Jump to content

Türkiye'nin İnternet Anime Kanalı Planım

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 38
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Sana bir şey söyliyeyim mi ? Ben tüm hazırlıkları yaptım sadece yayına koymak kaldı. Ama kararsız kaldığım için yayınlamadım. Site açık, Altyapı var. Video'ları VK'dan .mp4 dosyası üzerinden çekiyor.

Selam öncelikle herkese. Hiç düşündünüz mü, Türkiye'de anime kanalı açılmadığını? Biz ise, internetten beta yayın yapacağız, tutunca TV8'in ya da büyük kanalların gözlerine sokmayı düşünüyoruz. En azı

Aslında Böyle Birşey Olursa Çok İyi Olur Türkler Tarafından En Bilinen Animelerden Başlarsanız İnsanların İlgisini Çeker

Bence kendinizi boşuna yormayın. Türkanimenin istatistikleri bile bence bir kanalda boy göstermek için yetecektir. Anime sektörünü bilmeyen tonla insan var daha. Acunda parada var aslında yapsa 10 numara olur.

Acun Hollanda'lı programlarını alıp ülkemize göre uyarlıyor, yani bizle uğraşacağını sanmıyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yasal olmasını istiyorsan normal bir animenin yayın hakkı(12 bölümlük yaklaşık) 8.000 dolarcivarı(güncel olarak yayınlama sonra düşüyor,blu-ray satış lisansı 50.000 dolar) ama normal programlarla başlayıp siten veya kanalın popülerleşince animelere geçersen hem reklamdan alacağın para artar hem izleyici kitleni arttırabilirsin.

benim de şirket planlarım var XD 

En iyisi anime severler olarak aramızda para toplayıp bir şirket kurmak ama arsa paylaşımı gibi herkes pay ister XD

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yasal olmasını istiyorsan normal bir animenin yayın hakkı(12 bölümlük yaklaşık) 8.000 dolarcivarı(güncel olarak yayınlama sonra düşüyor,blu-ray satış lisansı 50.000 dolar) ama normal programlarla başlayıp siten veya kanalın popülerleşince animelere geçersen hem reklamdan alacağın para artar hem izleyici kitleni arttırabilirsin.

benim de şirket planlarım var XD 

Haklısın, ilk amacımız gerçek TV sahiplerin yarım akıllarını alacağız. Tamamen deliye dönerler, daha sonrası zoru olan hepinizin bildiği lanet olasıca RTÜK onu da yola getirmek lazım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Selam,

Foruma nadir girip nadir cevap yazarım. Postu gördüğüm iyi oldu. Hiç insanların ümidini almak istemem ama gerektiği zamanda önceden uyarmayı doğru buluyorum.

Tabletten yazıyorum, yanlışlar olabilir yazımda kusura bakma.

Öncellikle pazar araştırması yapman gerekir. Buna ne kadar ihtiyaç var ? İçerğin su gibi üretilip su gibi hızla tüketildiği bu günlerde insanlar beklemeyi sevmiyorlar. Nitekim bu TV projesi içinde geçerli. Üzülerek söylüyorum ki böyle birşeye ihtiyaç oranı çok düşüktür.

İnternet olmadığı ve ilk oluşmaya başladığı dönemde en büyük içerik aracı Televizyon görülüyordu. Ve o zamanlar bile insanlar istediği şeyi izlemek için beklemek istemiyorlar ve hemen izlemek istiyorlardı. Birçok televizyon firması bunu avantaja dönüştürerek VOD (Video On Demand) ve PPV (Pay Per View) sistemlerini geliştirdiler. İnsanlar hemen izlemek istediği içeriklere bir kütüphane üzerinden ulaşabiliyordu ve o an izleyebiliyordu. Yada istediği içeriği müsait olduğu saatte izlenebilir kılmak için para ödüyordu.(PPV)

2005-2006 dan sonra PPV dünya genelinde büyük güç kaybetti ve geriye VOD kaldı. Her ne kadar Türkiyede olmasada dünya genelinde birçok evde VOD destekli uydu alıcıları vardır ve istediğiniz içeriği hemen izleyebilirsiniz.

Turk Anime ve diğer Anime sitelerinin yaptığı şu anda bu sistemin internete derlenmiş halidir. Kullancı istediği vakit istediği şeyi ücret vermeden izleyebilmektedir. Dolayısıyla geçmişe dönüp bir diziyi bir internet televizyonu kanalında izlemek için yeterli sebep yoktur.

Günümüzde Anime kanalları o zaman neden mi var ?

