Jump to content

Shokugeki no Souma Anime Oluyor

FuneraireS

Önerilen İletiler

Weekly Shonen Jump’ta Yayımlanan Shokugeki no Souma Anime Oluyor

shokugeki-no-souma.jpg

Shonen Jump’ta Kasım 2012’den beri yayımlanmakta olan, Yuto Tsukuda tarafından yazılan ve Shun Saeki tarafından çizilen Shokugeki no Souma (Food Wars: Shokugeki no Souma) isimli yemek yapma temalı komedi mangasının 2015’te animeye uyarlanacağı salı günü Yajimaya Kitabevi zincirinin ana Gofuku Şubesi’nin Twitter’da yaptığı duyuruyla söylenmişti. Ancak hemen ardından tweet kaldırılmıştı ki bu da akıllarda soru işaretlerine sebep olmuştu.

shokugeki-no-souma.jpg

Salı günü gerçekleşen bu durum üzerine Shonen Jump duruma son noktayı koydu ve Shokugeki no Souma’nın 2015’te animeye uyarlanmasının planlandığını, animenin ilk görseliyle birlikte duyurdu.

%20shokugeki-no-souma.jpg

Shuueisha Comics News’te yayımlanan Shokugeki no Souma görseli.

En son 9. cildi yayımlanan ve Yuki Mirosaki’nin (cosplay şef ve model) de tarifleriyle destek olduğu manganın konusuna da kısaca değinelim. Manga Yukihira Souma isimli genç etrafında dönmektedir. Yukihira Souma babasının restoranında tam zamanlı bir şef olarak çalışmak ve babasını mutfak becerileri ile alt etmek ister. Ancak Souma orta okuldan mezun olduğunda; babası Yukihira Jouichirou restoranı kapatır. Bu durum yüzünden hayal kırıklığına uğrayan Souma, babası tarafından yapılan bir meydan okumayla tekrar kendine gelir. Babası onu elit bir yemek yapma okuluna yazdırmıştır ki bu okula girmek bir mesele, mezun olmak ise ayrı bir meseledir. Öğrencilerden sadece %10’u bu okuldan mezun olabilmektedir. Hikayemiz de gerçek anlamda bu noktada başlar. Bakalım Souma alnının akıyla okulu bitirebilecek midir?

Alıntı AnimeFantastica

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Vay be ben bunun konusunu açmamış mıyım?  

Erına candır gerisi hayaldir. Acıktırırken eğlendiren eğlendirirken iğrençleşen ve bir süre sonra YOK ARTIK (sansür!) diyeceğiniz bir mangadır kendisi. 

Bir ara çevirmeye niyetlendiydim de photoshop özürlüsü olduğumdan öyle havada kaldı. 

Erina candır! Bir rivayete göre tsundereliğin yemeğini yapmış. 

alın size resmi:

nakiri_erina___shokugeki_no_souma_color_

DAHA FAZLA:

Erina_Nakiri.png

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Shounen Jump'ta epey hit bir manga sanırım, devamlı rastlıyordum internette ve çok merak ediyordum. Bu yüzden anime olacak olması beni epey mutlu etti. Yemek yapımıyla ilgili bir anime olması güzel, değişik bir konu çünkü. Çizimler de epey güzel görünüyor. Yalnız mangasına baktım da ecchi sahneleri bana çok zorlama, saçma, gülünç geldi. Çünkü alıştığımız şekilde rüzgar esti eteği açıldı, yere düştü altı göründüden ziyade karakterler yemek yiyince aşka geliyor, üstü soyunuyor falan zorlama geldi biraz. Onun dışında yemek yarışlarını bir kapışma, düello havasında sunmaları yemek yapımını shounen manga konseptine uydurmaları hoşuma gitti. Ana karakter de pek ezik görünmüyor, epey yetenekli, havalı bir çocuk gibi. Animeyi merakla bekliyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ecchi olmasına rağmen konusu ve baş karakterin çizimi beni çektiği için bende bu seriyi bekleyenlerden oldum :P

Umarım Ecchi boyutu konusunun ilerisine geçmez, geçmediği takdirde ecchisini pek önemsemem bile :D

Baş karakterin saç şekli bana Digimondaki Taiki'yi hatırlattı :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ecchi olmasına rağmen konusu ve baş karakterin çizimi beni çektiği için bende bu seriyi bekleyenlerden oldum :P

Umarım Ecchi boyutu konusunun ilerisine geçmez, geçmediği takdirde ecchisini pek önemsemem bile :D

Baş karakterin saç şekli bana Digimondaki Taiki'yi hatırlattı :P

Karakterler benimde hoşuma gitti bu arada ecchi genell,kle böyle serilerde tanınmayı ve populeritesini arttırmak için yan unsur olarak konuluyor yani aşırı olcağını zannetmiyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.