Jump to content

Sizi Doctor Who İzlemeye İtecek 10 İkna Edici Sebep

Siesta

Önerilen İletiler

Bir dizi 50 yıl boyunca devam edecekse o dizinin çok iyi olması ve izleyenlerin farklı bir türe ait olması lazımdır.

1. Zamanda yolculuk yapıyoruz.

tumblr_nbe6s3tVlf1qbvntzo2_500.gif

Geçmiş ya da gelecek fark etmez. Pompeii'nin patlaması, Robin Hood'un okçuluğu, Shakespeare'in olması ya da olmaması. Tarih'de sevdiğimiz her şey buradaydı.

2. Cıvık cıvık aşklar yok!

tumblr_n52i8bBukb1r7wapho2_250.giftumblr_n52i8bBukb1r7wapho1_250.gif

Gençlik dizilerinde ki gibi sürekli mercimek fırına verilmiyordu. Hatta hiç verilmiyordu. Normalde bir dizinin reytingini arttırmak için sürekli cinsellik  kullanan dizilere taş çıkartacak resmen! Utan GoT! Utan Aşk-ı Memnu!

3. Belli belirsiz duygu karmaşası.

tumblr_nbe8h3tXm31rj7z7ro3_500.gif

Her bölümde ne zaman ağlayacağımız ne zaman güleceğimiz belli değil. Yine de her halükarda ağlıyorduk ondan sonra gülüyorduk. Zamanı geldi mi korkardık da sonra tekrar ağlardık. Her türlü duyguyu içinde barındıran bir dizi kısaca.

4. Can sıkıntısına birebir.

tumblr_nbdgu9X6Q01ss7v6bo1_500.jpg

Dizinin hiç bir bölümü sıkmıyor çünkü sürekli bir şeyler oluyor. Hiç susmadan devam eden konuşmalarla sıkılmak elde değil.

5. Yeni bilgiler öğreniyoruz.

tumblr_nbe658JIui1rj7z7ro2_250.giftumblr_nbe658JIui1rj7z7ro3_250.gif

Matematik sınavında kullanacağımız bilgiler olmasa da arkadaşlarımız arasında garip ve kafa karıştırıcı yeni şeyler öğreniyoruz. Bkz; Paradoks.

6. Büyük bir evrene sahip olması.

tumblr_nbdxu7xUdh1sxc0uao1_250.giftumblr_nbdxu7xUdh1sxc0uao3_250.giftumblr_nbdxu7xUdh1sxc0uao2_250.gif

Her uzaylıya yazılmış ayrı bir hikaye ve apayrı gezegenler var. Dalek,Cyberman,Weeping Angels ve sürüsüyle uzaylının kendine has özelliği ve hikayesi sayesinde dizinin derinliği her geçen bölümde artıyor.

7. Otur ananla babanla izle.

tumblr_nbdlfpJbhx1qebtweo8_500.png

Ailecek izlenebilecek ender dizilerden biri. Hele hele türk ailesinde ki Türkan Şoray kanunlarıyla izlenebilecek nerdeyse tek dizi.

8. Fakir BBC ama iyi BBC.

tumblr_nbeb6ywe8B1qbvntzo1_250.giftumblr_nbeb6ywe8B1qbvntzo4_250.gif

Bütçesi şuan izlediğiniz çoğu diziye göre biraz düşük olsa da düşük bütçeyle neler yapılacağını bize gösterdi. Küçük şeylerle mutlu oluyoruz kısaca.

9. Hem Trend hemde Topic

tumblr_nbeby819ZT1rq2jsdo5_250.giftumblr_nbeby819ZT1rq2jsdo6_250.gif

Sürekli TT olacak olayları ile sosyal medyada ve basında adını her yerde gördük.

