Jump to content

Yeni Bir Türk Mangası Olsa...

MTByakuya

Eski Çağ Mı, Yeni Çağ Mı?  

38 oy

1. 1. Yeni bir Türk yapımı bir manga olsa bu manganın eski çağ tarzında mı (Kılıç, kalkan, mızrak, ok vb.), yeni çağ tarzında mı (Sniper, taramalı tüfek, el bombası vb.) olmasını isterdiniz?

• Eğer yeni bir Türk yapımı manga olsa bu manganın eski çağ tarzında (Kılıç, kalkan, mızrak, ok vb.) olmasını isterdim.
      25
    • Eğer yeni bir Türk yapımı manga olsa bu manganın yeni çağ tarzında (Sniper, taramalı tüfek, el bombası vb.) olmasını isterdim.
      7
    • Eğer yeni bir Türk yapımı manga olsa bu manganın hem yeni çağ hemde eski çağ tarzında olmasını isterdim.
      7
    • Eğer yeni bir Türk yapımı manga olsa bu manganın gelecek çağ tarzında (Lazer silahları, ışın kılıçları vb.) olmasını isterdim.
      6

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 23
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

pazar araştırması yapıyosun sanırım :D bence günümüz ortadoğusunda bi sniper ekibi olsa dağ bayır gezip terörist avlasalar fena olmaz. ihtiyaçları olduğunda belirli noktalardan yiyeceklerini alırlar f

Osmanlıdan daha büyük imparatorluklar yönetiğimiz devirlerde var. Neyse burası ayrı konu   Türk manga projesi ne zaman başlasa çizgi romana yönelim oluyor, sonuçta mangayı türk matbasında basıp okutur

Türk mangası nedir ya? Bu ayrı bir tartışma konusu... Neyse :D

Manga ? Öncelikle şu düşünce mi söylemek istiyorum manga japon çizgi romanına deniyor tıpkı manhuanın çin çizgi romanı denmesi gibi veya manhwa kore çizgi romanı denmesi gibi yani önce kendi çizgi romanımıza ya bir isim bulucağız ya da  manga falan demiyeceğiz benim düşüncem bu 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Manga ? Öncelikle şu düşünce mi söylemek istiyorum manga japon çizgi romanına deniyor tıpkı manhuanın çin çizgi romanı denmesi gibi veya manhwa kore çizgi romanı denmesi gibi yani önce kendi çizgi romanımıza ya bir isim bulucağız ya da  manga falan demiyeceğiz benim düşüncem bu

Hay parmaklarına sağlık Ayhan gel alnından opem seni :D

Japonların mangası Japon kültürünü, Korelilerin manhwası Kore kültürünü yansıtır. Mesela dun Noblesse ı okurken Koreye yeni gelen bir adam şunu diyor. Hayret kuzey güney diye bolunmuş bir ülkeye gönderileceğini öğrendiğimde kaos ortamına gönderildim diye sevinmiştim ancak bu ülke aşırı huzurlu ve barışçıl.. Ne demek istediğimi anlatan bir replik :D

Demem o ki bizim kültürümüzü yansıtacak bir şeye manga demek ne kadar doğru.. Bir de şu gerçek var: kendi kültürümüzü yansıtmak istiyor muyuz? Şalvarlı shinigami falan saçma geliyor ama Japonların tam olarak yaptığı da bu :D

Konuyu dağıtan admin ben :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Manga, Japon'ların çizgi romanlar için kullandığı sözcüktür. Anime çizim sanatı ile çizilir. Türk'lerde anime çizim sanatı kullanarak manga çizebilir. ^^

Manga 1800lü yılarda kuanılan rastgele resimlerin bir araya gelmesi anlamına gelir(Japonca bir kelimedir) Anime ise yüzyıldan fazla bir farktan sonra disneyin bu türü bırakması sonucu japonların devam etirmesidir. Anime çizim sanatı diye bir şey yok, bir sürü çizim şekil vardır eski nesil tarzda, shojo tarzda, baskın koyu tonların kulanıldığı seinen tarzda, açık tonların tercih edildi shoenen tarzda. Renkli çizimlerin kulanıldığı webtoon tarzda bu uzar gider. Yani anime çizim şekli manga çizim şekli diye ayrı bir başlık yok. Mesela üstümde yazan arkadaşın imzasında shojo tarzda bir çizim görürsen gözlerde bir ton ağırlığı vardır, bakış hissi verilmeye çalışılır.

Ki bakıcaksan çizgi romanların çizim kalitesi anime ve mangalardan katlarca üstündür. Ama manga gibi haftalık sayı şeklinde gelmez. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.