Jump to content

Japonya'ya Gitmek

Belgarion

Önerilen İletiler

Bilkent, üniversitenin anlaşması var bir sene okuyup geliyorsun :) , Bursun varsa burslu bursun yoksa bursuz, Japonca öğrenmek lazım tabi azcık hevesli olmak falan :) ben bilgisayar mühendisliğindenyim ;) bakalım işte şans falan bende bilmiyorum :D

Öğrenci değişim programı gibi birşey yani . Güzelmiş yinede gidip görmek açısından . Ben yükseklisans istiyorum aslında bide gittim diyelim biraz çevre edinebilirsem temenni yaşamayı bile isteyebilirim . Bilgi için teşekkür ederim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 24
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Selam . Japonya'ya eğitim için gitmeyi düşünenler varsa onlara azda olsa fayda sağlayacak bilgiler yazmayı düşündüm . Japon kültüründen etkilenmeyen pek insan pek yoktur diye düşünüyorum . O ülkenin i

Ben biraz daha özel konuşayım. :) Monbukagakusho burslarını çok araştırmama rağmen geçen sene seçilme ihtimalinin çok düşük olduğunu öğrendikten sonra vazgeçtim. Onun yerine daha spesifik planlarım va

hepimizin amacı aynı sanırım.. daha 10. sınıfım ama ingilizce ve japonca öğrenmeye başlamak yapacağınız en iyi şey olur. japonya da okuyan tanıdığım bana sadece bunu söyledi. dil önemli. hatta sırf sı

Öğrenci değişim programı gibi birşey yani . Güzelmiş yinede gidip görmek açısından . Ben yükseklisans istiyorum aslında bide gittim diyelim biraz çevre edinebilirsem temenni yaşamayı bile isteyebilirim . Bilgi için teşekkür ederim :)

Bi kere gittikten sonra gerisi gelir zaten. O mumbugishig wadpwjdjıa adını yazmaya üşendiğim bursları iyice araştır, tutmazsa benimki gibi denersin :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mutlaka gelir bence , gidenlerin çoğu memnun okuduğum rehberlere göre . O Bursu kazanan varsa gitsin bence bide üstüne sayısal loto oynasın . Mutlaka gitmeye çalışırım öyle bi şansım olursa. en kötü uluslararası bir şirkette kariyer yapar japonya taraflarına kaçmayı deneyebilirim :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Japonca ve Türkçenin benzerliği açısından Japon okulları Türkleri daha kolay alıyorlar. Sadece puanınız biraz yüksek olsun. Bir de paranız olsun yeter. Onun dışında Japonca Yeterlilik Sınavlarına girerseniz de sizin açınızdan daha kolay olur. Önce alışması zor oluyor tabi kültürler baya farklı ama sonra alışıyorsunuz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben biraz daha özel konuşayım. :) Monbukagakusho burslarını çok araştırmama rağmen geçen sene seçilme ihtimalinin çok düşük olduğunu öğrendikten sonra vazgeçtim. Onun yerine daha spesifik planlarım var.  Üniversite 3. sınıfta (2 sene sonra) okulumun anlaşmalı olduğu üniversiteye (University Of Nagoya) gideceğim. (Evet o kadar kesin. Daha doğrusu ihtimali çok yüksek.) 

Bir kere B2+ ingilizce seviyesi kesinlikle şart. Ben İngilizce bilmesem Japonca öğrensem olur mu demek yok! Yaşınız kaç olursa olsun okuldan bağımsız/bağımlı olarak çal

B2 falan nasıl belirleniyor ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 sene sonra...

Aman zaten turist olarak gidin ilk once, gezin dolasin ogrenin, akliniza yatarsa yapin yatiriminizi. Cok ama cok pahali bir ulke ve japonlar anasinin gozudur, aman bizim kulturumuz ne guzel gelin hep beraber mochi kemirelim derler, milleti kandirip okullarina yazdirirlar millet bir guzel para verir japonca ogrencem diye sonra gider yamatoda hamallik yapar biraz dili ogrenince konbide calismaya baslar neymis japonyada yasiyorum, oh japon parani aldi sana dilini ogretcem diye, ustune seni isci olarak kullandi, dedin bari bir is vizesine basvurayim bu kadar kaldim ettim ogrendim dilini kulturunu vs vs yok olmaz yassah!! Neden? Nihon ha kibishi, dame desu :). Ha bizim calisacak nufusumuz kalmadi bile diyemezler bu sekilde milleti toplarlar. Ayrica saati 1000¥den calistigin parttime (arubaito) vergisini de bir guzel odersin, zorunlu saglik sigortani da cayir cayir odersin vs vs ha kotu ulke degil ama merhametsiz ve kati bir ulkedir. Kimse “ay yazik yardim edelim” demez, su vermez su. Uyanik olun beyler bayanlar, bu adamlar senden bende zeki degil, ama senden benden daha fazla calisiyor, ve her kurala harfiyen uyuyor, her seyi planli yapiyor. Tabi en basinda egitim sistemleri ulkenin kalkinmasina yonelim sagcisi solcusu kendisine eleman yetistirmek icin yontmuyor egitim sistemini.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra...

Bende güzel sanatlardayım şuan 11. Sınıftayım üniversite japonya okumak çok iyi olur aslında animelerine değil kültürünü çok sevdim attığınız linklerden baya şey buldum mimarlık falanda vardı ama İngilizce sıkıntı benim için kendimi geliştirip dil sınavlarına hazırlanıyorum Japonca üniversitede eğitimi kendi veriyormuş anladığım sizce benim ilk yapmam gereken nedir bu konuda ciddiyim ve bilgi arayışında değilde şuan ne yapmam gerek onun için kafa yoruyorum bana bir öncü lazım yardım edecek bana yapmam gerekenleri anlatacak biri 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hepimizin amacı aynı sanırım.. daha 10. sınıfım ama ingilizce ve japonca öğrenmeye başlamak yapacağınız en iyi şey olur. japonya da okuyan tanıdığım bana sadece bunu söyledi. dil önemli. hatta sırf sınavlar japonca hakkında. ve biraz para, biraz yüksek notla her şey olur sanırım. umarım hepimiz gidebiliriz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.