Jump to content

Osu! Bir Ritim Oyunu

Pisicik

Önerilen İletiler

.Bidiginiz Gibi Bu Oyunu Çogunuz Oynuyorsunuzdur Çogunlukla Anime Openingleri Nightcore Müziklerin Ritim İle Oynanıldıgı Bir Oyun Bilmeyenler İçin Özetleyelim :
Oyunda Her Müzik İçin Maplar Var Bu Mapları Kendiniz İndiriyorsunuz 
Maplar Zorluklarına Göre Degişiyor Ben Sadece Size Bir Kısmını Anlatacagım

Oyunumuzda Modlar var Bu Modlar Zorlaştırıyor Yada Kolaylaştırıyor.
Grafik Tabletle Oynamak Sizin İçin Eğlenceli Olacaktır Biraz Sabır Biraz Hız Birazda vuruculuk Yetenegi Gerektiren Bir Oyun
Sohbet Penceremiz Var F8 ve F9 İle Açılabilir Küçük Sarı + tuşuna Baştıgınızda Bazı kanallar Çıkacaktır Aşagı İndirip #Turkish Kanalına Girmenizi Tavsiye Ederim Çogunlukla Orada Sohbet Ederiz.
Bu Arada Nickim: Pisicik
Dünya Çapında Bir Oyun Merak Edenlere Sitemiz: 
https://osu.ppy.sh/
Bu Arada Kendi Profil Sayfama Beklerim Oradan Benim Kendi Yapımım Olan Skini İndirip Oynayabilirsiniz Oyunu Kolaylaştıracaktır Eminim :D = https://osu.ppy.sh/u/4394077

Bence Gayet Güzel Oyun Yabancı İnsanlar İle İç İçesiniz Sohbet Edip Arkadaş Olabilirsiniz.
#Turkish Kanalında Flood Yapmayın Silence Yersiniz Bu 5 Dakikadan 1 Ay a kadar Çıkabiliyor Attıgınız Linklere Dikkat Edin Reklam Amaçlı Olanlarda Silence Yiyor Özellikle Neyse Oyunumuzdan Bir Kaç Görüntü Verelim.
Bu Arada Oyunumuzun 4 Seçenegi Bulunuyor Bunlar
1.Klasik Osu

ad26ab5f6f.jpg

2.Osu Mania

e66967b99e.jpg

3.Taiko Bunu Ben Pek Sevmiyorum Çok Zor Geliyor

936dd678fa.jpg

4.Catch The Beat Meyve Topluyorsunuz Bunda Eğlenceli Olabilir Tabi Herkesin Kendi Seçimi 

7a87b58935.jpg

Böyle Oyun Modları Var
Oyunumuz Zorlaştıracak Kolaylaştıracak Modlarımız Bunlar :

b889a730cd.jpg

İnşallah Size Güzel Tanıtmışımdır Yinede Son Olarak Size Birde Video Koyacagım Sadece Link Atabiliyorum Galiba Bu İlk Konu Açışım Güzel Bir Konu Açtıgımı Düşünüyorum İşte Video Linki

http://www.youtube.com/watch?v=JeDZ1B7YsY0 

İyi Eglenceler.

Not: Ayıp Ettin Tabi Kaldırırız :D

Haa Bide Supporter Olayı Var Para İle Satın Alıp Oyunun Ayrıcaklarından Yararlanabilirsiniz.

Ero36 kullanıcısının  Tanıtımı:

Evet beyler bayanlar bu konuyu açma sebebim türk oyuncu sayısının az olması bende normal bir oyuncuyum türklerin sayısının artmasını istediğimden dolayı paylaşıyorum konunun yeri doğrumu emin olamadım hm müzik hem oyun olduğu için herneyse birkaç örnek video ile de oyunu anlatacağım.Anlıcağınız üzere oyunda nerede ise bütün opler vs. anime ile ilgili şarkılar japonca şarkılar var sadece animelerle kalmıyor VN şarkıları ayrıca her tarz şarkıda var dubstep rock metal pop vs. yapılıyor bu şarkılar diğer kullanıcılar tarafından hazırlanıp sunuluyor herkes istediği şarkıyı yapabiliyor elbette yetkili kişiler tarafından test edilip uygun görülürse ranked(dereceli) yapılıyor.Ranked yani şöyle bir olay var siz şarkıyı oyuna yükleyip haritayı hazırlayıp bitirdiğinizde belli süreçlerden geçtikten (her yapılan harita oyuna eklenmiyor anlicağınız şarkının ritimiyle alakasız olanlar gibi)sonra ranked oluyor bunun anlamı yani diğer oyuncular oynadığı zaman bir dünya sıralaması yapılıyor yapılan skora göre sıralama belirleniyor.[Şunu da ekleyeyim unutmuşum easy normal hard insane gibi zorlukları var her şarkıda ayrı olabiliyor bunlar herhangi birisi harita yapabildigi için zorluklara farklı isimler verebiliyorlar ancak yıldız sistemi var oyunda yıldızına bakarak anlayabiliyoruz ne kadar zor olduğunu]

