Jump to content

Web/Light/Visual Novel Tavsiye/Tartışma Bölümü

Shiba Tatsuya

Önerilen İletiler

Sınıfla karşılaşmalarını okuduysan zahmet olmazsa birazcık anlatabilir misin ne oluyor nasıl tepki veriyorlar? Çok merak ettim :D Bazı animelerde mesela ana karakter çok güçlüdür ama kimse bilmez onun ne yaptığını uyuz olurum :D

Yemek geldi şimdi, bitirir bitirmez yazıyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 279
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Forumumuzda Web Novel ve Light Novellar için bölüm bulunmadığından genel tartışma/tavsiyeler için bu konuyu açıyorum. En başta WN ve LN’nin ne olduğuna gelirsek:   Light Novel: Japonların yaptığı res

Arifureta'nın ilk 6 bölümünün özeti:     En heyecanlı yerinde bıraktım  :P acaba devamında ne olacak? Yakında... En önemli kısımları özet yerine tam çeviri yapmaya çalıştım ama aynı duyguyu verir m

Chapter 11 hazır.  

Sınıfla karşılaşmalarını okuduysan zahmet olmazsa birazcık anlatabilir misin ne oluyor nasıl tepki veriyorlar? Çok merak ettim :D Bazı animelerde mesela ana karakter çok güçlüdür ama kimse bilmez onun ne yaptığını uyuz olurum :D

Benim için sıkıntı yok anlatırım ama daha görmediğin bazı aletleri falan yazdığımda fazla spoiler olmasın :D neyse spoileri yazıyorum ama bence açma, kısaca tam gücünü görecekler desem :D

Dikkat! Büyük spoiler!

Yeniden karşılaştıklarında sınıf grubu hala Orcus'da alt katlarda oluyor (Behemoth'u yenip 80 civarı katlara gittiler, ama hala asıl Orcus'a başlamadılar bile :lol: girişte dolanıp zindanı bitirmek üzere olduklarını sanıyorlar). Kahraman Kouki'nin statları 800-900 civarlarında ve Limit Kırma denen yetenekle kısa süreliğine statları 5 katına çıkarabiliyor. Ama bu katta Şeytan ırkından bir kadınla karşılaşıyorlar ve yanında aşırı güçlü eğitilmiş iblislerle gruba saldırıyor. Kouki dahil kimse birşey yapamıyor. Sonra sınıfı "Assasin" olan sızmakta uzman birini yardım için gönderiyorlar ve bu eleman şehirde handa maceracılardan yardım isterken Hajime'yle karşılaşıyor, başta tanıyamıyor tabii(Saçları beyazlamış, 10 cm uzamış ve koluyla gözü takma :D ) tanıdığındaysa sınıfın durumunu anlatıyor ve "Hadi hemen gidelim" diyor. Hajime "Neden? Onlar benim arkadaşım değil ki?" falan deyince Hajime'ye, Kaori'nin o düştüğünden beri öldüğüne hiç inanmayıp durmadan sırf onu bulabilmek için zindana girdiğini söylüyor. Hajime ona karşı romantik birşey hissetmese de kendini ona borçlu hissettiğinden Orcus'a dönüyor.

[Orcus'tan çıktığında durum plağı son kez gösterildi, ondan sonra gelişse de bi daha gösterilmedi ama Orcus'dan çıktığı sırada bile en düşük statı 10000 üzeriydi :lol: ayrıca Kouki gibi Limit kırma yeteneği var x5'lik, yani kısa bi süre tüm statlar 50000+  :ph34r: üzerine bi ton yetenek var ama en önemlileri;

-Vajra(Büyüsünü yoğunlaştırıp vücut sertliğini elmas gibi yapıyor, savunma tavan),

-Light Speed(Kısa bir süreliğine reflekslerini ve düşünme/algılama yeteneklerini süper arttırarak dünyayı yavaşlamış gibi görmesini sağlıyor ve aşırı hızlanıyor(Bunu kullanmadan bile 10000+ Agility sayesinde hızı o kadar yüksek ki, hiç kasmasa bile karşıdaki sadece birkaç tane Hajime görebiliyor... Light Speed'i açtığında adam bildiğin ışınlanıyor sayılır :ph34r:))

-Havada platform oluşturup bir daha zıplayabilme/hareket edebilme(Tavşandan kazandığı güç)

-Ayrıca envai çeşit alet, ama bunlar sürpriz olsun  :ph34r:]

Zaman kalmadığı için zindanda zemini silahlarıyla parçalayarak gidiyor (utanmasa zindanı yok edecek B) ).

