Jump to content

Açıklamayı Okuyup Soruyu Anlayarak Cevaplayınız Lütfen (:

Mileydi

Önerilen İletiler

Rosario to vampire animesi sırf ecchi için yapılmış ama mangasında çok daha iyi bi konu ve aksiyon kısımları var onun dışında Akame ga kill hem çizimleri animeye göre çok daha iyi hemde animesinde baya kesilmiş sahne var son olarak bunu daha okumadım ama Tokyo ghoul'un mangası çok daha iyiymiş diye duydum anime sahne kesmenin dışında direk bölüm bile atlıyormuş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anime'den sonra manga yapılsaydı beğenmezdik ama anime mangadan yapıldığı için beklentiler oluyor. Sinema dünyasında da böyle bir romanı alıp noktasına kadar filme uyarlayamazlar film olması için belli başlı yerlerinde değişikliğe gidilir ama genel olarak giriş, gelişme, sonuç aynıdır. Anime konusunda da aynı durum. Manga ve anime  yakın görünse de birbirinden farklı şeyler bu yüzden uyarlamalarda farklı olabilir ama tabi ki okuyucu önce mangayla tanıştığı için, anime'nin o çizgiden sapması hoşuna gitmiyor. toplumsal mesaj

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hxh mangasının çizimleri evlere şenlik, japonya’daki amatör bir mangaka daha iyisini yapar, ama animesi baya kaliteli. Animasyon şirketinin becerisi

Gantz animesi ise tam bir hayal kırıklığı...uyduruk filler bir son ve sansürler. Mangasıda bir o kadar iyi ve sansürsüz ama manganın sonuda beni tatmin etmedi o ayrı konu. :(

Daha çok var karşılaştırma yapacağımda, ilk aklıma gelenleri yazdım hemen. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çoğu kişiye katılıyorum.Bana görede,

Fairy Tail mangası daha aksiyona ve şiddete dayalı iken animesi daha çocukça kalıyor.Kan ve şiddeti azaltmaya yöneltmişler( Dİ...2.Sezon hariç demek gerek...)

Bir diğeri Elfen Lied...Okuyan var mı bilmem ama farkı anlarsınız zaten...

D.Grayman'in animesi benim hoşuma gitmişti.Yarım kalsa bile finali için o kadar da kötü diyemem.

Deadman Wonderland...Aslında animesi mangasına göre daha iyi.Özellikle seçilmiş OST'ler bomba gibiydi.Mangasında ise nasıl desem.Arka planda sürükleyici birşey olmadığı için o kadarda haz alamamıştım...

Gantz...Animesi için No Beauty ,Mangası için No Comment...

H.O.T.D. Mangası daha iyiydi bence...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tonari no kaibutsu-kun'un animesi ve mangası. Dağlar kadar fark var. Mangayı tanıtmak için yapılmış sanki animesi. Uzunluk ve olay çeşitliliği bakımından manga daha iyi.

Sukitte ii na yo, aynı dxd gibi. Anime'nin çizimleri, Manga'nın çizimlerinden daha iyi. İlk animeyi izlediğimden bana mı öyle geldi bilmiyorum. Ayrıca okuyan bilir, mangası biraz ecchi'ye kaçıyor.

Kimi ni todoke, aynı tonari no kaibutsu-kun gibi, mangası olay çeşitliliği bakımından animeden daha üstün.

Nana'nın animesi mangasından daha açıklayıcı geliyor bana. Mangadan hiçbir şey anlamamıştım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Gintama: Komedi tarzından mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama animesi mangasına göre daha eğlenceli.. Özellikle ani çıkış sahnelerindeki komedilerde animeden daha çok zevk alıyorsun :)

Deadman Wonderland: Mangasını tanıtmak amaçlı yapılan serilere aklan gelen ilk örnektir. Konu çok orijinal ama anime yarım bittiği için manga da soğuk gittiği için süper bir konuyu ikisinde de mahvetmişler

Naruto: Her ne kadar animesinde deli gibi doldurma bolum olsa da mangası bana çok karışık geliyor. Çizimleri Kishi sensei in yeteneği üzerine çok ayrıntılı ama ben olayı anlamıyorum çoğu kez :D

Skip Beat: Animeyi çok seviyorum. Mangasını da çok seviyorum. Chibi çizimler animede daha başarılı ama mangayı okurken de anime izlemiş gibi etkili oluyor :) ama gene de ikinci sezon gelse deli gibi izlerim <3

Berserk,Claymore ve Gantz nedenlerini,siz de biliyorsunuz :D

Pek fazla hem animesi hem de mangası olan serileri takip etmiyorum. Okuduğum mangalar animesi olmayanlar genelde..Nedeni sanırım karşılaştırma yapmak istememek :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.