Şimdi gelelim gameplayine 4 ayrı mod var hepsinin ayrı bir dünya sıralaması vardır hepsi farklı oyun gibi oluyor ama mantık gene aynıdır ritim modlara gelirsek(tamamen ayrıntılarıyla anlatmıyorum hem çok uzun olur bu şekilde hemde bütün modları oynamadığım için tam ayrıntılarını bilmiyorum) : 

Osu!Standart : Bu mod oyunu yüklediğnizde ilk olarak önünüze gelecek olandır ekranda daireler beliriyor sizde farenizle üstüne gidip tıklıyorsunuz şarkının ritimine göre geliyorlar tabiki de.şimdi 2 örnekle göstermek istiyorum bir easy zorluğunu birde insane göstereyim

Naruto FLOW-sign (easy)

Touhou Masayoshi Minoshima feat. nomico - Bad Apple (Insane)

[osu! Mouse only Liveplay] Raujika - Grim (Nasıl oynanıldığınıda göstermek istedim liveplay]

Osu!Mania : Bu modda ise sadece klavyeyi kullanarak oynuyoruz guitar hero oyununa çok benzerdir aynı şekilde ritime göre yukardan geliyor tuşlar onlara zamanında basıyoruz 4,5,6,7 tuşlu olarak değişiyor zorluğa göre örnekle göstersem daha iyi olacak pek anlatamadım 

Lite Show Magic - Crack traxxxx [4K NOV] easy nin başka isimde yazılmışı

Osu! mania [Multiplayer Live Play] Hatsune Miku - Rubik's Cube [7x7x7] 7k (Bu da mania liveplayı ama bu adam biraz pro oluyor sanırsam güzel bi liveplay bulamadım yavaş olan ama buda böyle oynanıyor işte)

Taiko : Bu mod ise bilmiyorum belki daha önce görmüş olabilirsiniz bazı animelerde geçiyor popüler bi oyundur osuya uyarlanmış hali buda davul modu gibi oluyor sadece klavyeden oynanıyor buda 2 tuşla oynanıyor aslında ama 2 tuşta ekstradan yapıp 4 tuşla oynanabiliyor çok hızlı geldiği zaman basabilmek videoda göstersem daha iyi olucak.

osu! Taiko - fripSide - only my railgun (TV Size) [Taiko Easy]

[Taiko] osu! - MuryokuP - Catastrophe [Cataclysm] insane zorluğu diyebiliriz (liveplay sol tarafta tuşlara basınca kırmızı mavi oluyo zaten ordan takip ederseniz daha iyi anlarsınız)

Catch The Beat : Bu modda ise ritime göre meyveler düşüyor siz bu meyveleri toplamaya çalışıyorsunuz klavyenin sağ sol tuşunu kullanarak ve shift tuşu ile de boost özelliğniz var.

Shakugan No Shana-Hishoku No Sora[Catch The Beat][Easy]

Tomohisa Sako - Zutto (TV Size) [Platter Difficulty- CTB] (ctb live play bulamadım hiç kendi oynadığım bi şarkıyı attım)

son olarakta oyunu oynamaya karar verirseniz oyuna girdikten sonra f8 tuşuna basın + tuşuna basın orda gelen pencereden #turkish kanalını bulun katılın ordan yardımcı olmaya çalışırız istediğinizi ordan sorabilirsiniz herkes yardımcı olur online olan

ad26ab5f6f.jpg

2.Osu Mania

e66967b99e.jpg

3.Taiko Bunu Ben Pek Sevmiyorum Çok Zor Geliyor

936dd678fa.jpg

4.Catch The Beat Meyve Topluyorsunuz Bunda Eğlenceli Olabilir Tabi Herkesin Kendi Seçimi 