Öğrencilerin olduğu tarafta da yenilmek üzerelerken Kouki x5'lik Limit Kırma'yı yapıyor ve süper güçlü iblisleri geçip efendilerini öldürmek üzereyken onun da zeki bir canlı olduğunu anlayıp (Bugüne kadar sürekli akılsız canavarları öldürdüler ve kilise onlara Şeytan ırkının sadece kötü olduğunu anlattı) bir anlık tereddüt geçirdiğinde Şeytan(bir kadın) canavarları kullanıp Kouki'yi yeniyor. Tam diğerlerini öldürecekken tavan patlıyor ve süper iblislerden biri molozun altında kaldıktan sonra tavandan bir adam iniyor, etrafı süzüp Kaori'yle Shizuku'nun sarılıp ağladıklarını görünce "Her zamanki gibi, ne güzel bir ilişkiniz var... İkiniz de" gibisinden bir şey söylüyor  :lol: hemen anlıyorlar kim olduğunu tabii

Sonra molozun altında kalan iblisin (yüzlerce kilo ağırlığında bir Chimera) altında birşey kaldığından sanırım tek elle kaldırıp fırlatıyor  :lol: Şeytan kadın tehlikeyi hemen hissettiğinden direk iblisleri saldırttırıyor ama Hajime hiç kasmadan hepsine tek mermi atıyor sadece. Kadın bu sefer de Hajime'nin büyüsünü bitirmek için, büyü gücünü emebilen kaplumbağa iblisiyle büyüsünü emdiriyor, kaplumbağa fazla büyü gücünden patlıyor  :lol: sonra "Beni öldürsen de Michael(?) sana bunu ödetir" diyen kadını tam öldürmek üzereyken Halk Kahramanımız Kouki "Silahsız bir kadını öldüremezsin" gibisinden birşey söylüyor. Hajime de "Sinir bozucusun" deyip takmadan kafasına bir tane sıkıyor. Sınıfı toparlayıp yukarı çıkıyorlar. Sınıftakilerin arasında Hajime'yi vuran Hiyama da var ve başta Hajime'den çok korkmuş olsa da, sonradan onu vuranın kim olduğunu bilmediğini zannedip ona yakınlaşmaya çalışıyor (Çok yüzsüz bu herif  :mellow:). Hajime de "O ateş topunu kimin attığını biliyorum ve istediğim an öldürebilirim ama buna değmezsiniz" gibisinden bir şey söyleyince Hiyama altına kaçırıyor.

Kaori ölümün kıyısına geldiğinde Hajime'ye karşı gerçek hislerini anlıyor ve dışarıya çıkar çıkmaz itiraf ediyor. Gerisi ...

Kısaca gücünün küçük bir kısmı da olsa ilk elden görüyorlar. Daha sonra da tüm gücünü görecekler. Bu arada Hajime'nin yaptığı aletleri yazsam buraya inanmazsınız  :ph34r:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim için sıkıntı yok anlatırım ama daha görmediğin bazı aletleri falan yazdığımda fazla spoiler olmasın :D neyse spoileri yazıyorum ama bence açma, kısaca tam gücünü görecekler desem :D

Dikkat! Büyük spoiler!

Yeniden karşılaştıklarında sınıf grubu hala Orcus'da alt katlarda oluyor (Behemoth'u yenip 80 civarı katlara gittiler, ama hala asıl Orcus'a başlamadılar bile :lol: girişte dolanıp zindanı bitirmek üzere olduklarını sanıyorlar). Kahraman Kouki'nin statları 800-900 civarlarında ve Limit Kırma denen yetenekle kısa süreliğine statları 5 katına çıkarabiliyor. Ama bu katta Şeytan ırkından bir kadınla karşılaşıyorlar ve yanında aşırı güçlü eğitilmiş iblislerle gruba saldırıyor. Kouki dahil kimse birşey yapamıyor. Sonra sınıfı "Assasin" olan sızmakta uzman birini yardım için gönderiyorlar ve bu eleman şehirde handa maceracılardan yardım isterken Hajime'yle karşılaşıyor, başta tanıyamıyor tabii(Saçları beyazlamış, 10 cm uzamış ve koluyla gözü takma :D ) tanıdığındaysa sınıfın durumunu anlatıyor ve "Hadi hemen gidelim" diyor. Hajime "Neden? Onlar benim arkadaşım değil ki?" falan deyince Hajime'ye, Kaori'nin o düştüğünden beri öldüğüne hiç inanmayıp durmadan sırf onu bulabilmek için zindana girdiğini söylüyor. Hajime ona karşı romantik birşey hissetmese de kendini ona borçlu hissettiğinden Orcus'a dönüyor.

[Orcus'tan çıktığında durum plağı son kez gösterildi, ondan sonra gelişse de bi daha gösterilmedi ama Orcus'dan çıktığı sırada bile en düşük statı 10000 üzeriydi :lol: ayrıca Kouki gibi Limit kırma yeteneği var x5'lik, yani kısa bi süre tüm statlar 50000+  :ph34r: üzerine bi ton yetenek var ama en önemlileri;

-Vajra(Büyüsünü yoğunlaştırıp vücut sertliğini elmas gibi yapıyor, savunma tavan),

-Light Speed(Kısa bir süreliğine reflekslerini ve düşünme/algılama yeteneklerini süper arttırarak dünyayı yavaşlamış gibi görmesini sağlıyor ve aşırı hızlanıyor(Bunu kullanmadan bile 10000+ Agility sayesinde hızı o kadar yüksek ki, hiç kasmasa bile karşıdaki sadece birkaç tane Hajime görebiliyor... Light Speed'i açtığında adam bildiğin ışınlanıyor sayılır :ph34r:))

-Havada platform oluşturup bir daha zıplayabilme/hareket edebilme(Tavşandan kazandığı güç)

-Ayrıca envai çeşit alet, ama bunlar sürpriz olsun  :ph34r:]

Zaman kalmadığı için zindanda zemini silahlarıyla parçalayarak gidiyor (utanmasa zindanı yok edecek B) ).

