Jump to content

Japonya'nın Eksileri

1uberhunter1

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar.

Bu konumda sizlere Japonya ve Japonların eksi yönlerini araştırıp derlediğim kadarıyla anlatacağım.

Öncelikle neden böyle bir işe giriştin derseniz amacım sizleri Japonya'dan veya Japonlar'dan soğutmak falan değil ancak bence bir şeye ilgi duyuyorsak veya seviyorsak o şeyin tüm özelliklerini, durumlarını bilmeli öyle karar vermeliyiz.

Bende bu konuda Japonya'nın ve Japonlar'ın biz anime severler tarafından pek açığa vurulmak istenmeyen özelliklerini bildiğim kadarıyla açıklamak istiyorum.

Yanlış anlaşılmasın sonuçta bende animeleri ve Japonya'yı seviyorum ama insanların bilgilenmesini de istiyorum.

Madde madde geçmişten başlayarak gidelim.

1-Nanking Katliamı----1937'de Japonya'nın Çin'i işgali sırasında 6 haftada 300000 kişiyi ayrım yapmaksızın katletmiştir.Ayrıca katliam olmadan önce Japon subayları ordunun hareket hızını arttırabilmek için askerlerine Nanking'e vardıklarında onları serbest bırakacaklarına dair söz vermişlerdir ve de bu sözü tutmuşlardır da.Bu yüzden 20,000-80,000 kadın tecavüze uğramıştır.

2-Changjiao Katliamı----1943'de Japon ordusu 30,000 insanı katletmiştir.

3-Manila Katliamı----Şubat 1945'te yenilmiş ve geri çekilmekte olan İmparatorluk Japonyası askerlerinin Manilada gerçekleştirdiği, 100,000 sivilin hayatına mal olan korkunç katliamlar.

dır.Gereksiz şiddeti önlemek üzere Japon imparatorluk ordusu generali Tomoyuki Yamashita Japon birliklerin Maniladan çekilmesi emrini vermiştir. buna rağmen amiral Sanji İwabuchi komutasındaki 19,000 asker şehri çevreler ve kadın, çocuk, erkek, yaşlı ayrımı yapmadan (rahipleri, kızıl haç personelini, savaş esirlerini, hastanede yatan hastaları bile) katlederler.

4-Sook-Ching Katliam----1942'de 25,000 ilâ 50,000 arası Çinliyi Japon askerleri katletmiştir.

5-731.Birim(+18)

6-Comfort Girl----Bugün bile bunu normalmiş gibi göstermeye çalışan Milletvekillerine sahipler

7-Junko Furuta(+18)----Bir kız çocuğunun 1972'de 44 gün boyunca akla hayale gelmeyecek işkencelere maruz kalması ve nihayetinde ölmesi

8-Yunus Katli----The Cove adlı oscar almış bir belgesel/film tarzında yapım var orada her şey anlatılıyor.

9-Burakuminler----Toplumda alt sınıf olarak ezilen garipler.

10-Tavan Yapmış İntihar Oranları----Çalışma ortamında toplumsal ve sınıfsal baskının aşırı olması 

11-Ekşi sözlükte Japonya'da yaşayan bir yazarın girdiği entry.İlginç bir şekilde bu konuda Japonya çok farklı anlatılmış ben Japonya'da bulunmadığım için oradaki durumu bilmiyorum dolayısıyla Bu maddede vereceğim bilgilerin doğruluğunu bilmiyorum.

Okuduğunuz için teşekkürler :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 23
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bunu foruma aylar önce anlatmaya çalıştım. Bir toplumu yaptığı hatalarla yargılayamazsınız ancak yapılan hatalar o topluma aittir. Diye.. Konu Çin'in ne kadar ezik olup Japonya'nın -resmen- üstün ırk

Merhaba arkadaşlar.   Bu konumda sizlere Japonya ve Japonların eksi yönlerini araştırıp derlediğim kadarıyla anlatacağım. Öncelikle neden böyle bir işe giriştin derseniz amacım sizleri Japonya'dan vey

halen Koreliler ve Çinliler Japonlardan nefret ederler, çünkü bunca katliama rağmen Japonya resmi özür bile dilememiştir.   belki de onurlu bir millet oldukları için özür dilemeyi kendilerine yediremi

Geçmişi deşmeyi sevmem.

Nitekim Bedelleri zaten ağır oldu.

Bknz: Hiroşima

Ben günümüzde hala devam eden Yunus katliamına karşıyım.

Umarım bu konuda bir şeyler yaparlar.

Konu için teşekkürler.

Uygun bir zamanımda tarihler ve taşıdıkları adlar ile alakalı kendi adıma araştırma yapacağım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Her ne kadar üzücü de olsa günümüz ülkeleri geçmişte bu tür cinayetten ve olaydan uzak kalmadı zaten. Buna bizim ülkemiz de dahil. Bu tür olaylar gerçekleşti ve yine de şu anki Japonya birçok ülkeden (biz de dahil) çok daha parlak ve iyi durumda. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Geçmişi deşmeyi bende sevmem. Ayrıca o dönemde büyük bir yapay afetle(atom bombasından bahsediyorum) cezalarıı çektiler. Ayrıca şu anda bilim ve teknoloji anlamında dünya lideri oldular. En barışçıl ülkelerden biri haline geldiler. Yani pozitif yönde gelişme gösterdiler. Bu yüzden onları geçmişe göre yargılamayıda doğru bulmuyorum açıkçası. Neyse iyi forumlar  ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bunu foruma aylar önce anlatmaya çalıştım. Bir toplumu yaptığı hatalarla yargılayamazsınız ancak yapılan hatalar o topluma aittir. Diye.. Konu Çin'in ne kadar ezik olup Japonya'nın -resmen- üstün ırk olmasıyla ilgiliydi.

Bu arada,

İp man serisi de japonların Çin zulmümüne bir örnektir.

Bu arada,

Japonlar katanalarını savaş esirleri üzerinde denerlermiş.

Bu arada,

Tarihte binlerce çin savaş esiri maden ocaklarında uzun saatler çalıştırılmaları sonucu ölmüştür

Ama gelin görün ki bu hiroşima ve nagazakideki masumların amerika tarafından katledilmesiyle açıklanamaz.

Tıpkı Çinin bugün kardeşlerimize uyguladığı soykırım ve asimilasyonu açıklayamacağı gibi.

Tıpkı zamanında Almanya tarafından soykırıma maruz kalan Yahudilerin bugün kardeşlerimize uyguladığı soykırım gibi.

Tıpkı çerkes katliamı gibi balkan katliamı gibi.

"Tıpkı Dersim katliamı" gibi.

Ayıptır, zulümdür, cinayettir.

Hiç bi toplumun yaptığı katliamın cezasını masumlar çekmemeli.

Hiroşimada ödedi diyen arkadaş 'ateş böceklerinin mezarını" seyretsin. Orada bu borcu ödeyen katliamı yapanlar değil. Kadınlar, hastalar, yaşlılar ve en kötüsü de hiç günah işlememiş çocuklar..

Yazsam kaç sayfa yazarım bu konuyu toplumun çok yanlış anladığını düşünüyorum.

Yazacak çok şey var ancak düşünmeden dur bir dk adam haklı galiba demeden ön yargılarınızı yıkmadan okuyup yazacaksınız. Ama demek istediklerimi toplumca anladığımızda bunu bize anlatan düşman olmaz umarım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.