7a87b58935.jpg

Böyle Oyun Modları Var
Oyunumuz Zorlaştıracak Kolaylaştıracak Modlarımız Bunlar :

b889a730cd.jpg

İnşallah Size Güzel Tanıtmışımdır Yinede Son Olarak Size Birde Video Koyacagım Sadece Link Atabiliyorum Galiba Bu İlk Konu Açışım Güzel Bir Konu Açtıgımı Düşünüyorum İşte Video Linki

http://www.youtube.com/watch?v=JeDZ1B7YsY0 

İyi Eglenceler.

Not: Ayıp Ettin Tabi Kaldırırız :D

Haa Bide Supporter Olayı Var Para İle Satın Alıp Oyunun Ayrıcaklarından Yararlanabilirsiniz.

Ero36 kullanıcısının  Tanıtımı:

Evet beyler bayanlar bu konuyu açma sebebim türk oyuncu sayısının az olması bende normal bir oyuncuyum türklerin sayısının artmasını istediğimden dolayı paylaşıyorum konunun yeri doğrumu emin olamadım hm müzik hem oyun olduğu için herneyse birkaç örnek video ile de oyunu anlatacağım.Anlıcağınız üzere oyunda nerede ise bütün opler vs. anime ile ilgili şarkılar japonca şarkılar var sadece animelerle kalmıyor VN şarkıları ayrıca her tarz şarkıda var dubstep rock metal pop vs. yapılıyor bu şarkılar diğer kullanıcılar tarafından hazırlanıp sunuluyor herkes istediği şarkıyı yapabiliyor elbette yetkili kişiler tarafından test edilip uygun görülürse ranked(dereceli) yapılıyor.Ranked yani şöyle bir olay var siz şarkıyı oyuna yükleyip haritayı hazırlayıp bitirdiğinizde belli süreçlerden geçtikten (her yapılan harita oyuna eklenmiyor anlicağınız şarkının ritimiyle alakasız olanlar gibi)sonra ranked oluyor bunun anlamı yani diğer oyuncular oynadığı zaman bir dünya sıralaması yapılıyor yapılan skora göre sıralama belirleniyor.[Şunu da ekleyeyim unutmuşum easy normal hard insane gibi zorlukları var her şarkıda ayrı olabiliyor bunlar herhangi birisi harita yapabildigi için zorluklara farklı isimler verebiliyorlar ancak yıldız sistemi var oyunda yıldızına bakarak anlayabiliyoruz ne kadar zor olduğunu]

Şimdi gelelim gameplayine 4 ayrı mod var hepsinin ayrı bir dünya sıralaması vardır hepsi farklı oyun gibi oluyor ama mantık gene aynıdır ritim modlara gelirsek(tamamen ayrıntılarıyla anlatmıyorum hem çok uzun olur bu şekilde hemde bütün modları oynamadığım için tam ayrıntılarını bilmiyorum) : 

Osu!Standart : Bu mod oyunu yüklediğnizde ilk olarak önünüze gelecek olandır ekranda daireler beliriyor sizde farenizle üstüne gidip tıklıyorsunuz şarkının ritimine göre geliyorlar tabiki de.şimdi 2 örnekle göstermek istiyorum bir easy zorluğunu birde insane göstereyim

Naruto FLOW-sign (easy)

[osu! Mouse only Liveplay] Raujika - Grim (Nasıl oynanıldığınıda göstermek istedim liveplay]

Osu!Mania : Bu modda ise sadece klavyeyi kullanarak oynuyoruz guitar hero oyununa çok benzerdir aynı şekilde ritime göre yukardan geliyor tuşlar onlara zamanında basıyoruz 4,5,6,7 tuşlu olarak değişiyor zorluğa göre örnekle göstersem daha iyi olacak pek anlatamadım 

Lite Show Magic - Crack traxxxx [4K NOV] easy nin başka isimde yazılmışı

Osu! mania [Multiplayer Live Play] Hatsune Miku - Rubik's Cube [7x7x7] 7k (Bu da mania liveplayı ama bu adam biraz pro oluyor sanırsam güzel bi liveplay bulamadım yavaş olan ama buda böyle oynanıyor işte)

Taiko : Bu mod ise bilmiyorum belki daha önce görmüş olabilirsiniz bazı animelerde geçiyor popüler bi oyundur osuya uyarlanmış hali buda davul modu gibi oluyor sadece klavyeden oynanıyor buda 2 tuşla oynanıyor aslında ama 2 tuşta ekstradan yapıp 4 tuşla oynanabiliyor çok hızlı geldiği zaman basabilmek videoda göstersem daha iyi olucak.

