Jump to content

Dizi yapıyoruz! Anime ve Mangadan Dizi Olur Mu?

Mileydi

Önerilen İletiler

full aksiyon olmalı yoksa hayatta izlemem hep izliyoz şunun çocuğu kaçırıldı felan bunlar dizimi bir bleach bir redline gibi şeyler var bide bunlar

öncelikle şu olmalı bizimdünyamız olmamalı insanların ilgisini farklılık çekiyo farkli bir dünyada olmalı ilgi çeksin standartları unut yaratıcı bişey bul bence ama kolay bir işde diyemem

ama olursa kesin izlerim sırf romantizme dayalı olmasın biraz romantizm iyi ama çok sıkmayın izleyiciyi tandında bırakın

sao gibi log horizon gibi oyun olursa yada akagame no kill gibi biraz daha bize yakın olsa :cool-onion-head-emoticon:

aksiyonlu olursa şimdikidiziler arasında kesn fark yapar ama iddalı olmlısınız biraz ilk bölüm ilgi çekerse iyi gerisini bişekilde yaparsınız ama sakın 20dk yapmayın 40 olsun bizim olsun :D nekadar uzun okadar iyi zombili filmlere ilgi çok onuda bi düşünün :angel2-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra...
  • Yanıtlar 39
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Barakamon'un dizisi hoş olurdu bence  

biz ancak toradora gibi bir şey yapabiliriz onu da senaryodan kopup entrikalara boğar yapamayız. 

Highschool DxD  :ph34r:   For... science.

Misafir nemesiss

bizim ülkemizde oyuncu yok manken var oyuncu olmak isteyen oyuncu olamaz doğuştan uzun boylu güzel tenli iyi görünümlü olması lazım. eee ama yetenek? ne yeteneği burası yetenek ülkesi değil biz tozları hep halının altına süpürürüz önemli olan gerçekten temiz olması değil temiz görünmesidir. Bir Tom Hanks'in bir Morgan Freeman'ın yakışıklı olmasalarda mükemmel oyuncular olduklarını sinema sanatı için yeteneğe ihtiyaç duyulduğunu bu ülkede anlatamazsınız. Her yıl Miss Turkey birincisiyle dizi anlaşması yapılır buralarda sanatçıya yeteneğe saygı yoktur. Onun için kendimizi kandırmayalım bu ülkede ne filmi ne dizisi reklam bile çekilmez.

Bu yorumu yapan arkadasi tebrik etmek istiyorum. Aslinda hepimizin farkinda oldugu bir durumu en dogru kelimelerle belirtmis. Hatta ve hatta o kadar begendim ki, ss alip kendi sosyal paylasim profilimde paylasmak icin izin istiyorum

Konuya donecek olursak, aslinda Turkiye icin guzel bir adim olur, hem anime/manga konusunda farkindalik olur hem de farkli oyuncularla devamli ayni senaryo dongusu son bulur. Fakat icinde herhangi bir dogaustu guc bulunduran animenin Turkiyede basarili yapilma olasiligi -bence- %2. Hicbir efekt veyahut zeka gerektirmeyen bir animenin yapilmasi sonucu daha basarili kilacaktir. Eger bu sektore tutunacak bir sey olacaksa, romantik olmasi da daha mantiklidir. Ornek vermek gerekirsede: Lovely Complex basarili olabilir

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

biz ancak toradora gibi bir şey yapabiliriz onu da senaryodan kopup entrikalara boğar yapamayız. 

iyi güldüm ya :D hakikaten entrikadan geçilmez, taiga mini bihter ziyagil olur çıkar :D

eğer dizi yapılsaydı psycho pass'ın olmasını isterdim. Makishima rolünü kim oynardı acaba  :confused-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Ben bizimkilerin manga ve animeye el atmasını istemem ama olurda böyle bir işe kalkışır ve bir iki anime-manga araştırması yaparlarsa kesin nana yada peach girl gibi bir animede karar kılarlar. Bitmeyen entrikalar, kavuşamayan aşıklar ve ne istedigini bilmeyen salak bir kız... Vay be aşk-ı memnu çıktı ortaya birden. Eh o dizide baya bi etki bırakmıştı zaten. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konu dizi yapıyoruzdan dizi yapamıyoruza dönerek işlevini yitirmiş durumda resmen??? Aslında dizi yapabilecek çok anime var.. Üstelik Koreliler gayet de iyi yapıyor sağ olsunlar   :head2:  Sadece korkum bir Yaprak dökümü faciası daha yaşanabileceği  :smile_oleyo:  Tıpkı bu konuda olduğu gibi yanlış anlaşılmalar, sapmalar ve hatta yukarıda bir arkadaşın belirttiği gibi tanınamayacak hale gelmeler söz konusu olacaktır. 

Mesela Kaicho wa maid sama'daki kıza öyle bir dramatik hayat kurgularlar ki yüreğiniz kaldırmaz :)

Bleach'te kılıçların, Naruto'da büyülerin ve ninjaların yerini bir süre sonra keleşler falan alır... Hele ki bir drama ya da seinene denk gelirse bunu düşünecek olan "dahi yönetmen/senarist/yapımcı" yandı gülüm keten helva :D

Japonların anime yapmasına devam etmeleri için Türk sinema ve dizi sektörünün animelerden uzak durması gerekli. Mazallah adamlar korkudan manga dahi yazamaz hale gelirler :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

aslında hep yermişiz kendi sektörümüzü ama kimse bizim tarzımız diyerek kabul etmemiş,kabul ben de pek alışkın değilim belki neslimden dolayı fakat bu başarısızlık diyemeyiz bence.Konu olarak benzer şeyler yapıyoruz,ama her ülkede durum böyle.

Amerikanın o beğenilen filmleri de hep aynı değil mi:bireysel başarı

Japon yapımları:toplumsal ilerleme,savaş tarihleri,grupsal başarı

Neyse konuya göre yazarsak sanırım okullu animeler orta okul-lise çağındakiler için çekici olabilir.

Gangsta aslında olurdu sanki,o tiplerden bizim piyasada var:D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.