Öğrencilerin olduğu tarafta da yenilmek üzerelerken Kouki x5'lik Limit Kırma'yı yapıyor ve süper güçlü iblisleri geçip efendilerini öldürmek üzereyken onun da zeki bir canlı olduğunu anlayıp (Bugüne kadar sürekli akılsız canavarları öldürdüler ve kilise onlara Şeytan ırkının sadece kötü olduğunu anlattı) bir anlık tereddüt geçirdiğinde Şeytan(bir kadın) canavarları kullanıp Kouki'yi yeniyor. Tam diğerlerini öldürecekken tavan patlıyor ve süper iblislerden biri molozun altında kaldıktan sonra tavandan bir adam iniyor, etrafı süzüp Kaori'yle Shizuku'nun sarılıp ağladıklarını görünce "Her zamanki gibi, ne güzel bir ilişkiniz var... İkiniz de" gibisinden bir şey söylüyor  :lol: hemen anlıyorlar kim olduğunu tabii

Sonra molozun altında kalan iblisin (yüzlerce kilo ağırlığında bir Chimera) altında birşey kaldığından sanırım tek elle kaldırıp fırlatıyor  : :lol:Şeytan kadın tehlikeyi hemen hissettiğinden direk iblisleri saldırttırıyor ama Hajime hiç kasmadan hepsine tek mermi atıyor sadece. Kadın bu sefer de Hajime'nin büyüsünü bitirmek için, büyü gücünü emebilen kaplumbağa iblisiyle büyüsünü emdiriyor, kaplumbağa fazla büyü gücünden patlıyor  :lol: sonra "Beni öldürsen de Michael(?) sana bunu ödetir" diyen kadını tam öldürmek üzereyken Halk Kahramanımız Kouki "Silahsız bir kadını öldüremezsin" gibisinden birşey söylüyor. Hajime de "Sinir bozucusun" deyip takmadan kafasına bir tane sıkıyor. Sınıfı toparlayıp yukarı çıkıyorlar. Sınıftakilerin arasında Hajime'yi vuran Hiyama da var ve başta Hajime'den çok korkmuş olsa da, sonradan onu vuranın kim olduğunu bilmediğini zannedip ona yakınlaşmaya çalışıyor (Çok yüzsüz bu herif  :mellow: :) Hajime de "O ateş topunu kimin attığını biliyorum ve istediğim an öldürebilirim ama buna değmezsiniz" gibisinden bir şey söyleyince Hiyama altına kaçırıyor.

Kaori ölümün kıyısına geldiğinde Hajime'ye karşı gerçek hislerini anlıyor ve dışarıya çıkar çıkmaz itiraf ediyor. Gerisi ...

Kısaca gücünün küçük bir kısmı da olsa ilk elden görüyorlar. Daha sonra da tüm gücünü görecekler. Bu arada Hajime'nin yaptığı aletleri yazsam buraya inanmazsınız  :ph34r:

Okurken kalbim güm güm attı nedense ellerine sağlık :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Önemli değil ya :D bunda ana karakter güçlü baya (kendine göre fazlasıyla rakip buluyor merak etmeyin :D ) ama beni en çok çeken kısmı gücünün tamamını acıyla/çalışmayla hak ederek kazandı. En başta taşı bulması hariç hiç şans eseri/Deus Ex Machine olan durum yok(İlki de olsun yani ana karaktere 1 kere çok mu :D )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

saol  :D

şimdik ben yarın sabah erken kalkcamla böyle spoiler olmaz olsun :( ( ins fazla kaptırmam okumaya  )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hajimenın ılk sılah sposunu vereyım  bir silah bu sılahı ogrendıgı yeteneklerle yapıyor tam hatırlamıom ama bır yetenegınde vucudunu elektrıkle kapladıgı gıbı yarattıgı 35 cm lık guclu 6 mermı taşıyan sılahın her mermısıne elektrık yukleyerek hızını arttırıyor ve hızı gorunmez bır bıcımde ınsanın kafasını yarıp ılerı fırlatacak dereceye gelıyor atmıyorum 

bu arada bızım hajime goz bandımı takıyor gozu yok oldugu ıcın kopya bır goz taktıgını sanıyordum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gözünü ochus sonuncu katında kaybediyor sanırım orada bulduğu şeyle kendine şeytan gözü ve sol kol yapıyor

tanrının taşı: cevher yeni cevher ve yeni özellikler eklemeni sağlayan bi cevher (bu taşla yeni koluna hissedebilmek için sinir bile yapıyor bu sayede görebiliyorda yapay gözle yapay gözün bi özelliği daha var düşmanın büyü tipini özelliğini görebiliyor sanırım büyü çekirdeği diyordu ama pek anlayamadım ingilizce :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.