-İnternete ihtiyaç yok

-Yüksek ses ve görüntü kalitesi

-Profesyonel ve Kaliteli dublaj/altyazı

-Telif haklarına sahip olduğundan diziler ilk orada çıkar

Sanırım birkaç yerde birşeyler duyup heveslendiniz. İyiki varsınız çünkü girişimcilik güzeldir. Ülkemizin tamda ihtiyacı olduğu şey. Ancak bunu araştırarak yapmak daha makbul olacaktır.

Eğerki teknik bilginiz ve maddi gücünüz yok ise ,

Twitch,uSTREAM,Livestream ve türevlerinden ücretsiz yayın hakkına sahip olursunuz ve güzel gözüken bir kanalınız olur. Ancak bu servisler DRM ve Content ID gibi sistemler kullanmaktadır ve siz daha diziyi yüklerken telif hakkını ihlal ettiğinizi saptar.

360p görüntü ve 128kbps ve aşağısında ses kalitesine sahip olursunuz. Sadece bazı servisler 320kbps ses servisi sunar. Sizler diziyi çeviripyada çevrilmişini alıp indirip koyana kadar içerik bütün Anime platformlarında bulunmuş olur. Dolayısıyla izleyici hem geç , hemde düşük görüntü ve ses kalitesine sahip bir yayını tercih etmez.

Aynı zamanda Türkiyenin şartları bu konuda çok düşüktür. Bakır kablolarla ADSL hizmetinin verildiği bu günlerde izleyici bir live stream i kesintisiz alamamaktadır ve çoğu abone donma takılma gibi problemler yaşamaktadır.

Eğerki teknik bilginiz var ve maddi gücünüz var ise ,

Kendi sunucunuzdan kendi playerınıza videoyu aktararak kullanıcılara 1080p yayın sunabilirsiniz. 1080p@60 ve 320 kbps surround ses kalitesine sahip olursunuz. Sahip olduğunuz sunucu gücü sayesinde çeviriyi dışarıdan almayıp kendiniz yaparsanız (ki tek şansınız bu yoksa yine diğerlerinden geç koyarsınız) diğer sitelerden erken koyarsınız ve montaj gibi şeylerle uğraşamazsınız. İzleyici içeriği ilk sizden izlemiş olur. Yine bir dezavantaj burada Türkiye nin internet hızının düşük olması. Ama Anime nin hızlı gelmesi kullanıcıyı cezbedebilir.

Akamai,Brightcove,Dacast gibi profesyonel servisler bu tür işler için kullanılmalıdır. Önceden yaptığım bir hesaplamada popüler bir internet Anime kanalı olsaydı iki haftalık gideri 2000$ olurdu.

Bunları fikir vermesi için yazdım , bir maceraya atılmak istiyorsanız bu sizin için güzel bir deneyim olacaktır. Umarım istediğiniz yere gelirsiniz.

Bu arada yukarıda bir arkadaş yazmış, bir Animenin blu-ray basım izni ortalama 1 milyon dolar , bölüm başınada 2000 ile 5000 dolar arasında değişebilmektedir.

Anime dışında Anime ile ilgili diğer içeriklere yönlenmenizi öneririm.

Sevgiler

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Selam,

Foruma nadir girip nadir cevap yazarım. Postu gördüğüm iyi oldu. Hiç insanların ümidini almak istemem ama gerektiği zamanda önceden uyarmayı doğru buluyorum.

Tabletten yazıyorum, yanlışlar olabilir yazımda kusura bakma.

Öncellikle pazar araştırması yapman gerekir. Buna ne kadar ihtiyaç var ? İçerğin su gibi üretilip su gibi hızla tüketildiği bu günlerde insanlar beklemeyi sevmiyorlar. Nitekim bu TV projesi içinde geçerli. Üzülerek söylüyorum ki böyle birşeye ihtiyaç oranı çok düşüktür.

İnternet olmadığı ve ilk oluşmaya başladığı dönemde en büyük içerik aracı Televizyon görülüyordu. Ve o zamanlar bile insanlar istediği şeyi izlemek için beklemek istemiyorlar ve hemen izlemek istiyorlardı. Birçok televizyon firması bunu avantaja dönüştürerek VOD (Video On Demand) ve PPV (Pay Per View) sistemlerini geliştirdiler. İnsanlar hemen izlemek istediği içeriklere bir kütüphane üzerinden ulaşabiliyordu ve o an izleyebiliyordu. Yada istediği içeriği müsait olduğu saatte izlenebilir kılmak için para ödüyordu.(PPV)

2005-2006 dan sonra PPV dünya genelinde büyük güç kaybetti ve geriye VOD kaldı. Her ne kadar Türkiyede olmasada dünya genelinde birçok evde VOD destekli uydu alıcıları vardır ve istediğiniz içeriği hemen izleyebilirsiniz.

