Jump to content

Anime, Manga, Roman, Film, Dizi, Ç. Roman gibi şeyleri sevme

Morgion

Önerilen İletiler

Açıkçası sosyal biri olduğumu söyleyemem ve hayatımın çoğu bu tür şeylerle geçiyor. Sizi bilemem ama ben kendimi kandırmadan bunların içinde kaybolup gerçek dünyayla alakalı şeyleri bir süre unutunca kendimi daha iyi hissediyorum.Bir sürü farklı kurgulanmış yerlerde bir sürü farklı düşünceye sahip karakteri tanıyınca çevremdeki insanların davranışlarını inceleyip bunların nedenini daha iyi anlıyorum.Bence insanların başka kişileri ezme nedeni ya savunmadan ya da kendini fazla beğenmiş olmasından.Ben de bazı zamanlar düşünüp insanları eziyorum kafamın içinde çünkü gerçekten basit ve saçma geliyor bazı davranışları.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok derin konu olmuş ya  :)  Üzerine essay falan yazılır bence. 

Avatar izleyerek çakra qi olayını araştırmışımdır. Süpernaturale incili araştırmışımdır. 

Valla, ben Avatar izleyerek pyrokinesis falan metafiziği, Supernatural izleyerek de occult büyü falan araştırdım.  :D

Küçük görme konusunun karşılıklı olduğunu düşünüyorum. Romantik diziler izleyenler fantastik bilim kurgu dizilerini, fantastik bilim kurgu izleyenler de romantik dizileri küçük görüyor. Bence bunun gibi konularda her iki türün de güzel olduğu kadar saçma örnekleri olduğunu unutmamak gerekiyor.Biraz önyargı işiymiş gibi sanki, o duvarı yıkıp karşı tarafı da görünce insan daha iyi anlar. Herkesin gülmeye de ağlamaya da ihtiyacı var, biri olmadan diğerinin anlamı yok. Manga okuyan Avrupa ya da Amerika çizgi romanlarını da okumalı, onu okuyan öbürünü de, hepsinden alınacak farklı bir zevk elbet ki vardır. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası sosyal biri olduğumu söyleyemem ve hayatımın çoğu bu tür şeylerle geçiyor. Sizi bilemem ama ben kendimi kandırmadan bunların içinde kaybolup gerçek dünyayla alakalı şeyleri bir süre unutunca kendimi daha iyi hissediyorum.Bir sürü farklı kurgulanmış yerlerde bir sürü farklı düşünceye sahip karakteri tanıyınca çevremdeki insanların davranışlarını inceleyip bunların nedenini daha iyi anlıyorum.Bence insanların başka kişileri ezme nedeni ya savunmadan ya da kendini fazla beğenmiş olmasından.Ben de bazı zamanlar düşünüp insanları eziyorum kafamın içinde çünkü gerçekten basit ve saçma geliyor bazı davranışları.

ohh nihayet biri bunları yazmaya cesater edebilmiş çok tuttum seni seninle iyi anlaşıcaz :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Klişemsi, kalıba uygun postlardan sonra açık açık düşünce belirtmenin zor olmadığının kanıtı olmuş bu post.

Zevkler renkler cidden 10 yaşında ki çocukta bunu biliyor  sürekli bunların altını çizmek gereksiz oluyor kanımca.

Kendi seyrim bir vasıflı bir vasıfsız seri izlemek olmuştur.  Felsefik cyberpunk veya derin konuya sahip serileri izlerken, arkasından komedi ecchi romantizm türü izlerim.  Tabi bu komedi ecchi romantik serileri küçük gördüğüm için değil, hatta çoğu daha fazla zevk vermiştir. Kafayı dağıtmak için böyle bir seyrin daha iyi olduğunu düşünürüm. Ama eğlendiğim seriye iyi seri demem. 15 bölümlük komedi animesini izlerken çoğu animeden daha fazla zevk alırım ve izlemekten kendimi alı koyamam. Ama favori gördüğün kalite akan seri ne dersen gidip de o sadece eğlendiğim seriyi söylemem. Daha karmaşık beni izlerken düşündüren serileri söylerim. Ghost in th shell, ergo proxy death note gibi gibi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.