Jump to content

Sarılmanın cezası olur mu?

kawaii kereste

Önerilen İletiler

Ankara'nın A takımını bilen var mı bilmiyorum ama sarılan, el ele tutuşan çiftleri uyarmayı bırakın sokak ortasında dövüp, karakola götürüp, ailelerine haber veriyorlardı. En son evli bir çifte yanlışlıkla(!) bu şekilde davrandıkları için kaldırılmıştı... Garip şeyler olmaya devam ediyor. 

Janset bende kınıyorum böyle olayları insanların belirli bir eğitim seviyesinde olmadıklarını anlıyorum, ancak cahil bir insan bunları yapabilir ve kimse kimsenin özgürlüğünü kısıtlayamaz... -_-

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 51
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

''Sokakta eşini dövebilirsin ama sokakta sarılamazsın çünkü biz ahlaklı bi toplumuz (!)'' yeterli bence.  

20-30 yıl sonra hapis cezası diyenlerin sayısı azalır mı artar mı orası tartışılır ama insanı saldırmaya teşvik ediyorlar diyen amcama kimse şu zamana kadar sarılmamış sanırım adam sevgiye aç belli ki

Keske her yerde savasan degilde sarilanlar insanlar olsa ^_^ bunlari anlamak zor dort duvar onlar icin yapilmis olmali

Janset bende kınıyorum böyle olayları insanların belirli bir eğitim seviyesinde olmadıklarını anlıyorum, ancak cahil bir insan bunları yapabilir ve kimse kimsenin özgürlüğünü kısıtlayamaz... -_-

ehehhe onlara göre senin benim eğitim seviyemiz düşük naaabeer...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir insan öldürmenin bedeli şu ülkede çoğu zaman 1-2 yıl iken, millet kalkmış hapis cezası olsun diyor :)

Ağlanacak halimize gülüyoruz resmen.

Tabi canım ülkemin, sırf sevgilisinin omzuna yattı diye otobüsten indirileni yada kafede eşini öpenlerin ahlakımızı bozuyorlar çıkarın şunları diye yaka paça dışarı atılanları var.

Tabi son cümleyi teyzem çokta güzel söylemiş.

"Sevginin cezası olmaz..."

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Eskiden büyüklerin yanında kendi çocuğunu dahi sevemeyen bir neslin, sevgisini 5 kardeş, olmadı terlik geliyor bak, şeklinde ifade eden çocuklarıyız, cahillik okumak ile gitseydi şimdiye kadar birçok sorunu zaten çözmüştük.

Lakin bu şekilde sokağın ortasında birbirine dakikalarca sarılmış insanları görünce yadırgamamak her yiğidin harcı da değildir. Ben yadırgarım hatta yadırgadım gitti  :D Bana göre her şeyin bir adabı vardır, sarılmak bile uzun sürdüğü zaman sarılan insanı dahi rahatsız eden bir eylemdir, sırf haber olsun diye tutup iki insanı dakikalarca öyle dikersen birilerinin tepkisini almanda normal ama verilen tepki normal değil :blink: Ben kafamı çevirir yoluma devam ederim, ama el ele tutuşan yada kol kola giren insanları görmekten ayrı bir zevk de duyarım, bunu da yadırgamam aradaki fark ne diyen olursa bende bilmiyorum :ph34r: 

Bu şekilde abartılı tepki verenlerin zihniyetini tek bir şey ile açıklarım kişi kendisi gibi bilirmiş karşındakini, yıllardır bastırılan düşüncelerini gen yolu ile birbirlerine aktarıp yok olmadan yaşıyorlar  <_< Gelenek ve göreneklerimizi kaybetmeyelim evet ama onları zamana uydurup yada geliştirip biraz daha insani bir boyuta taşıyıp yaşamak varken bu at gözlüklerini çıkarmayı reddeden, hatta taktığının bile farkında olmayan insanlara neyi nasıl anlatabilirsiniz asıl tartışma konusu budur bence  -_- 

Yazmayacaktım yine kendimi tutamadım, bunlar hep can sıkıntısından aslında herkese verecen bir iş düşünemeyecekler bu tür şeyleri, bak ayak üstü çözüm bile buldum  :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sokakta sarılan ve öpüşenlerden bende hoşlanmam, lise ve ortaokulluların yapması normal yadırgamam ama 20 yaş üzeri tipler yapınca itici geliyor, özellikle ilgi çekmek için yapanlar. Bakın sevgili yaptım ha hayt tarzındaki tipler.

Dört duvar lafı da baya komedi olmuş :D çevremizde, otobüste ve sokakta görüyoruz böylelerini, neredeyse bir sevişmedikleri kalıyor milletin içinde, yanlarından uzaklaşıyorum. İnsanların içinde cıvık cıvık hareketler hoş olmuyor. Şahsen ben utanırım böyle yapmaya, git kimsenin olmadığı yerde yap.

