Jump to content

Zevkler ve Renkler

Morgion

Önerilen İletiler

Forumda yeterince uzun zamandır bulunmaktayım ve vakti zamanında sürekli aktif tartışmalar başlatarak, forumun asıl amacı olan tartışmayı renklendirmeye çalışmışımdır. Ama bu forumda gördüğüm sırf milletin tartışmaya girmemek için kulandığı veya kırmamak için kalkan olarak söylediği laf ''Zevkler ve renkler''

İlk önce yok öyle bir şey,burası bir forum ben şunu seviyorum, bende bunu seviyorum ama senin sevdiğini pek sevmiyorum. Öyle mi ya zevk renk işte ne yapıcan kardeş ahaha diye bir forum konuşması olmaz. Laklaktır, düşünceni paylaşmış olmazsın, tartışmış olmazsın. Sadece he henin kibarcasını ve bahanevari versiyonunu söylemiş olursun.

Bu forumda tartışma çıkmamasının, herkesin ağzından kelebekler uçuşmasının(Ağız değil tabi) bir sebebi de bu zevk renkin çok yaygın olmasıdır. Bir işi fanatizm seviyesine vurmanın, haterlık yapmanın elbet zararları vardır. İnadına mantığına kapadım bir şeyi savunamazsın, veya inadına sürekli aynı şeyi eleştiremezsin. Zaten bunu yapınca ban uyarı gereği yapılır ama sürekli bir tartışma başlığında zevk renk demekte ayrı bir saçmalıktır. Herkesin zevki kendine dagılın ule diye bir şey yok. Forum burası lise ortaokulda lisede mutlaka forum nedir görmüşsünüzdür. Her dilden renkten insanın(Her fikirden) tartıştığı ve aşırıya kaçmaması için bir yöneticinin olduğu tartışmadır.

Düşüncenizi söyleyin, başkasının sizi eleştirmesinden korkmayarak, fikrinizi savunamadıktan sonra senin o fikre verdiğin değer nedir ki? Veya düşünceni açıkça belirtip, küfür etmeden hakaret etmeden kişisele giirmeden savunmanın zorluğu nerededir? Burası bir forum ve tartışmak güzel şey yeni şeylerin farkına varmanın en iyi yolarından biri, Karşılıklı iletişim,sürtüşme, münazara bunlar güzel şeyler. Atın şu zevk renk kavramını. Bazı şeyler zevk renktir tamam doğru ama senin sevdiğini veya onun sevdiğin değil bir konu. Örnek;

Mesela bir sıralama var o sıralamada 1. olan seri en iyi seridir diyorsan. Zevk renk diyemezsin, tartışma konusu çünkü bu. Seviyorum dersen ayrı konu ama iyi kalite hak ediyor gibi şeyler söylemezsin. Matematik işlemini bana göre 2+2 5 benim zevkim bu diyemezsin. Bazı şeyleri net şekilde tartışmanın kolay olduğunu tartışmaya gerçekten başladığında anlarsın.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Türkanime forumunda bu ve başka bazı sebeblerden dolayı yabancı forumlardaki tartışma ortamlarının tadı olmuyor.

Hazır konu açılmışken söyleyeyim forumdaki tartışmalardaki bir başka sorun da sevdiği seriye karşı en ufak bir eleştiri geldiğinde hemen beğenmediysen izleme tavrını takınan fanboylar. Anlamadığım şey şu, kendi izledikleri serilerde hiç mi hata bulmuyorlar? Veya buldukları en ufak hatada seriyi bırakıyorlar mı?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok denendi, ama ben bazı tartışmaların saygı boyutunu aştığını gördüm. Konuların abidik gubidik yerlere kaydığını, ortaya argüman atmak yerine kimsenin kimseyi takmadığı garip yazılar yazıldığına şahit oldum.

Bu yüzden en kısa yol tartışmaların yasak olmasıydı. Ha iyi mi oldu? Ben bir gün bile forumda en ufak saygısızlık görmedim, yapanlar gitti (yapmayanlarla beraber, bu başka bir boyut.) ama inaktifliğe neden oldu. Ya da konuların direkt muhabbet mekanında tartışın' denmesine.

Canımı yeyin. Yorumu ciddi bitirmek içimden gelmedi. Eğer tartışmak isteyen varsa biz burada beş kişiyiz. (romen rakamıyla V)

Bu arada Sinon'a laf atanı affetmiyorum. Kaç üye harcadım hala geliyorlar. B)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dediğin çok doğru forumda düşüncelerini paylaşırsın bu forumda animelerden konuşuyoruz taraf tutmak çok saçma kişilerin düşüncelerine fikirlerine saygı duymak en önemli öncelik ki  ben bu forumu bu yüzden seviyorum :D hakaret yok dışlama yok en önemlisi fikirlerini paylaşabiliyorsun  :embarrassed4-onion-head-emotico

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Türkanime forumunda bu ve başka bazı sebeblerden dolayı yabancı forumlardaki tartışma ortamlarının tadı olmuyor.

Hazır konu açılmışken söyleyeyim forumdaki tartışmalardaki bir başka sorun da sevdiği seriye karşı en ufak bir eleştiri geldiğinde hemen beğenmediysen izleme tavrını takınan fanboylar. Anlamadığım şey şu, kendi izledikleri serilerde hiç mi hata bulmuyorlar? Veya buldukları en ufak hatada seriyi bırakıyorlar mı?

Hayıııır...

En güzeli şu oluyor.

"X animesi izledim aşırı bunaltıcı buldum" diyen insanlar var.

Buna zevkler renkler der geçersin ama...

"X animesinde 100. bölüme geldim böyle anlamsız anime görmedim" diyen insanlar var.

WTF... 

Kıyaslama yapanlarda var...

Naruto-İchigo gibi olamaz der biri çıkar...İnsanın dövesi geliyor.Biri öteki tarafa gidip kahramanlık yapıyor bir diğeri göbişinde 9 kuyruklu canavar taşıyor.

PS: Yazdıklarına bende katılıyorum.Lakin uygulanabilirliği sizlerin ve bizlerin tartışma kültürü kadar ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence insanların tartışmak istememesinin sebebi söylediğin gibi, düşüncelerine savunma yapacak kadar bağlı olmayışlarından. Yani bi anime izlersin, aklına geleni söylersin bir yerde, sonra biri çıkar yorumuna ters bi yorum yapar, sen de zaten çok düşünerek konuşmadığından zevk meselesi der çıkarsın  -_- bence durum bu  B) yani bağlı olduğu bi düşüncesi olanlar sonuna kadar savunma yaparak tartışır zaten :THa herkes bi düşünceye sonuna kadar bağlı olup bunu karşısındakine kabul ettirmek zorunda değil o ayrı bi konu..  ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.