[Taiko] osu! - MuryokuP - Catastrophe [Cataclysm] insane zorluğu diyebiliriz (liveplay sol tarafta tuşlara basınca kırmızı mavi oluyo zaten ordan takip ederseniz daha iyi anlarsınız)

Catch The Beat : Bu modda ise ritime göre meyveler düşüyor siz bu meyveleri toplamaya çalışıyorsunuz klavyenin sağ sol tuşunu kullanarak ve shift tuşu ile de boost özelliğniz var.

Tomohisa Sako - Zutto (TV Size) [Platter Difficulty- CTB] (ctb live play bulamadım hiç kendi oynadığım bi şarkıyı attım)

son olarakta oyunu oynamaya karar verirseniz oyuna girdikten sonra f8 tuşuna basın + tuşuna basın orda gelen pencereden #turkish kanalını bulun katılın ordan yardımcı olmaya çalışırız istediğinizi ordan sorabilirsiniz herkes yardımcı olur online olan

Son Eklemem olsun arkadaşlar ipi kopuk bazı hayvanlar var afedersin onlar gelmesin oyuna chati bozuyosunuz ondan sonra oyundan sogutuyorsunuz ya oynamayın yada yazmayın kardeşim kimsenin dagdan gelipte bagdakine hakaret etmeye yada kovmaya hakkı yoktur.

Düzenlenme: Pisicik tarafından
Tanıtımları füzyonladım.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

oleey oynayan var :D kullanıcı adım Dxdiag_TR, şimdi ekleyeceğim seni :D

biraz ekleme yapayım; oyuna yeni başlayacak arkadaşlar 2 seçenek arasında seçim yapmak zorunda kalacaklar, grafik tablet veya mouse. benim tercihim mouse'dur. Benim görüşüme göre mouse'un dezavantajı spinner denilen (bkz. http://i.imgur.com/PPHwWTN.jpg) cisimleri (ne diyeceğimi bilemedim :D) çevirirken imlecin yerinin şaşırılması ve map'lerin bazılarında circle'ların birbirinden çok uzak olmasıyla yaşanan kontrol kaybı. ancak bunlar uzun bir süre oynadıktan sonra bunlar sorun olmaktan çıkıyor. bu arada benim kullandığım mouse Logitech G500. grafik tablet hoşuma gitmiyor, ve pahalı olduğu için de denemeyi düşünmüyorum (evet asıl sebebi parasıydı heheh :D) bu yüzden dezavantajlarını bilmiyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

(Not: bu oyunla ilgili bi konu açılmış ama yeterince ayrıntılı bahsedilmemiş bilmiyorum nasıl yaparız üstüne mi eklesek nasıl yapsak)

Naruto FLOW-sign (easy)

[osu! Mouse only Liveplay] Raujika - Grim (Nasıl oynanıldığınıda göstermek istedim liveplay]

Lite Show Magic - Crack traxxxx [4K NOV] easy nin başka isimde yazılmışı

https://www.youtube.com/watch?v=F1yPJxRnxek

Osu! mania [Multiplayer Live Play] Hatsune Miku - Rubik's Cube [7x7x7] 7k (Bu da mania liveplayı ama bu adam biraz pro oluyor sanırsam güzel bi liveplay bulamadım yavaş olan ama buda böyle oynanıyor işte)

[Taiko] osu! - MuryokuP - Catastrophe [Cataclysm] insane zorluğu diyebiliriz (liveplay sol tarafta tuşlara basınca kırmızı mavi oluyo zaten ordan takip ederseniz daha iyi anlarsınız)

Tomohisa Sako - Zutto (TV Size) [Platter Difficulty- CTB] (ctb live play bulamadım hiç kendi oynadığım bi şarkıyı attım)

Düzenlenme: Kekzıl tarafından
Aynısını konunun başına yazdım. B)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.