Safiyane bir şekilde yapılırsa sorun yok. Saatlerce olmadığı sürece.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eskiden büyüklerin yanında kendi çocuğunu dahi sevemeyen bir neslin, sevgisini 5 kardeş, olmadı terlik geliyor bak, şeklinde ifade eden çocuklarıyız, cahillik okumak ile gitseydi şimdiye kadar birçok sorunu zaten çözmüştük.

Lakin bu şekilde sokağın ortasında birbirine dakikalarca sarılmış insanları görünce yadırgamamak her yiğidin harcı da değildir. Ben yadırgarım hatta yadırgadım gitti  :D Bana göre her şeyin bir adabı vardır, sarılmak bile uzun sürdüğü zaman sarılan insanı dahi rahatsız eden bir eylemdir, sırf haber olsun diye tutup iki insanı dakikalarca öyle dikersen birilerinin tepkisini almanda normal ama verilen tepki normal değil :blink: Ben kafamı çevirir yoluma devam ederim, ama el ele tutuşan yada kol kola giren insanları görmekten ayrı bir zevk de duyarım, bunu da yadırgamam aradaki fark ne diyen olursa bende bilmiyorum :ph34r: 

Bu şekilde abartılı tepki verenlerin zihniyetini tek bir şey ile açıklarım kişi kendisi gibi bilirmiş karşındakini, yıllardır bastırılan düşüncelerini gen yolu ile birbirlerine aktarıp yok olmadan yaşıyorlar  <_< Gelenek ve göreneklerimizi kaybetmeyelim evet ama onları zamana uydurup yada geliştirip biraz daha insani bir boyuta taşıyıp yaşamak varken bu at gözlüklerini çıkarmayı reddeden, hatta taktığının bile farkında olmayan insanlara neyi nasıl anlatabilirsiniz asıl tartışma konusu budur bence  -_- 

Yazmayacaktım yine kendimi tutamadım, bunlar hep can sıkıntısından aslında herkese verecen bir iş düşünemeyecekler bu tür şeyleri, bak ayak üstü çözüm bile buldum  :D 

Sarılmak abartı, garipsenecek, yadırganacak bir hareket değil bence Zeynep'im. Sarılmak zaten bu şekilde gösterisi yapılacak bir hareket de değil. Sarılmak illa ki sevgili, koca ya da nişanlı ile yapılan bir eylem de değil.. Mesela bi buluşsak sana sarılırım kocaman.. (vakit sınırlaması önemli tabi :P) Sevdiğim insanlara sarılırım, yanaklarını sıkarım, "severim" kısaca. Sarılma konusunda garip gelen tek olay birbirlerinin omuzlarından yapışık gibi yürümeye çalışan üstelik boyları bile birbirini tutmayan insanlardır sadece. :D Sarılmak; kavuşmak ya da ayrılırken şöyle bir kokusunu içine çekmektir... Ah ah anneden babadan kardeşten anneanneden o havaalanında ayrılırken ya da her sene geri döndüğünde o sarılmak... Sarılmak iyidir.. Arkadaşlar işi eyleme taşımış.. İnsanlar da bal gibi farkında kimse yolun ortasında 2 dakikadan fazla o şekilde kalamaz mantıklı düşünüldüğünde. :) 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Sarılmak abartı, garipsenecek, yadırganacak bir hareket değil bence Zeynep'im. Sarılmak zaten bu şekilde gösterisi yapılacak bir hareket de değil. Sarılmak illa ki sevgili, koca ya da nişanlı ile yapılan bir eylem de değil.. Mesela bi buluşsak sana sarılırım kocaman.. (vakit sınırlaması önemli tabi :P) Sevdiğim insanlara sarılırım, yanaklarını sıkarım, "severim" kısaca. Sarılma konusunda garip gelen tek olay birbirlerinin omuzlarından yapışık gibi yürümeye çalışan üstelik boyları bile birbirini tutmayan insanlardır sadece. :D Sarılmak; kavuşmak ya da ayrılırken şöyle bir kokusunu içine çekmektir... Ah ah anneden babadan kardeşten anneanneden o havaalanında ayrılırken ya da her sene geri döndüğünde o sarılmak... Sarılmak iyidir.. Arkadaşlar işi eyleme taşımış.. İnsanlar da bal gibi farkında kimse yolun ortasında 2 dakikadan fazla o şekilde kalamaz mantıklı düşünüldüğünde. :) 

Balım son satırlarında benim uzun uzun anlatamadığım şeyi gayet güzel özetlemişsin  :D Ben seni bulsam sarılmaktan suyunu çıkartırım orası ayrı  :rolleyes: Dediğim gibi adabı üslubu önemli yoksa seninde dediğin gibi sarılmak var, sarılmak var  B) Şu boy konusuna hiç girmeyelim  :ph34r:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şimdi önceki muhabbetleri okumadım ama konuya gireyim sarılmanın cezası hem olur em olmaz eğer karşılıklı ise bir ceza yoktur yok efendim zorla birine sarılıyorsanız zaten tacize girer beirteyim :D -Video yu izledim hapis cezası değil de gelenek göreneklerden dolayı sıkıntılıdır dedeninde dediği gibi erzurumda döverler bunları safasfadsdsf :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.