Jump to content

Kuroko no Basket Mangası Sona Erdi


free word
 Share

Recommended Posts

275. Bölümü ile Kuroko no Basket Mangası Sona Erdi

 

kuroko-no-basket.jpg

Yayımlanmaya başladığı günden kendine sağlam bir takipçi kitlesi yarattığı şu güne kadar kimi zaman basketbol temalı diğer yapımlarla karşılaştırılıp, eleştirilmiş; kimi zaman da gerek olay örgüsü, gerek çoğu kimsenin favorisi olabilecek öne çıkan karakterleri ile sevenleri için spor temalı yapımlar içinde ayrı bir yere sahip olmuş Kuroko no Basket, 2008′de Weekly Shonen Jump’ta başladığı yolculuğunu derginin 40. sayısındaki 275. bölümü ile tamamladı. Weekly Shonen Jump dergisinde Kuroko no Basket’in bitişi öncesi resmi bir açıklama yapılmaması ve manganın yaratıcısı Tadatoshi Fujimaki’nin de benzer şekilde konu ile ilgili konuşmaması akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Manganın 275. bölümünün yayımlanmasının ardından internete sızdırılan son sayfa ilk başta şüphe uyandırıp hayranları paniğe sürükleyen ya da “sadece dedikoku” olarak nitelendirilen bitiş haberinin gerçek olduğunu gösteriyordu. Sayfada Kuroko no Basket’ten desteğini esirgemeyen tüm takipçilere mangayı okudukları için teşekkür edildi ve ” Lütfen mangaka Tadatoshi Fujimaki’nin yeni projeleri bekleyin.” ifadesi yer aldı.

 

kuroko-no-basket.jpg

Kuroko no Basket 275. Bölüm Son Sayfa

Son bölümün son sayfasındaki açıklamanın bahsettiği bir diğer şey, aralık ayında çıkacak Next Jump’a bir “mucize”nin eşlik edeceği haberi oldu. Bahsedilen mucizenin ne olduğu bilinmez iken bunun Kiseki no Sedai’ye (Kiseki Japonca mucize anlamına gelmektedir.) dair bir gönderme olup olmadığı ise internet ortamında dönen spekülasyonlar arasında yerini aldı. Kuroko no Basket’in şimdilik bu görüşler üzerine verdiği tek cevap yine son sayfada hayranlardan daha çok detay için takipte kalmaları istemek oldu.

Kimileri bu sonun yeni bir başlangıç olabileceğini ve manganın geri dönmesi gerektiğini savunsa da; şu noktada 275. bölüm ile sona eren seri için hiçbir şey tahminden öteye gidemiyor. Ayrıca Kuroko no Basket’in sonu olan 275. bölümün, Weekly Shonen Jump’ın efsane basketbol serisi Slam Dunk’ın sona erdiği 276. bölümden sayı olarak bir eksik olması da bahsetmeden geçemeyeceğimiz bir diğer nokta.

kuroko-no-basket.jpg

2012 yılında almaya başladığı tehdit mektupları ve mektulara iliştirilmiş olan zehirli hidrojen sülfit sıvısı yüzünden zor günler geçirmiş olan mangaka Tadatoshi Fujimaki, 2013 yılında tüm suçların arkasındaki isim Hirofumi Watanabe’nin yakalanmasıyla bir nebze rahatlamıştı. Bu noktada neredeyse iki yıl boyunca mangakaya nefes aldırmayan Hirofumi Watanabe’nin, verdiği maddi ve manevi zararlar için hapse mahkum edilmesinin hemen ardından manganın da sona ermesi trajik bir rastlantıdan ibaret olsa gerek.

Yapımın her biri yirmi beşer bölüm olmak üzere iki sezondan oluşan animesi, özel ve OVA formatındaki bölümleri bulunurken üçüncü sezon haberi de bu yıl mayıs ayında gündeme gelmiş ve seriyi ekranlardan da takip eden pek çok kişiyi sevindirmişti. Önümüzdeki sene ekranlarla buluşacak yeni sezonun, 275. bölüm ile sevenlerine elveda diyen hikayeyi tamamen kapsayıp kapsamayacağı merak konusu.

kuroko-no-basket.jpg

Weekly Shonen Jump bu yılki 39. sayısında Kuroko no Basket’i kapağa taşımıştı.

Kuroko no Basket’in vedası konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak:AnimeFantastica

Link to comment
Share on other sites

Kötü haber olmuş 2 sezon animesi 170 bölüm kadar kaplıyor mangada 3.sezon animesi mangayla aynı finali vericek ozaman eğer 25 bölüm olursa oda :)

 

ama yeni mangası çıkarsa Kiseki No Sedai orta okul'daki zamanlarını anlatmazlar umarım ya üniverste veya prof zamanları daha iyi olur Daha olgun ve ciddi bir seri olur

Link to comment
Share on other sites

Kötü haber olmuş 2 sezon animesi 170 bölüm kadar kaplıyor mangada 3.sezon animesi mangayla aynı finali vericek ozaman eğer 25 bölüm olursa oda :)

 

ama yeni mangası çıkarsa Kiseki No Sedai orta okul'daki zamanlarını anlatmazlar umarım ya üniverste veya prof zamanları daha iyi olur Daha olgun ve ciddi bir seri olur

o zaman bu sene animenin gelmeme nedeni  manganın bitmesini beklemeleriydi :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Manga olarak her ne kadar Slam Dunk kadar ucu açık bir son bırakılmamış olsa da, devam etmesini isterdim. Demek ki Japonya'da basketbol konusunda 90'lardan bu yana bir şey değişmemiş. Umarım anime serisi Slam Dunk'a benzemez de, manganın tamamını içeren bir sezon gelir animeseverler için.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.