Jump to content

Akame ga Kill! Sansürlü ve Sansürsüz Karşılaştırması

free word

Önerilen İletiler

Dediklerinde bir şeye aklım takıldı. Animenin üreticileri kanaldan bölüm başı para alıyor, yani kanal o animenin haklarını satın almıyor mu? Yani, sansürleyip yayınlayanlar aslında kanallar. Bahsettiğin bluray satışlarından gelen para üreticilere gider kanala değil. Kanalın sansürlemesi ya da sansürlememesi kanala bir kar ya da herhangi bir kazanç sağlamaz ki. 

Aslında dolaylı olarak kazanç sağlar. 

Daha doğrusu başlarına bela almamış olurlar. 

Şöyle açıklıyayım:

Animeleri bir dizi ya da film gibi düşünebiliriz. Eğer yaş sınırı yükselirse yayınlanma saatini geçe çekmek zorunluluğundadırlar. Bu da izleyici kitlesinin bir miktar oynamasına ve belkide azalmasına neden olur. Örnek olarak bizim tv kanallarında gece 12den sonra +18 filmler yayınlanabiliyor, ama kanallar o bölümleri keserek ya da sansürleyerek +13 e çekebiliyor böylece saat 9 civarında izleyicilere sunabiliyorlar. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 43
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Dediklerinde bir şeye aklım takıldı. Animenin üreticileri kanaldan bölüm başı para alıyor, yani kanal o animenin haklarını satın almıyor mu? Yani, sansürleyip yayınlayanlar aslında kanallar. Bahsettiğ

Sanırım, önceki iletimde ben tam açıklayamamışım  :)   Amerika'da bir tarafta cinselliği ve küfürleri olduğu gibi hiç çekinmeden yayınlayan kanallar varken(HBO,Showtime,Starz...) bir tarafta da bu tür

Şu sansür olayını bir türlü anlamam zati, bu eserlerdeki sözcüklerden, görüntülerden etkilenecek beyini çöpe at daha iyi. Sırf birileri kötü oluyor diye güzelim sahneler yok oluyor...

Aslında dolaylı olarak kazanç sağlar. 

Daha doğrusu başlarına bela almamış olurlar. 

Şöyle açıklıyayım:

Animeleri bir dizi ya da film gibi düşünebiliriz. Eğer yaş sınırı yükselirse yayınlanma saatini geçe çekmek zorunluluğundadırlar. Bu da izleyici kitlesinin bir miktar oynamasına ve belkide azalmasına neden olur. Örnek olarak bizim tv kanallarında gece 12den sonra +18 filmler yayınlanabiliyor, ama kanallar o bölümleri keserek ya da sansürleyerek +13 e çekebiliyor böylece saat 9 civarında izleyicilere sunabiliyorlar. 

Çevirme dediğini çevirme! 1. dediğin tamam da 2.'si tutmadı işte :P

Onun dışında haklısın tabii ama bunların hiçbiri ne kanallara ne de başka birine, bitmiş ürünle diledikleri gibi oynayıp sansürleme hakkını vermez, veremez.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çevirme dediğini çevirme! 1. dediğin tamam da 2.'si tutmadı işte :P

Onun dışında haklısın tabii ama bunların hiçbiri ne kanallara ne de başka birine, bitmiş ürünle diledikleri gibi oynayıp sansürleme hakkını vermez, veremez.

Belki sansürleme için izin almışlardır. O kadar detayı bilmiyorum gidip koniçivalara sorabilirsin. Ya da sen dur ben seneye oradayım zaten.

PS: Birinci cümleni anlamadım yarın 11 de basmaya geliyorum seni. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Belki sansürleme için izin almışlardır. O kadar detayı bilmiyorum gidip koniçivalara sorabilirsin. Ya da sen dur ben seneye oradayım zaten.

PS: Birinci cümleni anlamadım yarın 11 de basmaya geliyorum seni. 

Bahsettiğim yapımcılardan izin alıp almamaları değildi. Zaten izinsiz yapamazlar. Benim dediğim genel olarak topluma, yayınladıklarını televizyonda izleyen Japonya'daki veya Türkiye'deki sen ben gibi insanlara bunu yapmaya, anime olsun dizi olsun orijinallerini değil de sansürlenip kesilmekten parçampinçik halde ucuz birer taklitlerini göstermeye hakları yok.

PS: 11 geç daha erken gel, langırtın topunu da buldum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bahsettiğim yapımcılardan izin alıp almamaları değildi. Zaten izinsiz yapamazlar. Benim dediğim genel olarak topluma, yayınladıklarını televizyonda izleyen Japonya'daki veya Türkiye'deki sen ben gibi insanlara bunu yapmaya, anime olsun dizi olsun orijinallerini değil de sansürlenip kesilmekten parçampinçik halde ucuz birer taklitlerini göstermeye hakları yok.

PS: 11 geç daha erken gel, langırtın topunu da buldum.

Seni beni takan yok. Türkiyede legal bir anime/manga platformu yok. (birkaç manga çevirisi hariç,onlarda şaka gibi zaten.) Onun haricinde dediğim gibi, adamlar sineğin yağını çıkartmayı seviyorlar. Ne kadar çok blu-ray o kadar keş. Televizyonda yayınladıklarını belki o yüzden kısıyorlardır. Çünkü o durumda sen izlemek için para vermiyorsun. %0000?1. reyting yapıyorsun.

PS: Ben 1den önce kalkabilecek miyim bana önce onu sor... O langırt kırılacak benden demesi. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Seni beni takan yok. Türkiyede legal bir anime/manga platformu yok. (birkaç manga çevirisi hariç,onlarda şaka gibi zaten.) Onun haricinde dediğim gibi, adamlar sineğin yağını çıkartmayı seviyorlar. Ne kadar çok blu-ray o kadar keş. Televizyonda yayınladıklarını belki o yüzden kısıyorlardır. Çünkü o durumda sen izlemek için para vermiyorsun. %0000?1. reyting yapıyorsun.

PS: Ben 1den önce kalkabilecek miyim bana önce onu sor... O langırt kırılacak benden demesi. 

Burada oturmuş yok televizyon yok bluray diyoruz da biz de dahil olmak üzere herkes internetten indirip izliyor zaten. Eğer amaç bluray satışını artırmak ise eğer tv'de sansürmüş falan filandan önce, internetle başa çıkmaları lazım ki bu da imkansız. Yani, internet dururken, televizyonda sansürlemişler sansürlememişler ne yazar? Bluray satışına da zerre kadar katkısı olmaz sonuçta.

PS:Langırta olan oldu zaten; zencilerin kollarından biri tutukluk yapıyor, dönmüyor. Boşver sen onu bilardo ne güne duruyor?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Japonya 2012 yılında alınan yeni karar göre Ecchi animeler TV de yayınlanacak ise yada aşırı vahşet içerenler :) sansürlenmesi şarttır :) // haa tabi bazı TV ler vardır adultur felan orda olmaya bilir :)

Japonyada önce sansürlü sonra BD version adında sansürsüz Bluray Disk ler çıkar :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.