Jump to content

Sarılmanın cezası olur mu?

kawaii kereste

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 51
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

''Sokakta eşini dövebilirsin ama sokakta sarılamazsın çünkü biz ahlaklı bi toplumuz (!)'' yeterli bence.  

20-30 yıl sonra hapis cezası diyenlerin sayısı azalır mı artar mı orası tartışılır ama insanı saldırmaya teşvik ediyorlar diyen amcama kimse şu zamana kadar sarılmamış sanırım adam sevgiye aç belli ki

Keske her yerde savasan degilde sarilanlar insanlar olsa ^_^ bunlari anlamak zor dort duvar onlar icin yapilmis olmali

Sokakta sarılan ve öpüşenlerden bende hoşlanmam, lise ve ortaokulluların yapması normal yadırgamam ama 20 yaş üzeri tipler yapınca itici geliyor, özellikle ilgi çekmek için yapanlar. Bakın sevgili yaptım ha hayt tarzındaki tipler.

Dört duvar lafı da baya komedi olmuş :D çevremizde, otobüste ve sokakta görüyoruz böylelerini, neredeyse bir sevişmedikleri kalıyor milletin içinde, yanlarından uzaklaşıyorum. İnsanların içinde cıvık cıvık hareketler hoş olmuyor. Şahsen ben utanırım böyle yapmaya, git kimsenin olmadığı yerde yap.

Safiyane bir şekilde yapılırsa sorun yok. Saatlerce olmadığı sürece.

düşüncelerime tercüman olmuş :)

ben de dindar biriyim ama hapis cezası nedir :D

bence de, çok haklısın. tamam sarıl, bu bir sevgi belirtisidir de saatlerce ve sevgilim var adam olun tarzı gerçekten hoş değil ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eskiden büyüklerin yanında kendi çocuğunu dahi sevemeyen bir neslin, sevgisini 5 kardeş, olmadı terlik geliyor bak, şeklinde ifade eden çocuklarıyız, cahillik okumak ile gitseydi şimdiye kadar birçok sorunu zaten çözmüştük.

Lakin bu şekilde sokağın ortasında birbirine dakikalarca sarılmış insanları görünce yadırgamamak her yiğidin harcı da değildir. Ben yadırgarım hatta yadırgadım gitti  :D Bana göre her şeyin bir adabı vardır, sarılmak bile uzun sürdüğü zaman sarılan insanı dahi rahatsız eden bir eylemdir, sırf haber olsun diye tutup iki insanı dakikalarca öyle dikersen birilerinin tepkisini almanda normal ama verilen tepki normal değil :blink: Ben kafamı çevirir yoluma devam ederim, ama el ele tutuşan yada kol kola giren insanları görmekten ayrı bir zevk de duyarım, bunu da yadırgamam aradaki fark ne diyen olursa bende bilmiyorum :ph34r: 

Bu şekilde abartılı tepki verenlerin zihniyetini tek bir şey ile açıklarım kişi kendisi gibi bilirmiş karşındakini, yıllardır bastırılan düşüncelerini gen yolu ile birbirlerine aktarıp yok olmadan yaşıyorlar  <_< Gelenek ve göreneklerimizi kaybetmeyelim evet ama onları zamana uydurup yada geliştirip biraz daha insani bir boyuta taşıyıp yaşamak varken bu at gözlüklerini çıkarmayı reddeden, hatta taktığının bile farkında olmayan insanlara neyi nasıl anlatabilirsiniz asıl tartışma konusu budur bence  -_- 

Yazmayacaktım yine kendimi tutamadım, bunlar hep can sıkıntısından aslında herkese verecen bir iş düşünemeyecekler bu tür şeyleri, bak ayak üstü çözüm bile buldum  :D 

bi yandan haklı görünüyorsun, bi yandan da teyzenin "dört duvar" yorumu öteki amcanın "hapis" isteği geliyor aklıma bişey diyemiyorum Zeynep admin :/ dediğin gibi bilerek ve başkalarına göstermek amacıyla uzun uzun sarılma olayı zaten hoş değil, ilkokuldaki "benim kalemim seninkinden iyi" muhabbetinden daha olgun değil.

yalnız, burdaki yorumlarda bile sanki sevgiliye sarılmak aileden birine sarılmaktan daha extreme bi durummuş gibi görünüyor gözüme. her 2sine de sevdiğimiz için sarılıyorsak fark nerede? dışardan bakan bi insanın yadırgaması yüzünden uzun uzun sarılmak niye ayıp?

İznik gibi muhafazakar biyerde yaşadığım için biraz doluyum galiba. lisede sınıf arkadaşımı şehir içi minibüse yolcu ettiğim için apartmanda hakkımda dedikodu yapıldığını biliyorum. evime kız arkadaşımı çağırdığım için en alt komşumuzun anneme laf ettiğini de biliyorum. sanırım bazı insanların görevi bu. eğer önlerinde bi şekilde bi "sarılma" durumu olsaydı acaba dava falan ederler miydi ki...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

bi yandan haklı görünüyorsun, bi yandan da teyzenin "dört duvar" yorumu öteki amcanın "hapis" isteği geliyor aklıma bişey diyemiyorum Zeynep admin :/ dediğin gibi bilerek ve başkalarına göstermek amacıyla uzun uzun sarılma olayı zaten hoş değil, ilkokuldaki "benim kalemim seninkinden iyi" muhabbetinden daha olgun değil.

yalnız, burdaki yorumlarda bile sanki sevgiliye sarılmak aileden birine sarılmaktan daha extreme bi durummuş gibi görünüyor gözüme. her 2sine de sevdiğimiz için sarılıyorsak fark nerede? dışardan bakan bi insanın yadırgaması yüzünden uzun uzun sarılmak niye ayıp?

