Jump to content

Önerilen İletiler

Evet arkadaşlar, konu spoiler içerebilir ondan ötürü sizi uyarıyorum şimdiden.  :rolleyes:

YjD8Gk.jpg

Hikayemizin asıl karakteri Maron Kusakabe, 16 yaşında ve liseye gidiyor. 

maron_kusakabe_4377.jpg

Maron'un ailesi o daha çok küçükken, ortadan kayboluyorlar ve bir daha görüşmüyorlar, Maron ise her gün apartmanındaki posta kutusunu kontrol ediyor ve ailesinden bir haber almanın umudu ile yaşantısını sürdürüyor.

Maron'un en yakınları, aynı zamanda Finn ve Miyako diyebiliriz.

,

Maron'un çok önemli bir özelliği var;

Kendisi Jeanne D'arc'ın reenkarnasyonu, yani; Jeanne D'arc'ın yeniden doğuş hali.

Jeanne D'arc'ın reenkarnasyonu olması ise ona iblisleri mühürleyebilme gücü veriyor.

Maron bunu Finn tarafından öğreniyor, çünkü Finn bir melek.

154254_102901.jpg

Finn'in bunu Maron'a söylemesinde bir sebep var tabii ki.

Finn, Maron'dan Kaitou Jeanne olarak iblisleri mühürlemesini istiyor çünkü eğer mühürlemezse Dünya'ya kötülük hakim olacak ve insanlar acı çekecek. Maron ilk başlarda tereddüt etse de, hassas bir yapıya sahip olduğu için yakınlarının acı çekmesini istemiyor ve kabul ederek, Kaitou Jeanne oluyor.

Bu arada, Kaitou Jeanne oluyor dediğim;

Normal hayatına yine Maron olarak devam ediyor ama bir iblis sinyali aldığında Finn'in ona verdiği Rosary sayesinde Kaitou Jeanne'a dönüşüyor ve çekkımeyto -yani şahmat, lakin ben buna şahmat değil çekkımeyto demesem içim rahat etmezdi ajsajvdjav- yaptıktan bir süre sonra yine kendi haline dönüyor.  :)

Şöyle bir şey var;

İblisler genellikle eşyaların içine saklanıyorlar ve bu eşyalara sahip kişiler genellikle temiz kalplere sahipler.

O eşyaya sahip olan kişinin ruhunu ele geçirerek, huzursuz hissetmesine ve çevresine kötü davranmasına sebep oluyorlar, ama Kaitou Jeanne bunu yaptıktan sonra normale dönüyorlar, ama aynı zamanda eşyaları da ortadan kayboluyor. Eşyaların kaybolmasının bir sonucu olarak, insanlar Kaitou Jeanne'u hırsız sanıyorlar.  :)

Maron'un Kaitou Jeanne halinden bir görüntü;

12648547:jpeg_preview_large.jpg?20100323

Bu arada, Miyako'nun babası bir polis dedektifi ve bu da Miyako'nun hayali olan meslek ve Miyako'nun en büyük arzularından biri ise; Kaitou Jeanne'u yakalamak.

KamikazeKaitouJeanne4.jpg

Bu esnada, apartmanlarına yeni bir çocuk taşınır; Chiaki Nagoya !

533_38104.jpg

Chiaki'nin Miyako ve Maron'a ilk görünme sahnesi çok havalı !  B)

Chiaki ilk başlarda Miyako'nun dikkatini çekiyor, ama Miyako, Chiaki'nin Maron'a ve Maron'un da sonradan -her ne kadar Maron ondan başta hoşlanmasa da, aslında içinde bir şeyler kıpırdıyor- ona karşı boş olmadığını fark edince artık Chiaki'den pek hoşlanmıyor.

Ama Chiaki ile ilgili bir gerçek var;

O, Maron'un sırrını biliyor ve Maron ile yakınlık kurmaya başlamasının asıl sebebi ise Kaitou Jeanne'u durdurmak.

Nereden biliyor derseniz, Chiaki'nin de bir meleği var; Access !

z23OzR.jpg

Ve Chiaki'nin de dönüşebildiği bir karakter var; Kaitou Sinbad.

