Jump to content

Shigatsu wa Kimi no Uso Açılış Parçası

Skadi

Önerilen İletiler

Shigatsu wa Kimi no Uso Açılış Parçasını Kim Seslendiriyor?

shigatsu-wa-kimi-ga-uso.jpg

Kodansha Monthly Shounen Magazin’de 2011 yılından beri okunan Naoshi Arakawa’nın Shigatsu wa Kimi no Uso mangası, Fuji TV tarafında Noitamina Line Up 2014 etkinliğinde animeye adaptasyonuna kavuşacak bir seri olarak duyuruldu. Kodansha’nın Yıllık Manga Ödüllerinde en iyi shounen manga kategorisinde ödül almış, piyanist bir çocuk ile keman çalan bir kızın hikayesini konu alan serinin animesi, bu yıl ekim ayında yayımlanmaya başlayacak ve yarım sene boyunca da ekranlarda kalacak.

Seri konusunu, annesi öldüğünden beri piyano çalamayan ama aslında bu olay yaşanmadan bir piyano dehası olan Kōsei Arima’nın hayatının, keman çalan bir kızla şans eseri tanışmasıyla değişişinden alıyor. Kaori Miyazono isimli bu kızın gözüpek kişiliğinden etkilenen Kōsei 14 yaşında yaşadıklarını geride bırakıp ileriye adımlar atmaya başlıyor.

Sırasıyla Kōsei Arima, Kaori Miyazono, Tsubaki Sawabe, Ryouta Watari, Takeshi Aiza, Emi Igawa’nın paylaşılan görselleri şöyle :

shigatsu-wa-kimi-no-uso.jpg

Serinin yapım ve prodüksiyon kadrosu ise şu şekilde:

-Prodüksiyon-

• Yönetmen: Kyōhei Ishiguro
  • Seri Komposizyonu: Takao Yoshioka
  • Senaryo: Takao Yoshioka
  • Müzik: Masaru Yokoyama
  • Karakter Tasarımı: Yukiko Aikei
  • Sanat Yönetmeni: Hisayo Usui
  • Animasyon Yönetmenliği Şefi: Yukiko Aikei
  • 3D Yönetmenliği: Ryūta Ono
  • Ses YönetmeniJin Aketagawa

-Seiyuu-
  • Natsuki Hanae: Kōsei Arima karakteri
  • Risa Taneda: Kaori Miyazono karakteri
  • Ayane Sakura: Tsubaki Sawabe karakteri
  • Ryota Ohsaka: Ryouta Watari karakteri
  • Saori Hayami: Emi Igawa karakteri
  • Yuuki Kaji: Takeshi Aiza karakteri

shigatsu-wa-kimi-no-uso.jpg

Serideki isimler bu şekilde açıklanırken listeye bir yenisi daha eklendi ve Goose house serinin açılış şarkısıyla kadroya katılmış oldu. İlk başlarda Youtube kanallarında paylaştıkları birbirinden başarılı coverlarıyla ün kazanan ve sırf bu coverlarla büyük bir hayran kitlesine sahip olmuş Goose house, ses sanatçıları, söz yazarları ve bestecilerden oluşuyor. Ayrıca artık kendi şarkılarına da imza atan ve singleları, mini-albümleri ve stüdyo albümleri de bulunan grubun animelerde yer aldığı ilk sefer de olmayacak bu çalışma. Şöyle ki ardımızda bıraktığımız kış sezonunda yayımlanan Gin no Saji’nin ikinci sezonunda kapanış parçası Oto no Naru Ho e(オトノナルホウヘ) yine Goose house imzası taşıyor. Son olarak grubun Shigatsu wa Kimi no Uso’nun sadece açılış parçasında değil; serinin reklamlarında kullanılacak şarkılarda da emeği geçecek ancak reklamlar için cover şarkılar kullanılacak. Hatta bu haber ile birlikte yayımlanmış tanıtım videosunda da Sukuma Switch’in Zenryoku Shounen isimli şarkısını Goose house yorumuyla dinleyebilirsiniz. 

Seri için bundan önce yayımlanmış diğer iki tanıtım videosu

Goose house’dan Oto no Naru Ho e:

Siz de bu habere sevinen Goose house takipçilerinden misiniz? Peki Shigatsu wa Kimi no Uso sonbaharda izleyeceğiniz animeler arasında mı?

Kaynak:AnimeFantastica

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra...

Shigatsu wa kimi no uso'nun kendisini de müziklerini de çok sevdim ama youtube da Hikaru Nara varken neden ikinci açılış parçası nanairo symphony yok bunu anlamadım ^_^ orjinalini gören paylaşırsa ne sevinirim acaba o goose house'nin parçası değil mi diye de araştırdım ama pek bi bilgiye ulaşamadım. Sony music malesef paylaştırmıyor sanırım 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.