Jump to content

Nakai Kazuya

Misafir Leffwn

Önerilen İletiler

Misafir Leffwn

One Piece’in Kılıç Ustası, Gintama’nın Mayonez Hastası Yardımcı Komutanı: Nakai Kazuya

nakai-kazuya-tanitim.jpg

Nakai Kazuya (中井 和哉), 25 Kasım 1967 Kobe, Hyogo doğumlu Aoni Şirketi’ne bağlı bir ses sanatçısıdır. Evli ve bir çocuk babası Kazuya-san genel olarak kabadayı diye tabir edebileceğimiz karakterler seslendirse de özünde utangaç, vurdumduymaz ve oldukça da ailesine düşkün bir seiyuu. Yine anlatılanlara göre hayvanlara da gayet şefkatli olan Kazuya-san, köpeğini gezdirirken başıboş bir kediyi sahiplenmiş ve ona Ku-chan adını vermiştir. Kariyerine baktığımızda ise Nakai-san ilk çıkışını After War Gundam X (1996) serisinden Witz Sou karakteri ile gerçekleştirmiştir.

nakai-kazuya-tanitim.jpg

Witz Sou (After War Gundam X)

nakai-kazuya-tanitim.jpg

Bilindiği üzere Nakai-san’ın seslendirdiği fenomen karakterlerin bir çoğu kılıç ustası. Ancak ne ironiktir ki Nakai-san da tam tersine kesici aletlerden fazlasıyla korkan bir yapıya sahip imiş. O yüzden ilk zamanlar bu tarz rollerde oldukça yabancılık ve zorluk çekmiş.

One Piece ile 15 Sene

nakai-kazuya-tanitim.jpg

Buna rağmen bakıldığında Nakai-san’ın neredeyse seslendirdiği her karakter fenomen olmuştur. Bunların en başında da One Piece dünyasının kılıç ustası Roronoa Zoro gelmektedir. Yaklaşık 15 senedir Zoro’yu seslendiren sanatçı artık ekip ile de aile gibi olmuştur. İşte size bunu kanıtlar nitelikte nostaljik birkaç fotoğraf…

nakai-kazuya-one-piece-ekibi.jpg

Sırasıyla yukarıdan aşağıya Hirata Hiroaki, Nakai Kazuya, Yamaguchi Kappei, Ootani Ikue, Tanaka Mayumi, Okamura Akemi

nakai-kazuya.jpg

Tanaka Mayumi’nin sağında Nico Robin’in seiyuusu Yamaguchi Yuriko

nakai-kazuya.jpg

One Piece 600. bölüm kutlamasından

Nakai-san’ın (ya da hayranlarının ona taktığı isimle “Nakapan”ın) Hirata Hiroaki (Sanji) ve Yamaguchi Kappei (Usopp) ile sıkı fıkı bir dostlukları olduğunu görebilirsiniz. O muhteşem üçlüden birkaç kare;

nakai-kazuya-hirata-hiroaki-yamaguchi-ka

Nakai-san özellikle Hirata-san ile çok iyi anlaşıyor. Bakınız; Hirata-san’ın Yao Kazuki (Franky) ile aralarında geçen bir sohbetten alıntı:

Yao: Yani Nakai Kazuya’yı o kadar çok mu seviyorsun?

Hirata: Sevmek de kelime mi? Ona aşığım!

Yao: Tekrar söylesene?!

Hirata: ONA A-ŞI-ĞIM!!

nakai-kazuya-hirata-hiroaki-one-piece.jp

Hatta Nakai-san’ın en yakın dostlarından Hirata-san, twitter hesabı aldığında Nakai-san’ın birkaç resmini yayımlayarak takipçi sayısını arttırmayı denediği bile olmuş. Eh biz de internetin yalancısıyız. Öte yandan One Piece ekibinin her bir üyesi ister kayıt öncesi ister kayıt sonrası olsun şapşal pozlar vermeden duramıyor.

nakai-kazuya-tanitim-one-piece.jpg

Canlı örneklerinden birisi de aşağıdaki paylaştığımız video diyebiliriz. Zira her bir seiyuu birbirlerinin seslendirdiği karakterleri taklit ediyor; Tanaka-san’ın Zoro’yu, Nakai-san’ın Usopp’u seslendirmesi gibi… Haliyle yine ortaya komik görüntüler çıkıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=HAxgYg7yvnA