Turk Anime ve diğer Anime sitelerinin yaptığı şu anda bu sistemin internete derlenmiş halidir. Kullancı istediği vakit istediği şeyi ücret vermeden izleyebilmektedir. Dolayısıyla geçmişe dönüp bir diziyi bir internet televizyonu kanalında izlemek için yeterli sebep yoktur.

Günümüzde Anime kanalları o zaman neden mi var ?

-İnternete ihtiyaç yok

-Yüksek ses ve görüntü kalitesi

-Profesyonel ve Kaliteli dublaj/altyazı

-Telif haklarına sahip olduğundan diziler ilk orada çıkar

Sanırım birkaç yerde birşeyler duyup heveslendiniz. İyiki varsınız çünkü girişimcilik güzeldir. Ülkemizin tamda ihtiyacı olduğu şey. Ancak bunu araştırarak yapmak daha makbul olacaktır.

Eğerki teknik bilginiz ve maddi gücünüz yok ise ,

Twitch,uSTREAM,Livestream ve türevlerinden ücretsiz yayın hakkına sahip olursunuz ve güzel gözüken bir kanalınız olur. Ancak bu servisler DRM ve Content ID gibi sistemler kullanmaktadır ve siz daha diziyi yüklerken telif hakkını ihlal ettiğinizi saptar.

360p görüntü ve 128kbps ve aşağısında ses kalitesine sahip olursunuz. Sadece bazı servisler 320kbps ses servisi sunar. Sizler diziyi çeviripyada çevrilmişini alıp indirip koyana kadar içerik bütün Anime platformlarında bulunmuş olur. Dolayısıyla izleyici hem geç , hemde düşük görüntü ve ses kalitesine sahip bir yayını tercih etmez.

Aynı zamanda Türkiyenin şartları bu konuda çok düşüktür. Bakır kablolarla ADSL hizmetinin verildiği bu günlerde izleyici bir live stream i kesintisiz alamamaktadır ve çoğu abone donma takılma gibi problemler yaşamaktadır.

Eğerki teknik bilginiz var ve maddi gücünüz var ise ,

Kendi sunucunuzdan kendi playerınıza videoyu aktararak kullanıcılara 1080p yayın sunabilirsiniz. 1080p@60 ve 320 kbps surround ses kalitesine sahip olursunuz. Sahip olduğunuz sunucu gücü sayesinde çeviriyi dışarıdan almayıp kendiniz yaparsanız (ki tek şansınız bu yoksa yine diğerlerinden geç koyarsınız) diğer sitelerden erken koyarsınız ve montaj gibi şeylerle uğraşamazsınız. İzleyici içeriği ilk sizden izlemiş olur. Yine bir dezavantaj burada Türkiye nin internet hızının düşük olması. Ama Anime nin hızlı gelmesi kullanıcıyı cezbedebilir.

Akamai,Brightcove,Dacast gibi profesyonel servisler bu tür işler için kullanılmalıdır. Önceden yaptığım bir hesaplamada popüler bir internet Anime kanalı olsaydı iki haftalık gideri 2000$ olurdu.

Bunları fikir vermesi için yazdım , bir maceraya atılmak istiyorsanız bu sizin için güzel bir deneyim olacaktır. Umarım istediğiniz yere gelirsiniz.

Bu arada yukarıda bir arkadaş yazmış, bir Animenin blu-ray basım izni ortalama 1 milyon dolar , bölüm başınada 2000 ile 5000 dolar arasında değişebilmektedir.

Anime dışında Anime ile ilgili diğer içeriklere yönlenmenizi öneririm.

Sevgiler

Sevdim seni şansımızı denemek istiyoruz, tuttuğu kadar götüreceğiz. Zaten asıl amaç bir Türk TV'nin dikkatini çekmeye çalışmak gerisi önemsiz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Selam öncelikle herkese.

Hiç düşündünüz mü, Türkiye'de anime kanalı açılmadığını? Biz ise, internetten beta yayın yapacağız, tutunca TV8'in ya da büyük kanalların gözlerine sokmayı düşünüyoruz. En azından ben öyle düşünüyorum.

Kanalımızı biraz tanıtalım.

Animeler;

- Naruto Shippuuden

- Gintama

- Akame Ga Kill

- Sword Art Online

- Mirai Nikki

- Fate Stay Night

- Black Bullet

- Another

- Clannad

- Tokyo Ghoul

- D.Gray-Man

- Bakuman

- La Corda D'Oro

- Kuroko No Basket

1 saat anime müzikleri ara da bir Vocaloid müzikleri,

Yarım dakika Japonya ve anime üzerine konuşma

Bu tip bir sistemle yayına başlayacağız.

Çok güzel bir Plan yardım etmek isterim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.