Jump to content

Huseyinekrem

Önerilen İletiler

Evet yararlı bilgi açıkcası. Teşekkürler. ^^ Bir sorum olacak yalnız... Animeleri hangi siteden indiriyorsunuz -.-' Tek indiremeyen ben miyim abi?

hayır değilsin bende internetten üzerinden izliyorum indirmek istiyorsan çeviren fansubun sitesinden indirip ya da İDM ve benzeri programlarla indirebilirsin :) 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence yok öle bir dünya animenin boyutunu düşürünce kalitesi azalmıyor denmesi saçma arka planda illa ve sesde illa oynama olr ve bana kalırsa daha erken bozulur bu videolar 

300 mb üssü bir dosyayı gerçekten 118 mb kayıpsız düşürüşmesi mantıklı geliyormu 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence yok öle bir dünya animenin boyutunu düşürünce kalitesi azalmıyor denmesi saçma arka planda illa ve sesde illa oynama olr ve bana kalırsa daha erken bozulur bu videolar 

300 mb üssü bir dosyayı gerçekten 118 mb kayıpsız düşürüşmesi mantıklı geliyormu 

Açıkçası eskiden 3-4 gb olarak indirdiğim filmleri şu an 1gb'dan daha düşük boyutlarla indirebiliyorum ki görüntü-ses kalitesinde de bir problem olmuyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Megui'de bir sürü filitre ve çeşitli kodekler kullananlar bile kalitenin düşmesini engeleyemezken amatör bir encode programının bu işlemi yapmasının mümkünatı yok. Zaten siz re-encode yapıyorsunuz her türlü kalite değişir. Eklediğiniz resimde orijinal kısmın renkleri daha parlak gözüküyor sanki ayrıca görüntü kalitesinin bozulup bozulmadığını hareketli sahnelerde daha iyi anlarsınız.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Megui'de bir sürü filitre ve çeşitli kodekler kullananlar bile kalitenin düşmesini engeleyemezken amatör bir encode programının bu işlemi yapmasının mümkünatı yok. Zaten siz re-encode yapıyorsunuz her türlü kalite değişir. Eklediğiniz resimde orijinal kısmın renkleri daha parlak gözüküyor sanki ayrıca görüntü kalitesinin bozulup bozulmadığını hareketli sahnelerde daha iyi anlarsınız.

ben aynı resmin ortasına kırmızı şerit çektiğini düşünüyorum, ama mutlaka kayıp olur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Siyehbeyaz a katılıyorum  bu işin professionel açısı bile zorken amatör programla kalite fark etmeden düşürmek olmaz ztn kalite fark etmese niye en başında düşük boyutlu çıkarmak varken 300 500 mb gibi bölüm başı fansub çıkarsınlar  online izleyenler için fark olucağını sanmam genelde çünkü online izleme sitelerin bir kısmı görüntüyü biraz kısıp yada bozuyr ondan size 720 kalitesiymiş gibi geliyor ama öle değil

şuan izlediğniiz bir filmin hd diye 1 2 gb indirirken aslında onun true hd s 30 40 gb kadar çıkabiliyor

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Siyehbeyaz a katılıyorum  bu işin professionel açısı bile zorken amatör programla kalite fark etmeden düşürmek olmaz ztn kalite fark etmese niye en başında düşük boyutlu çıkarmak varken 300 500 mb gibi bölüm başı fansub çıkarsınlar  online izleyenler için fark olucağını sanmam genelde çünkü online izleme sitelerin bir kısmı görüntüyü biraz kısıp yada bozuyr ondan size 720 kalitesiymiş gibi geliyor ama öle değil

şuan izlediğniiz bir filmin hd diye 1 2 gb indirirken aslında onun truu hd s 30 40 gb kadar çıkabiliyor

ama hareketli sahnelerdede bir fark göremiyorum nasıl oluyo o iş o zaman :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.