Hep ekipten bahsetmiş gibi olduk ama inanın söz konusu One Piece olduğunda Nakai-san’ı ekipten ayrı tanıtmak imkansız gibi bir şey. Dileriz anime devam ettiği sürece Nakai-san da sevilen karakter Roronoa Zoro’ya sesiyle hayat vermeye devam eder. O zaman sizleri 2010 yılında Fransa’da gerçekleşen Japan Anime Live etkinliğinde seiyuu ekibinin seriye özel çektiği “Oretachi wa family!” klibiyle baş başa bırakalım.

http://www.youtube.com/watch?v=6b12HlPrZf0

“Gintama Bir Akrabanın Evi Misali…”

Nakai-san’ın kariyeri One Piece ile sınırlı değil tabi ki. Ünlü seiyuunun yıldızı Gintama serisinin biricik Shinsengumi Yardımcı Komutanı Hjikata Toshiro ile bir kez daha parlamıştır.

nakai-kazuya-tanitim.jpg

Benim de özellikle bu karakter ile sevip tanıdığım seiyuu, bir röportajda “Gintama sizin için ne ifade ediyor?” sorusuna “Bir akrabanın evi misali sanki. Orada kalmak size her zaman keyif verir ama sonsuza kadar da orada yaşayamazsınız. Daima geri dönebileceğiniz bir yer.” Peki Nakai-san’ın çocuğuna Gintama izlemesine izin vermediğini biliyor muydunuz?

nakai-kazuya-tanitim.jpg

Belki One Piece ekibi kadar olmasa da Gintama’nın seiyuu ekibiyle de eğlenceli anılar biriktirmiş seiyuu. Gintama serisine yeni ve ağırdan başlamış biri olarak sevdiğim karakterlerden biri haline gelen Hjikata Toshiro’nun, Nakai-san’ı merak edip araştırmamda etkisi büyüktür. Şimdiden birkaç seiyuu etkinliğini az biraz da olsa izleme fırsatı buldum. Özellikle Gintama Haru Matsuri 2010 ve Gintama Sakura Matsuri 2011 etkinlikleri en eğlenceli gösterilerin başında geliyor. İşte Shinsengumi takımından canlı bir seslendirme:

Gintama Haru Matsuri 2010

http://www.youtube.com/watch?v=5rjbGi9RBIQ

Gintama Sakura Matsuri gösterisinde ise Suzumura Kenichi yine Okitalığını yapıp gösterinin başında yer almayan Nakai Kazuya’ya takılmadan edemiyor.

nakai-kazuya-tanitim-gintama-sakura-mats

Gintama Sakura Matsuri 2011

Gintama Sakura Matsuri 2011

http://www.youtube.com/watch?v=FvFmIoi6tao

Hijikata’nın otaku yanını Gintama izleyenler bilir. Peki bu yanını canlı kanlı görmeye ne dersiniz? İşte Gintama Haru Matsuri 2010 gösterisinden Otsuu-chan’ın eğlenceli konserine gelen Shinpachi ve Tosshi…

http://www.youtube.com/watch?v=VgRc2BpoTGA

Son olarak bir de şöyle yönetmen ile beraber toplu bir shinsengumi pozu alalım lütfen:

nakai-kazuya.jpg

Suzumura Kenichi, Oota Tetsuharu, Fujita Yoichi (yönetmen), Nakai Kazuya, Chiba Susumu

Ayrıca bir dipnot; Nakai-san’ın seslendirdiği shinsengumi Hijikata ile sınırlı değilmiş. Sanatçı Bakumatsu Renka Shinsengumi isimli otome oyununda Harada Sanosuke’yi seslendirmiştir. Oyun, 2009 yılında seiyuuların tarihsel shinsengumi kıyafetleri giyerek canlı bir gösteri şeklinde sahnelenmiş ve bu sayede Nakapan hayranlarının hayalinin gerçekleşmiş olduğunu söyleyebiliriz.  Nakai Kazuya’ya oyunda Morita Masakazu, Suwabe Junichi, Yoshino Hiroyuki de eşlik etmiştir.