16.jpg

Böyle K.Jeanne'a engel olmaya çalışmaklı anlatınca, Access'in kara kıyafetli görüntüsünü koyunca falan sanki Chiaki kötüymüş gibi oldu ama aslında öyle değil, onu Anime'nin sonunda öğrenirsiniz o kadarını anlatmayayım ^-^

Evet, sevgili Chiaki'imiz bu kıza ilk başta K.Jeanne'u durdurmak amacı ile yaklaşsa da;

Sonrasında aşık oluyor. :wub:

İlk öpüşmeleri sanırım 16.bölümdeydi, ah o revire götürmesi, ah o şemsiyeli sahne.  :admire2-onion-head-emoticon:

Sizi bilmiyorum da beni benden alıyordu yani, artık gerisi sizin kararınız ajajdvjadjv

Öhöm. Konumuza gelirsek; 

Dizimiz 2 sezondan oluşuyor ve toplam 44 bölüm, her bölüm ortalama 24 dk.

İlk sezon sanırım 29 bölümdü. Yapımı da 99 olsa gerek.

Finn ilk sezonun sonunda ortadan kayboluyor ve 2.sezonda bomba gibi ortaya çıkıyor, ne olduğunu tabii ki de söylemiyorum :3

1.Sezon/Açılış:

1.Sezon/Kapanış:

2.Sezon/Açılış:

2.Sezon/Kapanış:

Maron'un, Kaitou Jeanne'a dönüşümü (ilk ve ikinci sezon bi arada):

Bayıldığım bir sahne var, ondaki replikleri ekliyorum ^-^
Eklemezsem rahat etmem sanırım  :7: :7:::>

Chiaki: Why are you two always alone together ?!

Maron: What ? Are you jealous ?
Chiaki: Is that a crime ?!
Maron: That's my business. We're not dating or anything !
Chiaki: Then we should.  :wub:  

Neyse, sonuç olarak. Umarım bunu izlemiş olan vardır ve hakkında bolca tartışırız ^-^
İzlemediyseniz de duygusal bir Anime izlemek isterseniz, izlemenizi öneriyorum.  :rolleyes:

Not: Tüm yazılar şahsıma aittir, başka bir yerden kopya edilmemiştir.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İzlediğim ilk anime olmasından dolayı bende yeri bir başkadır  :7: Annemle beraber star tvde yayınlandığı zamanlar izlerdik :D Çok çok sevdiğim bir animedir ki hiç ingilizce bilmediğim halde 44 bölüm ingilizce altyazılı izlemiştim :D Sonra türkçe çıkıcnca onuda izlemiştim :D
Tabi 2. sezonun çıkıpta dini içeriğinin fazla olmasından dolayı kaldırıldığını öğrendiğimdede yıkılmıştım  :desperate2-onion-head-emoticon:  Keşke yayınlasalardı :wacko:  

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@Tinywing: Kaliteli olduğu konusunda hak veriyorum, yalnız sonu çok aceleye gelmişti bence.

Acaba finalden sonra ne oldu falan, onları çok merak ediyorum asjdfjajdaj

@Nones:Yazdıklarımı kötü bir niyetle yazmadım, yorumun için teşekkürler. :)

@NagoyaMaron: Evet, yaşasın Star TV! O dönemlerde bir de Ojomojo Doremi gibi bir Anime vardı, o da yayınlanırdı ^-^

Evet onuda izlerdim hep. Ama onu daha sonra bulamadım hiçbir yerde. Starda baya sansürlüydü yalnız.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@ayanatsume: Ben zaten 2 sezonun ikisi de yayınlandı diye biliyorum, sonradan bir sezon çıktıysa da haberim yok :'c

Gerçi final çok patırtıya gelmişti, belki de yayınlamadıkları bölümler vardı -ki olabilir yani-

Yayınlamadılarsa tüü, yazıklar olsun diyorum asjajsasja

@NagoyaMaron: İngilizce veya başka dillerde altyazılısı çıkar da, Türkçe altyazılısını bilemiyorum :'c

Doğrudur, Türkiye'de her bi şiyi sansürlüyorlar zaten, hani sansürlemelerine gerek yok aslında neyin ne olduğunu anlayabiliyoruz.

O değil kesilip, kırpılan yerler falan da var, belki orada önemli bir konuşma geçiyor ? :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.