Jump to content

Son Evangelion Filminin Adı Ne Olacak?

free word

Önerilen İletiler

Son Evangelion Filminin Adı Duyuruldu

evangelion.jpg

Pek çok anime severin mutlaka izlenmesi gerekenler listesine eklediği 1995 yapımı Neon Genesis Evangelion’un rebootu* olarak hayata geçirilen Evangelion filmleri serisi Evangelion Shin Gekijōban’ın(Rebuilt of Evangelion) 2015 yılında çıkması planlanan son filmine verilecek isim, üç numara Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo’nun Japonya’daki son gösteriminde yayımlanan görselleri ile ortaya çıktı. Daha sonra yeni film için hazırlanan internet sayfasında da paylaşılan görsellere göre Evangelion Shin Gekijōban serisinin son halkasına Evangelion 3.0+1.0 ismi verildi.

Evangelion Shin Gekijōban serisi, 2007 yılında Evangelion Shin Gekijōban: Jo (Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone) ile yolculuğuna başlamış, macera 2009 yılında onu takip eden Evangelion Shin Gekijōban: Ha (Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance) ile devam etmişti. Üçüncü film Evangelion Shin Gekijouban: Kyuu “Q (Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo)‘ün ardından gelecek dördüncü film için ise 2012 yılında açıklanan isim Shin Evangerion Gekijoban:|| olmuştu ve muhtemel çıkış yılı olarak 2013 öngörülmüştü.

evangelion.jpg

Yeni isme dair buna benzer bir görsel ağustos ayında Kamakura, Bonbori Festivali’nde de gösterilmişti.

Filmin adında ilk üç filmin ardından diziyi bozmayıp Evangelion 4.0′ı görmeyi bekleyenler Evangelion 3.0+1.0 hakkında ne düşünüyor?

*Reboot: Hakları alınan bir eserin, kendi olay örgüsünde gerçekleşen ögelerden hepsinin ya da bir kısmının yok sayılması ile hikayeyi sıfırdan anlatan, olayları farklı bir bakış açısıyla sunan  yeniden yapımı.

evangelion.jpg

Kaynak:AnimeFantastica

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Adını evangelion 3.0 +1.0  yapıyorlar çünkü bu herşeyin başlangıcı ve bitişinin bir oldugunu temsil ediyor.

Yani Kaworu böyle demişti jkfldhsds tamam bi eva hastası olarak bu kadarı yeterli, isim degişikligine ihtiyaç yok yeni filmi verin bana.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Adını evangelion 3.0 +1.0  yapıyorlar çünkü bu herşeyin başlangıcı ve bitişinin bir oldugunu temsil ediyor.

Yani Kaworu böyle demişti jkfldhsds tamam bi eva hastası olarak bu kadarı yeterli, isim degişikligine ihtiyaç yok yeni filmi verin bana.

bu seride karışık giden serilerden mi :D onu geçtim bunun hangi filmine kadar izleyip sonra seriyi izleyeceğim  buna bir açıklık getirirmisin :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu animeyi çok severek izlemiştim ama filmlerini bir türlü izlemedim.Çünkü finali kafamı allak bullak etmişti ve filmleri izlemeyi ve yine allak bullak olmayı göze alamadım her ne kadar kafa karışıklığını önlemek için yapılsalar da. Ama şimdi bunu da görünce daha fazla ertelememeye karar verdim : (

Bilgi için teşekkürler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bu seride karışık giden serilerden mi :D onu geçtim bunun hangi filmine kadar izleyip sonra seriyi izleyeceğim  buna bir açıklık getirirmisin :D

Yok şimdi ilk olarak animesi çıktı anime bittikden sonra devam bölümü olarak End of Evangelion diye film geldi. Orjinal seri o film ile bitti.

Sonradan seriyi baştan yapmaya karar verdiler 3 tane film yaptılar tekrardan ama gidişat animesi ile aynı başlayıp farklı gidiyor. İlk film animede olan olayların bi kısmını kapsıyor sonra değişiyor. 

Bu son çıkacak film ise o film serisinin son filmi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.