Jump to content
Türk Anime TV Forum

Önerilen İletiler

Merhaba Arkadaşlar.. :)

Yakın zamanda Zümrüd-ü Anka'nın Evi adlı altında bir blog açtım.. Bu blog hakkında burada da bilgi vereyim dedim.. :)

Blogda başlıkta da görüldüğü gibi şarkı çevrileri ağırlıklı olacak ama yapmayı sevdiğim birçok şeyi de bu blogda paylaşacağım.. Bunlar neler diye sorarsanız..

Animeler ve Mangalar hakkında bilgiler, yeni hikâyelerim, okuduğum kitaplar, mitoloji ve tarih hakkında bazen araştırma yapıyorum o araştırmalar hakkında düzenlenmiş yazılar (yazılar derken korkmayın öyle aşırı uzun şeyler değil) ve bazen de izlediğim Kore dizileri hakkında bilgiler olabilir..

Bunun yanında sizlerin bir tavsiyeniz olursa değerlendirmeyi planlıyorum.. :)

Ama dediğim gibi öncelik şarkı çevirilerinde olacak.. :)

Ne tür şarkılar çevirdiğime gelirsek.. Anime şarkılarını ve bazen de J-pop şarkılarını çeviriyorum.. Nereden esti bu fikir derseniz..

Hikâye yazmayı çok sevdiğim için, hikâyelerimde kullandığım şarkıları çevirerek başladım şarkı çevirmeye.. Aradığımda çevirileri bulamamak bazen beni delirtiyordu, bir gün açtım İngilzcesini, açtım sözlüğü(benim sözlük de tuğla gibidir) başladım çevirmeye.. Sonra baktım ki bilgisayarımda bir word dosyasında birkaç şarkı birikmiş.. Aklımda zaten bir aydır animeler ve mangalar hakkında bir blog açma fikrim vardı ama açmaya fırsatım olmamıştı ve sadece anime ve manga bilgisi vermek bana fazla sade gelmişti.. Geçen gün bir şarkı daha çevirirken blogu açmaya karar verdim..:)

Çeviriler hakkında da bilgi vereyim, bir yıldır zaten kısa metinler çeviriyor ya da ingilizce seviyeli kitaplar okuyordum yani ilk çevirilerimde pek de zorlanmadım.. İngilizcem orta seviye ve hâlâ geliştirmekteyim yani çevirilerimin yüzde yüz doğru olduğuna garanti veremem... Ama bunun yanında zaten bir şarkı ingilizceye çevrilirken biraz değiştiriliyor veya ingilizce çeviriler korkunç olabiliyor.. :bad-atmosphere-onion-head-emoti  Hatta bazen öyle çeviriler oluyor ki tarif edemem.. Her neyse, bu arada bulduğumda şarkıları Romenceden de çevirebilirim ama dediğim gibi bulduğumda..:)

Her neyse, Japonca kaynaklara da bakıyorum bazen..:)

Neyse çok da uzatmayayım..:)

İlk şarkı çevirim BRİGHT'ın Flower adlı parçasıydı onu blogumda ilk paylaştım..:)

Eğer çevirmemi istediğiniz bir şarkı olursa çevirir ve bloga koyarım, hatta isteyen çevirileri kontrol etmek için bana yardım edebiliriz, çünkü çevirdiğim şarkıların üstünden bir-iki defa kontrol amaçlı geçiyorum..:)

Bu konuda özel mesaj atabilirsiniz..:)

https://animeciejderha.wordpress.com/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acaba çeviriyi upload ettiğin videoya aktarsan daha hoş olmaz mı? Sadece bir tavsiye olmadı sadece lyric için bir video da yapabilirsin 

Çalışmalarında bol şans...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acaba çeviriyi upload ettiğin videoya aktarsan daha hoş olmaz mı? Sadece bir tavsiye olmadı sadece lyric için bir video da yapabilirsin 

Çalışmalarında bol şans...

Tavsiyen için teşekkürler.. :) Aslında ben de bunu düşünmüştüm ama bu konuda pek becerikli değilim, ondan yapamadım.. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tavsiyen için teşekkürler.. :) Aslında ben de bunu düşünmüştüm ama bu konuda pek becerikli değilim, ondan yapamadım.. :)

bu yıl üniversite sınavına tekrar hazırlanıyorum müsait olsam sana bu konuda yardımcı olmak isterdim ama yine de biraz araştırma ile bu işi de kolaylıkla halledebilirsin diye düşünüyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle Blogun Hayırlı olsun :) bu tür bir paylaşım yaptığın için teşekkürler. 'Sadece kendime kalmasın' fikrin çok hoş geldi bana. Ayrıca anime-manga sınırlaması olmaması da güzel olmuş. Kore dizileri izleyen biri olarak bazı dizi müziklerini çevirmen harika olurdu.Kalbe dokunan seslerin ruha ulaşmasını isterim, hatta sırf bu yüzden beğendiğim birkaç şarkıyı çevirmeye çalıştığım olmuştur..çeviriyi video aktarma fikri gerçek olursa daha bir mükemmel olurdu ^_^  Şimdiden emeğine sağlık, Takipteyim  :embarrassed4-onion-head-emotico

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok tatlı olmuş, kolay gelsin ^^

Teşekkürler..:D

bu yıl üniversite sınavına tekrar hazırlanıyorum müsait olsam sana bu konuda yardımcı olmak isterdim ama yine de biraz araştırma ile bu işi de kolaylıkla halledebilirsin diye düşünüyorum

Kolay gelsin, sınavda umarım başarılı olursunuz..:) Araştırmayı deneceğim ve yardım etmek için fırsatınız olursa masaj atmanız yeterli olur..:)

Öncelikle Blogun Hayırlı olsun :) bu tür bir paylaşım yaptığın için teşekkürler. 'Sadece kendime kalmasın' fikrin çok hoş geldi bana. Ayrıca anime-manga sınırlaması olmaması da güzel olmuş. Kore dizileri izleyen biri olarak bazı dizi müziklerini çevirmen harika olurdu.Kalbe dokunan seslerin ruha ulaşmasını isterim, hatta sırf bu yüzden beğendiğim birkaç şarkıyı çevirmeye çalıştığım olmuştur..çeviriyi video aktarma fikri gerçek olursa daha bir mükemmel olurdu ^_^  Şimdiden emeğine sağlık, Takipteyim  :embarrassed4-onion-head-emotico

Teşekkürler..:D Evet, Kore dizileri güzeldir, bu aralar pek izleyemiyorum ama fırsat buldukça bakıyorum, zaten arada Korece şarkı da çeviricem..:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mitoloji candır gerisi heyecan :D :D

Bişey değil ^^ Mitolojiyi ben de severim özellikle Yunan ve Mısır mitolojilerini :D

Mitoloji konusunda her öğrendiğim şeyin değeri ayrı oluyor..:D Yunan ve Mısır mitolojisinin yanında Japon ve İskandilav mitolojisi de güzeldir..:) Efsaneleri seviyorum..:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok