Jump to content

Web/Light/Visual Novel Tavsiye/Tartışma Bölümü

Shiba Tatsuya

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 279
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Forumumuzda Web Novel ve Light Novellar için bölüm bulunmadığından genel tartışma/tavsiyeler için bu konuyu açıyorum. En başta WN ve LN’nin ne olduğuna gelirsek:   Light Novel: Japonların yaptığı res

Arifureta'nın ilk 6 bölümünün özeti:     En heyecanlı yerinde bıraktım  :P acaba devamında ne olacak? Yakında... En önemli kısımları özet yerine tam çeviri yapmaya çalıştım ama aynı duyguyu verir m

Chapter 11 hazır.  

Yeni serimiz Ark bugün piyasaya çıkmıştır hepinizi ilk bölümü okumaya davet ediyoruz...

http://2.bp.blogspot.com/-PRlE2P_GoR8/U92SvACfmbI/AAAAAAAABnU/liVFYfG94sE/s1600/Overlord_v01_0000_single_RS.JPG

Ark-Prolog

tebrikler. Bu arada Arkadaşlar MGA 29.bölüm günceli gelmiştir. Keyifli okumalar.

https://lightnovelturkce.wordpress.com/2015/06/08/mga-29-bolum-baba-ve-ogulun-bulusmasi/

Arkadaşlar MGA30.bölüm günceli gelmiştir. Keyifli okumalar. https://lightnovelturkce.wordpress.com/2015/06/09/mga-30-bolum-canavar/

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aslında kaldırılmadı sadece gizlendi üstte attığım linkten epub olarak indirebilirsin. Ayrıca bakabt.me ve nyaa.se'de torrent olarak mevcut

Epubları ve pdf'leri indirdim zaten. Ama baka-tsuki bir seri lisanslandığında onu çevirmeyi durduruyor, eski çevirileri de siteden kaldırıyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aslında kaldırılmadı sadece gizlendi üstte attığım linkten epub olarak indirebilirsin. Ayrıca bakabt.me ve nyaa.se'de torrent olarak mevcut

Lisanslı serilere el atmasak daha iyi,şimdi ne olur ne olmaz başımıza iş almayalım.Oradan te Türkçe çevirisini bulurlar mı bilmem de zaten elimiz dolu ne gereği var.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Lisanslı serilere el atmasak daha iyi,şimdi ne olur ne olmaz başımıza iş almayalım.Oradan te Türkçe çevirisini bulurlar mı bilmem de zaten elimiz dolu ne gereği var.

Sorun çıkacağını sanmam çünkü Yen-Press sadece İngilizce dilinde lisanslıyor. Mesela bir seri lisanslanınca İngilizce çeviriler kaldırılıyor ama diğer dillerdeki çeviriler devam edebiliyor baka-tsuki'de. Ama asıl sorun İngilizceden çevireceğiniz için İngilizce çeviriyi bulmak.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sorun çıkacağını sanmam çünkü Yen-Press sadece İngilizce dilinde lisanslıyor. Mesela bir seri lisanslanınca İngilizce çeviriler kaldırılıyor ama diğer dillerdeki çeviriler devam edebiliyor baka-tsuki'de. Ama asıl sorun İngilizceden çevireceğiniz için İngilizce çeviriyi bulmak.

O kısım biraz daha basit o halde ben de ePub bulacağıma inanıyorum,nyaa vs bu tarz yerlerde zaten var,bende Suzumiya nın da tüm serisi olduğu için oradan biliyorum.Bu güzel oldu aslında,No Game No Life için baya üzülmüştüm özellikle,Mahouka nın da tamamını bulursam çok hoş olur,gelecek projelere aktarırız.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

peki fan çevirisi dursa bile lisanlı çeviriyi internette bulma ihtimali var mı ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

O kısım biraz daha basit o halde ben de ePub bulacağıma inanıyorum,nyaa vs bu tarz yerlerde zaten var,bende Suzumiya nın da tüm serisi olduğu için oradan biliyorum.Bu güzel oldu aslında,No Game No Life için baya üzülmüştüm özellikle,Mahouka nın da tamamını bulursam çok hoş olur,gelecek projelere aktarırız.

Zaten çevrilmiş olanı bulmak kolay. Bir şekilde illa bulunur. Sorun çevrilmeye devam edilmemesi.

peki fan çevirisi dursa bile lisanlı çeviriyi internette bulma ihtimali var mı ?

Belki birisi kitabı satın alıp scanledikten sonra internete yükleyebilir. Ama rastlamadım hiç öyle bir olaya. Ama popüler serilerde fan çevirileri lisanslansa bile devam ediyor zaten. SAO ve Mahouka gibi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.