İznik gibi muhafazakar biyerde yaşadığım için biraz doluyum galiba. lisede sınıf arkadaşımı şehir içi minibüse yolcu ettiğim için apartmanda hakkımda dedikodu yapıldığını biliyorum. evime kız arkadaşımı çağırdığım için en alt komşumuzun anneme laf ettiğini de biliyorum. sanırım bazı insanların görevi bu. eğer önlerinde bi şekilde bi "sarılma" durumu olsaydı acaba dava falan ederler miydi ki...

Onların durumu olan var olmayan var diye de açıklanabilir :ph34r: ne o öyle belki canı çekiyo amcamın/teyzemin  :D Gözümüze gözümüze sokmanın ne faydası var  :lol: Sarılmak geldi bir an içimden bikoşu anneme sarılıp geleyim  :wub:

Çocuğunu emziren anneye bile kötü gözle bakan insandan ne beklersin  <_< Sevgi yi kategorilerine göre ayırıp aşkı sorgulayan bir milletiz sonuçta en yakın örnek tavuk döner  :P o da başlı başına ayrı bir tartışma konusu  :ph34r:

Edit: Bunlara inat sarılma kampanyası başlatıp soluğu karakolda almak var  :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Onların durumu olan var olmayan var diye de açıklanabilir :ph34r: ne o öyle belki canı çekiyo amcamın/teyzemin  :D Gözümüze gözümüze sokmanın ne faydası var  :lol: Sarılmak geldi bir an içimden bikoşu anneme sarılıp geleyim  :wub:

Çocuğunu emziren anneye bile kötü gözle bakan insandan ne beklersin  <_< Sevgi yi kategorilerine göre ayırıp aşkı sorgulayan bir milletiz sonuçta en yakın örnek tavuk döner  :P o da başlı başına ayrı bir tartışma konusu  :ph34r:

Edit: Bunlara inat sarılma kampanyası başlatıp soluğu karakolda almak var  :D

tavuk döner kısmını anlamadım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

tavuk döner kısmını anlamadım :D

Abooooo :o haberin yok mu ben bile duydum  :D

Gelir düzeyiniz bir ilişki yaşamaya müsait değilse o işlere hiç kalkışmayın. O da eksik olsun. Kimse sizinle tavuk döner yemek zorunda değil

— CEREN the IRISH (@cerentheirish) 23 Ekim 2014

demiş arkadaş ortalığı karıştırmış  :lol:

İlişkilere bakış açısının değiştiğini kısaca özetleyen olay  :mellow:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gelir düzeyiniz bir ilişki yaşamaya müsait değilse o işlere hiç kalkışmayın. O da eksik olsun. Kimse sizinle tavuk döner yemek zorunda değil

haaa hatırladım :D ama bağlantıyı kuramamışım demin, halbuki düşününce alakalıymış :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ankara'nın A takımını bilen var mı bilmiyorum ama sarılan, el ele tutuşan çiftleri uyarmayı bırakın sokak ortasında dövüp, karakola götürüp, ailelerine haber veriyorlardı. En son evli bir çifte yanlışlıkla(!) bu şekilde davrandıkları için kaldırılmıştı... Garip şeyler olmaya devam ediyor.

Bizim burada da "Kız meslek lisesi önü avcıları" var aynı familyadan. Bir bitmediler gitti <_<

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@Zeynep

Kızımızın dünyadan haberi yok. Dünyanın % 80'i gelir durumu düşük. Bu kızda geriye kalan % 20'den bana ekmek çıkar mı derdinde. Zaten o % 20'de geriye kalan % 80'i sömürerek zengin oluyor.

Ayrıca sana mı kalır o gelir düzeyi yüksek kişiler, gider mankenleer ile takılırlar di mi yani :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@Zeynep

Kızımızın dünyadan haberi yok. Dünyanın % 80'i gelir durumu düşük. Bu kızda geriye kalan % 20'den bana ekmek çıkar mı derdinde. Zaten o % 20'de geriye kalan % 80'i sömürerek zengin oluyor.

Ayrıca sana mı kalır o gelir düzeyi yüksek kişiler, gider mankenleer ile takılırlar di mi yani :P

O %80'in içinde gelir durumu olmayanlar bile var adminim.. Ama işte bundan haberi olmayan beyinler de mevcut dünyada.. Ekmek fiyatı sorma boşuna mı gündemini kaybetmiyor bir türlü? 

İlişkilere bakış açısının değiştiğini kısaca özetleyen olay  :mellow:

Bu arada o tavuk döneri ben yeni duydum ya!? İnsanın saflığına gülünmez bilirim ama salaklığına kahkaha atarım buna olduğu gibi..  :lol:

Ayrıca tavuk dönerin nesi kötü  :huh:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.