Jump to content

Abi bu adam çok kawaii...

Cold Dewil

Önerilen İletiler

Japonlar tarihe aslında çok düşkün insanlar.Çoğu anime serisinde tarihi kişilikleri ön plana çıkarmakta uğraşıyorlar.

Oda Nobunagalar,Hideyoshiler,Dünya tarihinden Sezarlar,Leonardo Da Vinciler görmek mümkün.

Çoğu zamanda bu tanıttıkları tarihi kişilerin kişiliklerini allayıp pulluyorlar.Ne bileyim Tsundere kadın kişiliğinde bir Oda Nobunaga veya aptal takma adlı Oda Nobunaga yada Maymunla özleşleştirilmiş Hideyoshi falan filan...

Sağolsun Japonlar bu konuda saygılı oldukları kadar izleyiciye uygun komik yapabilecek hazımda insanlar.

Sizce bizden Türk Tarihinden yada şimdiki ünlü kişilerden hangileri animelere uydurulabilir ?

Mesela Atatürk'ün anlatıldığı bir tarihi anime...

Yada daha dobra olarak Sultan Süleymanın olduğu bir savaş ve harem animesi :ph34r:

Türk lisesinde geçen bir anime falan ^_^ Gerçi bizim okul çatıları yada klüb denilen aktivitelerimiz yok ama 2 gencin "Çıkışa gel" tarz şeyler söylediği bu şekilde ekşını sağladığımız bir seri olabilir :D

Ajda Pekkanın Mechaya binerek uzayda gençlik iksirini araması vs vs...

PS: Aşırı ağır olmayacak düşünceler, açık fikirli kişiler bekliyorum... ^_^

PS 2 : Admin'e sormuştum benzer konu yok herhalde :huh:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 26
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Japonlar tarihe aslında çok düşkün insanlar.Çoğu anime serisinde tarihi kişilikleri ön plana çıkarmakta uğraşıyorlar. Oda Nobunagalar,Hideyoshiler,Dünya tarihinden Sezarlar,Leonardo Da Vinciler görmek

Bülent Ersoyun Erkeklikten Kadınlığa Geçişi İle İlgili Bir Anime Yapıldığını Düşünsenize (Düşünmez Olaydım)   :bird-onion-head-emoticon:  :bad-atmosphere-onion-head-emoti  :depressed2-onion-head-emoti

Ouu çok yaratıcı! Ajda Pekkan olayını sevdim :D Ancak aklıma şu anda bir fikir gelmiyor QwQ

çıkışta gel tarzı böyle okul önüne kız tavlamaya gelen işsiz güçsüz rahatsız edici topluluktan süper bir çete animesi çıkar böyle çeteler, özel üyeleri, güçleri, dövüşleri falan :D ben lise çağımdayken böyle armutlar çok vardı ortada hala vardır gerçi :D

Bir de şu toriko varya gurme animesi işte onun kralı Türkiye de yapılır yemek kültürü bu ülke kadar gelişmiş çok az ülke var. Japon kardeşlerim gece gündüz balık yiyorlar gurme animesi yapıyorlar ya abi bırakın bunları gidin suşinizi yiyin, adanadan baklavadan iskenderden bihaber insanlarsınız <_<

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynısını ben de düşünmüştüm. Örneğin Hakuouki diye animesi de yapılan bir otome oyunu vardı. Shinsengumi dönemindeki Hijikata, Toshizou Okita, Souji gibi tarihi karakterler sevgiliniz oluyor ve aşk yaşıyorsunuz ya da bu yaz çıkan Bakumatsu Rock animesinde de gene aynı tarihi kişilikler rock yıldızı. (O da bir müzik oyunundan uyarlamaydı.) Keza Gintamada da aynı şekilde. Bence Türkiye'de Atatürk, Kazım Karabekir, İnönü vb. tarihi kişilikleri bu konuma soksalar bizim halk kriz çıkarır, dalga mı geçiyorsunuz varlıklarıyla falan derdi ama ben böyle düşünmüyorum. Japonlar tarihi kişiliklerini çok iyi yaptıkları bir alanla birleştirerek anıyor ve yeni nesillere de geçmişlerini aktarıyor. Bence bu çok güzel bir şey. Keşke ülkemiz de bu alanlarda gelişip böyle çalışmalar yapsa. Nobunaga Concerto da çok iyi  bir anime bu arada Oda Nobunaga'yı anlatan. Mutlaka izleyin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.