nakai-kazuya.jpg

Yine elimizden geldiğince seiyuu dünyasının kıymetli isimlerinden biri olan Nakai Kazuya’yı sizlere tanıtmaya çalıştık. Son olarak kendisiyle ilgili küçük ama ilginç ve eğlenceli birkaç bilgi paylaşımında bulunalım;

• Nakai-san çok güzel “marakas” dansı da yapıyormuş. One Piece serisinin Strong World isimli filmin prömiyerinde Tanaka Mayumi kendisinden kısa bir marakas dansı yapmasını istemiş ve sonuç:

​​​               nakai-kazuya.gif                                                                             nakai-kazuya.gif

nakai-kazuya.gif

nakai-kazuya.jpg

• Nakai-san’ın ailesi ile birlikte gezmekten en çok hoşlandığı yerlerden biri Disneyland imiş.

nakai-kazuya.jpg

• Nakai-san’ın xxxHolic’te birlikte çalıştığı meslektaşı Jun Fukuyama’nın Tokyo’ya taşındığı vakit hiç ev eşyası yokmuş. Nakai-san da kibarlık edip eski buzdolabını ona hediye etmiş.
  • Sanatçının en sevdiği yemek makarna ve sarı kuyruk balığı. En az sevdiği yemek sorulduğunda ise “Ben yemek seçmem.” cevabını veriyormuş.
  • Nakai-san’ın en karizmatik karakterlerinden birisi de Sengoku Basara serisinden Tek Gözlü Ejder lakaplı samurayı Date Masamune’dir. Sanatçının seride uşağı (Katakura Kojuurou) rolündeki Toshiyuki Morikawa ile birlikte birkaç sene önce Sengoku BASARA 2 Sengoku Travel Navi ~Oushu-hen~ isimli soundtrack cdlerini tanıtım amaçlı bir gezi projesi olarak Miyagi bölgesinin Sendai ve Shiroishi kentlerini ziyaret etmişlerdir.

nakai-kazuya.jpg

Toshiyuki Morikawa ve Nakai Kazuya

• Sevilen seiyuu Sevgililer Günü’nde aldığı çikolatalar için hayranlarına “Sevgililer Günü çikolatalarınız için teşekkür ederim.” şeklinde mektup yazarmış. Üstelik bu mektup fikri de eşinden çıkmış. Bundan yıllar sonra gerçek bir centilmen olduğu düşüncesiyle sadece hayranları ve eşi değil; kendi dostlarının hanımları ,eşinin hanım arkadaşları ve de eşinin arkadaşlarının hanımlarından bile Sevgililer Günü çikolatası aldığı olmuş.

nakai-kazuya.jpg

Bir Gintama hayranından esprili bir Sevgililer Günü benzetmesi

• Bu da bizden bir not: Nakai-san, söylemek isteriz ki cosplay konusunda daha çok çalışman gerek.

nakai-kazuya.jpg

En bilinen rollerinden bazıları:

• Roronoa Zoro – One Piece
  • Hijikata Toshiro – Gintama
  • Mugen – Samurai Champloo
  • Date Masamune – Sengoku Basara
  • Suguro Ryuuji – Ao No Exorcist
  • Doumeki Shizuka – xxxHolic
  • Miles – FMA: Brotherhood
  • Imayoshi Shoichi – Kuroko no Basket

Alıntı: AnimeFantastica

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aslında Gintama'dan en sevdigim karakteri seslendirdigi için neredeyse herife aşık olmuştum. Sonra Sengoku Basara'dan Masamune'yi seslendirdigini öğrendigimde daha da aşık oldum,

ama kalbimi Hijikata ile çaldıgını inkar edemem.

Hele Tosshi'nin cosplayini yaptıgında, tamam bu adam idolüm demişligim vardır. Sesine bayılıyorum, çok başarılı bir seiyuu bana göre, ayrıca arada bazı şarkılara yaptıkları coverları daha bi mükemmel. Hani unutulmaması imkansız bi ses tınısı var herifin.

Seviyorum işte :D :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.