Jump to content

Aldnoah.Zero [FC] (Spoiler İçerir)

Phryne

Önerilen İletiler

ALDNOAH.ZERO FAN CLUB

ALDNOAH.ZERO FAN Kulübü

logo_2x.png

LET JUSTICE BE DONE, THOUGH THE HEAVENS FALL.

ADALETİ YERİNE GETİRELİM, CENNET DÜŞSE BİLE.

1972’de; Apollo-17 uzay aracı Ay’ın yüzeyinde bir Hiper-Geçit bulur, ve böylece insanlar bu geçit sayesinde Mars’a göç edip yerleşmeye başlarlar. Ancak, insanlığı bekleyen savaşın tohumları çoktan yeşermeye başlamıştır.1999'da Mars Şövalyelerinin Hiper Geçit'ten Dünya'ya gelip burada savaş başlatmasıyla, Ay'da çıkan kargaşada Hiper-Geçit yok olur. Mars ve Dünya ağır kayıplardan sonra bir anlaşma imzalamış; böylece Mars'ın Şövalyeleri, Yörünge'de Nöbet tutmak için kalmışlardır. Bu olaya sonradan Heaven's Fall (Cennetin Düşüşü) denmiştir çünkü Hiper-Geçit'in yok olmasıyla çıkan enerjide ay parçalanmıştır.

Aradan 15 yıl geçtikten sonra, Yörünge Şövalyeleri bir kez daha Birleşmiş Dünya Örgütü ile görüşme yapmak için, bu sefer Prenseslerini Dünya'ya gönderir. Fakat beklenilen asıl şey, Savaştır. Mars'ın ülkesi; Vers'in Yörünge Şövalyeleri, Dünya'ya bir kez daha savaş ilân eder.

İşte bu, ALDNOAH.ZERO .

Bu seri, biz Dünya üzerinde yaşayan insanlara savaş ilan ediyor.
Gidip Bakmalısınız.

Tür: Aksiyon - Mecha - Bilim Kurgu

ALDNOAH.ZERO II

Aldnoah.Zero birinci sezonun devamıdır.

Hikâye; Mars ve Dünya arasındaki savaşı ve bu savaşın insanlar üzerindeki etkisini anlatıyor.

Savaş yaklaşıyor…

İki güç yakında birbirleriyle çarpışmaya ve birbirini öldürmeye başlayacak.

İnsanlık keskin iki tarafa ayrılmıştır ve artık bir araya gelmesine imkân yoktur. Herkes göstermelik barışı zihnine kazımaya çalışırken; kimsenin aklına bunun bozulabileceği gelmemişti.

Çok küçük bir şey buna yeter.

Hazırlıklar çoktan tamamlandı.

Artık bu sahte barışın sonunu göreceğiz.

Ama bu savaşın yaklaştığını ve gidişatını gören biri vardı. Savaşa yakın biri. Güçsüz olduklarının farkındaydı. Bu nedenle yok olacaklarını da biliyordu.

“Onca askerle konuştuktan sonra umutsuzluğu gördüm. Yine de, Shinawara’daki insanlar da tehlike duygusu sezmemiştim. Hepsi savaşın kaçınılmaz olduğunu düşündüğü hâlde her günü hiçbir şey olmamış gibi yaşamaya devam ediyordu. Bütün söyleyebileceğim bu. İnsalık; bu sahte barışa fazla alışarak büyüdü.”

İnsanlık savaşmayacaktı çünkü adaletin kendi elinde olduğuna inanıyordu. Savaş da ilân etmeyeceklerdi çünkü zaferlerinden emindiler. Ama insanın savaş istemesinin nedeni çok basittir. Sürdürmek isteyenler oldukça da savaş devam eder.

Sadece basit bir nedene ihtiyacımız var.

Bu neden için, bütün planlarımız rayına oturacak.

Geri çekilmeye olanak yok.

Bir kere daha söyleyeceğim;

Savaş geliyor.

FC İmzaları:

kY5vOr.jpg  FC İmzasıdır. 

FC Resimleri:

NbjEZY.jpg

ÜYELER

Sena Al [setsuna] - Kurucu (TAÇE/Seri Çevirmeni)

extreme
Tensai-san
cagirt
kiriton
Yabus
£ɱŔ£Қה¥Ŕ
azeribalasi
Nishaven
Sina

Leath
Evallark 
deathlilee

DenizEren...

