala aşıklar,

--

Kasedine para veren beyinden mahrum kazazede köpeklerin canı cehenneme...

Biri çıkar aşktan bahseder, kızlar yırtar kıçını, konserlerde...

Lavuğun aklında para var, kızlar zaten çantada keklik...

-Sagopa Kajmer

Üstad özetlemiş, benim şimdi pop rock felan filan laf etmeme gerek yok şimdi hiç ^_^ 

Nerde anormal nerde adamlığa karşıt bişey var gidin onu bulun zaten ^_^

Ha bu arada cevabımı neden sildiniz  :lol: 

10460259_686472014769541_579219387191645

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarıyla bunları diğer Rock gruplarından ayıran şey erkek olup kız gibi giyinmeleri.İlginç ve garip.

Ama gerçek düşüncelerimi açık açık söyleyecek olursam

Aslında ders olmalı bize çünkü bir savaşı kaybedince böyle oluyor işte.Sizin Kültürünüzü öyle bir değiştiriyorlarki benliğinizi unutuyorsunuz.(Bknz:İkinci Dünya Savaşı)

Japonya ve japonlar hakkında hiç birşey bilmediğini düşünüyorum :D bu olayın savaşı kaybetmeleriyle alakası yok...

Sadık altun ön yargılısın adamlık ne zamandır tipte oldu len....

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.