Jump to content

Bir Oyun Bağımlısından Age of Empires Günlükleri


Sueño

Recommended Posts

1. 

G6wL0wl.jpg

5 ocak 1214: town center’ı kurduk elhamdülillah. ilk iş town center önünde kurbanlık koyun kesmek oldu. town center meydanına kurban kanını akıttık. dualarımızı ettik. artık sırtımız yere gelmez.
6 ocak 1214: civar çayırlıkta yemiş bulduk. çoluk çocuk herkes yemişe dadandı. sepet sepet yemiş getiriyorlar town center’a, durduramıyorum.
7 ocak 1214: numanlar’ın salih’i oduna yolladım. “tamam. yaparım. oduncu.” dedi, gitti. bu çocukta var bir gariplik, bir zeka geriliği.
8 ocak 1214: salih’ten haber yok. gitti gelmedi. peşine bizim atlı scout kaya bey’i yolladım. bu arada town center’ın yanına baraka inşa ediyoruz.

2. 

FzO89oG.jpg

10 ocak 1214: salih’i kurtlar yemiş lan. yarısını yemişler çocuğun. kalan yarısını ziyan olmasın, nimettir diye town center’a getirdik.

3. 

MbvcSs3.jpg

12 ocak 1214: millet yemiş yemekten cırcır oldu, paçalardan gümbür gümbür akıyor. sabah karnım gaz dolmuş, bi pırt atayım çaktırmadan dedim demez olaydım patır patır sıçtık milletin içinde. neyse ki herkeste aynı dert. yemişi yasakladım. geyiğe girdik 4 kişi.

4. 

3S9Drsj.jpg

15 ocak 1214: barakalar bitti. içeride asker eğitimi veriyorum. çoluk çocuğa sizi savaşçı yapacam diye tekme tokat dalıyorum. aynı spartadaki gibi.
20 ocak 1214: town center’ın kuzeyindeki arazileri mütaahhite verdik, kat karşılığı toplu konut yapacak. öyle tek tek ev inşa et çok masraflı oluyor.

5. 

RaZAfUo.jpg

24 ocak 1214: yenice köyünün orada daş madeni var. öyle açıkta koca koca kayalar var. bizim deli ibrağam her sabah gidiyor oraya eşşek yükü daş getiriyor. Allah’ın delisi.

6. 

0F4S9cI.jpg

26 ocak 1214: salih’i kapan kurt hatce bacının bacağını kapmış. bela oldu pezevenk hayvan.
27 ocak 1214: köyün her yeri deli ibrağam’ın getirdiği daşlarla doldu, akrebi çıyanı rahat vermiyor. yasakladım daş toplamayı.
4 şubat 1214: yenice köyüne giden yola yığdırıyorum daşları. ibrağam’a duvar ördürecem oraya. uğraşsın dursun pezevenk yoksa bize rahat vereceği yok.

7. 

JhASlVX.jpg

10 şubat 1214: ibrağam duvarın yarısını ördü lan. adamda deli kuvveti var. siperlik bile yapmış ama duvarın sağı solu açık, milletin iplediği yok gelen geçiyor giden geçiyor. Allah’ın delisi.

8. 

LgB33U4.jpg

12 şubat 1214: he bu arada kurdun peşine taktığım garnizon sonunda döndü. “nerede kaldınız yiğitler bunca zaman?” diye sordum, kurt çok uğraştırmış bunları. tepe bayır dolaşmışlar, işini bitirmişler çok şükür.

9. 

7w2YxIt.jpg

14 şubat 1214: hamdolsun bugün ilk cumamızı kıldık. kıbleyi ararken zorluk çektik ama hallettik o işi. bir cami yapalım diyor hacı celal efendi ama biraz masraflı. biraz daha odun keselim hele dedim.

10. 

Yz44Dpp.jpg

21 şubat 1214: kurt hatce bacının öbür bacağını da kaptı. kadının boyu resmen yarı yarıya kısaldı. hala oduncu oduncu diye tutturuyor. biblo gibi kucaklayıp götürüyoruz ormana, orada kesiyor, alıp geri getiriyoruz.
22 şubat 1214: gençleri çağırdım “hani kurdu öldürmüştünüz bre mendeburlar” diye çıkıştım. ık mık ettiler, sonra biri öttü. karıya gitmiş ler. yenice köyünün oraya. kafir zındıklar. bizimkileri de ayartıyorlar.
30 şubat 1214: içimiz dışımız odun oldu. ormanın içine ettiler, daha kesiyorlar. bu millete bir şey demeyeceksin aslında, bokunu çıkarıyorlar. gece gündüz yatan uyuyan yok, paso odun. bak gene getiriyor pezevenkler. koyun onu da diğerlerinin yanına..