HitmanReborn

Megane-san

-ScReaM-

lI1mhotepIl

SudeErva

MiightyDante

Zecon Inc. 
Furkan

Cold Dewil

kripton94

Diacan4

BilalTheHaremKing

Nanilyas

Powered by ASIMOV Version 4.1

logo_asimov_2x.png                                                                                                                                                                                  

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 501
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

ALDNOAH.ZERO FAN CLUB    ALDNOAH.ZERO FAN Kulübü       LET JUSTICE BE DONE, THOUGH THE HEAVENS FALL.   ADALETİ YERİNE GETİRELİM, CENNET DÜŞSE BİLE.     1972’de; Apollo-17 uzay aracı Ay’ın

İnaho :happy-onion-head-emoticon:  :crying2-onion-head-emoticon:  :hell-yes-onion-head-emoticon:

Animenin Aniplex sayfasındaki tanıtımında yazıyordu o söz. Bayağı iyi uydu FC için :D       Teşekkür ederim ^^ Geç bile kalmıştım :D     İmzaları bugün oluşturacağım :Dİsteğini aldım :D Serinin konusu

Oo eline sağlık çok iyi hazırlamışsın. Yalnız şu söze benim bir cevabım var:

LET JUSTICE BE DONE,

THOUGH THE HEAVENS FALL.

------------------------------------

NEITHER JUSTICE NOR BEINGS

CAN PUNISH MY ACTIONS.

YOUR HEAVEN HAS ALREADY FALLEN

DESPITE, YOU ARE NOT AWAKEN.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oo eline sağlık çok iyi hazırlamışsın. Yalnız şu söze benim bir cevabım var:

LET JUSTICE BE DONE,

THOUGH THE HEAVENS FALL.

------------------------------------

NEITHER JUSTICE NOR BEINGS

CAN PUNISH MY ACTIONS.

YOUR HEAVEN HAS ALREADY FALLEN

DESPITE, YOU ARE NOT AWAKEN.

Yerinde bir cevap olmuş bence de :D Hele o finalden sonra. neyse, izlemeden önce bakanlar vardır belki :P Bu arada teşekkür ederim. Üye olmak isterseniz yazmanız yeterli :D ^^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yerinde bir cevap olmuş bence de :D Hele o finalden sonra. neyse, izlemeden önce bakanlar vardır belki :P Bu arada teşekkür ederim. Üye olmak isterseniz yazmanız yeterli :D ^^

Bende izlemedim :D 

Sadece içimdeki villian'ı dışarı çıkarttım. :D

Üye yapabilirsin beni. ^^Dünyayı yok etmeden önce izlemem gereken animeler listesine soktum onu :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bende izlemedim :D

Sadece içimdeki villian'ı dışarı çıkarttım. :D

Üye yapabilirsin beni. ^^Dünyayı yok etmeden önce izlemem gereken animeler listesine soktum onu :D

Tamamdır, üye yapıyorum seni de:D Kesinlikle eğer bu türü seviyorsan izlerken zevk alacağın bir anime. Ben de daha önce çok mecha ve bilim-kurgu izledim ama böyle etkileyen pek olmamıştı. Nadir olanlardan diyebilirim.:d Dünyayı yok etme planlarını merak ettim bu arada :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tamamdır, üye yapıyorum seni de:D Kesinlikle eğer bu türü seviyorsan izlerken zevk alacağın bir anime. Ben de daha önce çok mecha ve bilim-kurgu izledim ama böyle etkileyen pek olmamıştı. Nadir olanlardan diyebilirim. :D Dünyayı yok etme planlarını merak ettim bu arada :D

Mecha yı pek sevmem eğer içinde romantizm yoksa :)

Code Geass var herhalde aynı türe sahip, beni çok etkilemişti, izlemediysen tavsiye ederim :D

Şimdilik o planlara sır diyelim. ^^ O gün geldiğinde gözlerinle şahit olacaksın B)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mecha yı pek sevmem eğer içinde romantizm yoksa :)

Code Geass var herhalde aynı türe sahip, beni çok etkilemişti, izlemediysen tavsiye ederim :D

Şimdilik o planlara sır diyelim. ^^ O gün geldiğinde gözlerinle şahit olacaksın B)

Code geass izledim ve o da nadir etkileyenlerdendi :D onu sevdiysen bunu da seversin aynı şekilde stratejik düşünce var çünkü :D İyi bakalım planlarını bekliyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.