Jump to content

Mutlak Güç(Ultimate Muscle/Kinnikuman Nisei)

IKahn

Önerilen İletiler

Resmi ekleyen

ad:mutlak güç(ultimate muscle/kinnikuman nisei)

tür:bilim-kurgu,macera,spor(güreş),dövüş sanatları,komedi

bölüm sayısı:3 sezon ve bir film(toplam 78 bölüm)

yapım tarihi:2002-2004

yayın yılı:2005-2006

türkiye de:yayınlandı(JOJO tv de ve izledim de :P)

konusu:bu animenin temeli 1980 lere dayanmakta , zaten 1980 lerdeki bölümleri bu animedeki karakterlerin babalarını anlattığı için,çok uzun karışık ve konumuz bu olmadığı için o bölümü geçiyorum.asıl konumuz şu; kinniku adı verilen bir gezegende yine aynı adlı halkı yaşamaktadır ve bu gezegenin soyluları(yani kral,prens,yardımcı vs...)kendilerini dünya da yaşayan insanları kötü şeytan dan(bu bir karakterin ismi  :))ve onun kurduğu DMP(açılımı 'demon making plan' galiba şu anlama geliyor 'şeytan plan yapıyor' :o )adlı takımdan korumaya adamışlardır.kinniku gezegenin kralı(yani kinnikuman)artık yaşlanmış ve bu vazifeyi oğluna (yani güçlü kid/kid muscle)devretmek istemektedir ama diğer aile üyeleri böyle birşeyi istememektedirler. çünkü kid yaramaz ,vurdum duymaz ve tembeldir.her şeye rağmen kid ailesine,halkına kendini kanıtlamak ve üzerine düşen bu babadan-oğula kalan  vazifeyi gerçekleştirmek için kahramanlar merkezi(hercules factory) tarafından gezegeninden alınır ve bu merkezin bulunduğu gezegene gönderilir.bu yolculuk sırasında kendi gibi genç,farklı gezegenlerden gelen ama amaçları aynı olan kişilerle tanışır.ve işte her şey başlar...eğitim tamamlandıktan sonra dünya ya gönderilirler ama aldıkları eğitim silahlı ya da vurdulu kırdılı değildir.bu eğitim onlara düşmanını yere serebilmeyi öğreten ama bir o kadarda estetik olan bir dövüş sanatıdır...

(NOT:eğer bu animeyi izlemek isterseniz internetten bütün bölümlerini ingilizce,italyanca ve portekizce dublajlı olarak izleybilirsiniz.maalesef bundan 1-2 sene önce araştırdığımda sadece portekizce vardı o yüzden portekizce izlemek zorunda kaldım :D ayrıca bu anime amerika da bu sene tekrar yayınlandı ve belki de türkiyede de tekrar yayınlanır. 8))

bu animede çok fazla karakter var.bu yüzden sadece ana karakterlerin resimlerini koydum :P

güçlü kid(kid muscle)

Resmi ekleyen

maskeli kevın(kevin mask)

Resmi ekleyen

roksan(roxanne)

Resmi ekleyen

terry kenyon

Resmi ekleyen

dik dik vandik(gazelleman)

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRgX3uLhkoiuFQVfrr-PkVQNDjLUGA-Ew6NXJgEcllyoZYl60i54w

wally

Resmi ekleyen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 sene sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.