11. 

3N1ADcX.jpg

2 mart 1214: bu sabah deli ibrağam geldi soluk soluğa, duvarı bitirmiş. bir de kule yapmış. “ne kulesi?” dedim, aldı götürdü beni. bayağı yapmış kule. adamlara haber verdim bir okçu eğitim merkezi kuracaklar, kule için.

12. 

e9xL0oF.jpg

5 mart 1214: yeniceli kafirler ormanda hıdoların yaşarı sıkıştırıp dövmüşler. ağzı burnu kan içerisinde geldi bu. çavuşun getirdiği koyunlar bunlarınmış, geri istiyorlar. yediğimiz koyunlar, nasıl getirelim? bakacaz çaresine.
6 mart 1214: yenice’ye altı eşşek yükü yemiş gönderttim, çuval çuval. “dalga mı geçiyorsunuz lan bizimle” diye kızmış bunlar. taa deli ibrağam’ın duvarına kadar gelmişler. aşağıdan küfrediyorlar dışarı gelin diye. bir tanesi kılıçla girişti duvara. herkes ayrı bir deli.

13. 

KBgqK5t.jpg

10 mart 1214: sakallı bir hacı geldi kasabaya. mübarek yüzlü biri. yatacak yer verdik. bizim hacı celal efendi kıllandı biraz.

14. 

O88xptP.jpg

12 mart 1214: et-yemiş, et-yemiş nereye kadar. elimiz yüzümüz kaşınır oldu. bayırın aşşaya tarlalar yaptık. soğan, patates, fasulya ektirdim. yavaş yavaş medenileşiyoruz, hissediyorum.
16 mart 1214: köyden adamlar birer birer eksilmeye başladı. noluyor anlayamadık. eminelerin fatma da kayboldu bugün.
30 mart 1214: akşam tarladan dönerken sakallı hoca ile karşılaştım. takmış peşine bizim köyden dört genci hulalu holalu diye diye götürüyor bunları. “lan oğlum nereye durun bekleyin” dediysem de dinletemedim. çekti gittiler. ben senin sakalını… yasakladım köye girmesini.

 

Kaynak

http://inci.sozlukspot.com/w/age-of-empires-ta-kafiri-nas%C4%B1l-altettik/

Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Bunu her okuyuşumda gülüyorum :D Bir de bunun serileri var

 

Age of Empires'ta ağaç kesmeyen çevreci

Age of Empires'ta kurt öldürmeyen ülkücü

Age of Empires'ta et yedirmeyen vejetaryen

Age of Empires'ta asker üretmeyen hippi

Age of Empires'ta işçileri çalıştırmayan komünist

Age of Empires'ta cami ve kilise inşa etmeyen ateist 

 

falan :D böyle çeşit çeşit insan tiplerini Age of Empires'a uyarlıyorlar 

Link to post
Share on other sites

Bunu her okuyuşumda gülüyorum :D Bir de bunun serileri var

 

Age of Empires'ta ağaç kesmeyen çevreci

Age of Empires'ta kurt öldürmeyen ülkücü

Age of Empires'ta et yedirmeyen vejetaryen

Age of Empires'ta asker üretmeyen hippi

Age of Empires'ta işçileri çalıştırmayan komünist

Age of Empires'ta cami ve kilise inşa etmeyen ateist 

 

falan :D böyle çeşit çeşit insan tiplerini Age of Empires'a uyarlıyorlar 

İncide mi yine, veya nerde okumak isterim, teşekkürler :D

Link to post
Share on other sites

Merhaba Oyun Sever :) Açıkçası böyle bir günlük foruma gerekliydi :) Twitch yayınlarımızda Ocak tarihinde turnuvalara start vereceğiz :) Mutlaka bütün Age Of Empires sevenler bizimle olmasını diliyoruz. :) Tekrar böyle bir konu için arigatou :)


 


http://www.twitch.tv/oyunseverlerkulubu


ve


http://www.twitch.tv/multiplayer


 


Yayın için katılım sağlayabilirsiniz.


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.