10. Kendi kendine F5 yapıyor.

tumblr_nbeujtmDTN1qb27jeo2_500.png

Her yeni Doctor'da kendini yenileyen bir dizi. Sürekli değişen bir yapıya sahip olsa bile her zaman aynı dizi olduğunu kanıtlıyordu.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 32
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bir dizi 50 yıl boyunca devam edecekse o dizinin çok iyi olması ve izleyenlerin farklı bir türe ait olması lazımdır.     1. Zamanda yolculuk yapıyoruz. Geçmiş ya da gelecek fark etmez. Pomp

Arkadaş bu nedir ya ? :D Söyler misin, Peter Capaldi nasıl bi hayal kırıklığı yarattı?  Daha 2 bölüm çıktı, o 2 bölümde de hemen başlamış insanlar yargılamaya. Adam çok iyi oyuncu sadece biraz yaşlı.

Arkadaş bu peter capaldi ye olan nefretin sebebi neden anlamıyorum adam gayet te müthiş bir oyuncu ve doktor rolünün hakkını veriyor geneli yaşlı falan diyor ya işte beni en çok uyuz eden de o   peter

Bu diziye başlamak istiyorum ama 1. sezondan başlamak istemiyorum.  Hangi sezonu önerirsin? Görüntü kalitesinin güzel olduğu ve komedinin,aksiyonun bol olmaya başladığı bir sezon lazım

Ayrıca her sezon doktor değişiyormuş, bunu beynim nasıl kaldırıcak bilmiyorum , birini özlerim , yeni gelenden nefret ederim falan diye başlamak istemiyorum 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu diziye başlamak istiyorum ama 1. sezondan başlamak istemiyorum.  Hangi sezonu önerirsin? Görüntü kalitesinin güzel olduğu ve komedinin,aksiyonun bol olmaya başladığı bir sezon lazım

Ayrıca her sezon doktor değişiyormuş, bunu beynim nasıl kaldırıcak bilmiyorum , birini özlerim , yeni gelenden nefret ederim falan diye başlamak istemiyorum 

Davit i kesin tanıman lazım dicemde o da 2. sezonda başlıyor.2de başlıcana 1 den başla daha iyi

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Davit ve matt den sonra son gelen doctor bnm için hayal kırıklığı açıkcası bu adamı getirmek için doctor who daki en temel kuralı çiğnediler ya pes dedim

Arkadaş bu peter capaldi ye olan nefretin sebebi neden anlamıyorum adam gayet te müthiş bir oyuncu ve doktor rolünün hakkını veriyor geneli yaşlı falan diyor ya işte beni en çok uyuz eden de o

peter capaldi gayet başarılı ve doktorun şu an ki karakterini de iyi canlandırıyor doktor şu an gerçekten biraz karanlık ve eskisi kadar merhametli değil gibi duruyor bakalım bu sezon bize ne getirecek :D ayrıca gerçekten güzel olmuş 

son olarak polux eğer oyunculara oyuncu oldukları için bağlanırsan o karışıklığa girersin ama benim gibi hepsine doktor gözüyle bakarsan değişenin sadece yüz doktorun her zaman doktor olduğunu kendini alıştırırsan hiç bir sorunun olmaz

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Davit ve matt den sonra son gelen doctor bnm için hayal kırıklığı açıkcası bu adamı getirmek için doctor who daki en temel kuralı çiğnediler ya pes dedim

Kesinlikle katılmıyorum sana önyargılı davranmayı bir doctor izleyininede yaıştırmıyorum bence adamın tipi yerine oyunculuguna bakılmalı capali gerçekten iyi bir oyuncu eger sadece yaşlı diye doctor bırakıcaksan senin ilk sezonlar (1980 yapımı) izlemediğini farz ediyorum ve izlemeni kesinlikle öneriyorum .Tamam peter ve matt gerçekten iyi oyunculardı ve bende matt smiti özlüyorum ama şimdiki doctorun yapıcagı har hareketi merakla bekleiyorum önyargılı olmak kesinlile bir docktor izleyenine yakışmıyo şimdilik 2 bölüm çıktı ve yarın 3 bölüm geliyo bence kaybın yok izlemeye devam etmelisin

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.