Jump to content

Aldnoah.Zero [FC] (Spoiler İçerir)

Phryne

Önerilen İletiler

Yabancı forumlarda Slaine fanları genelde Inaho nun duygusuz, robot gibi, ve tipik hep kazanan shounen karakterlerine benzediğini söylemiş. Bense tipik shounen karakterleri aksine sakin olması, plan– taktik kurarak kazanması yüzünden sevdim. Sizin düşüncelerinizi de almak istiyorum bu konuda.

Bana sorarsan ben Inaho yu Lelouch gibi görüyorum, sıradan mecha ya da bilim-kurgu karakterlerinden farklı. Konu için en uygun özelliklere sahip. Eğer Inaho soğukkanlı olmasa her şey berbat olurdu. Ayrıca ruhsuz gözükmesi ile ilgili ablası açıklama yapmıştı ve interntte çıkan comicten gördüğüm fotolardan biliyorum ki ailesini kaybettikten sonra böyle ifadezi olmuş :d Slaine konusuna gelince... Fedakar gibi göründü başlarda ama kızınca kendine hakim olamaması cidden Inaho nun zıttı tabii bu da sernayo için gerekli ama Slaine den beklenilen randımanı alamadılar diyebilirm.

Bana kalırsa, Inaho Code Geass'tan Lelouch ve Robıtics;Notes'tan Yashio Kaito ya benzetiyorum.

Slaine i ise kurogane no linebarrels in ana karakterine benzetiyorum ya da kakumeiki valvrave yani çok tezcanlı :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 501
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

ALDNOAH.ZERO FAN CLUB    ALDNOAH.ZERO FAN Kulübü       LET JUSTICE BE DONE, THOUGH THE HEAVENS FALL.   ADALETİ YERİNE GETİRELİM, CENNET DÜŞSE BİLE.     1972’de; Apollo-17 uzay aracı Ay’ın

İnaho :happy-onion-head-emoticon:  :crying2-onion-head-emoticon:  :hell-yes-onion-head-emoticon:

Animenin Aniplex sayfasındaki tanıtımında yazıyordu o söz. Bayağı iyi uydu FC için :D       Teşekkür ederim ^^ Geç bile kalmıştım :D     İmzaları bugün oluşturacağım :Dİsteğini aldım :D Serinin konusu

Yabancı forumlarda Slaine fanları genelde Inaho nun duygusuz, robot gibi, ve tipik hep kazanan shounen karakterlerine benzediğini söylemiş. Bense tipik shounen karakterleri aksine sakin olması, plan– taktik kurarak kazanması yüzünden sevdim. Sizin düşüncelerinizi de almak istiyorum bu konuda.

İnaho'yu tipik shounen karakterlerinden ayrıran özellikleri bunlar zaten :D en azından Slaine gibi dengesiz değil ne yaptığını biliyor

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İnaho'yu tipik shounen karakterlerinden ayrıran özellikleri bunlar zaten :D en azından Slaine gibi dengesiz değil ne yaptığını biliyor

Aynen katılıyorum. Karşıdaki düşmanların çok güçlü olmasına rağmen kazandığı için shounen karakterine benzetmişler sanırım. Ben de plan-taktik yapıyor diye kendi karşı görüşümü belirttim ona karşı :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Slaine'i batırın arkadaşlar, kolay gelsin :D  

Şurada bi Slaine hayranı benim herhalde. :D

Klasik shounen erkegi degil Inaho bende katılıyorum ama bu tür mecha serilerinde Inaho türünde çok erkek var. Sakin, stratejik ve plan kurarak hareket eden soğuk kanlı karakterlerden çok gördüm ben. Hani Inaho hep cool çocuk olacak, ee tabi insanlar da o tür tipleri hep seviyor ne yapalım.

Fakat Slaine bana daha güçlü bir karakter geliyor, tanımadıgınız bi dünyada resmen bir köle gibi yaşamaya mahrum bırakılıyorsunuz, her şeyin ortasında bir kişi sizin ışığınız, umudunuz oluyor, sonra o kişiyi de kaybediyorsunuz. Hiç degilse Inaho'nun arkadaşları, ablası sonuna kadar hep yanında oldu destek çıktı. Slaine ise onun için en değerli kişiyi kaybetti.

Hani bide şey hissi var, hani ne kadar isteseniz de elinizden bir şey gelmez ya, ben o karakterde onu sezdim. Karakterin umutsuzluğunu sevdim.

Sonunda ise o kadar duygudan en çok kendi umutsuzluğuna kapıldı yani, ne bekliyordunuz?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Klasik shounen erkegi degil Inaho bende katılıyorum ama bu tür mecha serilerinde Inaho türünde çok erkek var. Sakin, stratejik ve plan kurarak hareket eden soğuk kanlı karakterlerden çok gördüm ben. Hani Inaho hep cool çocuk olacak, ee tabi insanlar da o tür tipleri hep seviyor ne yapalım.

Fakat Slaine bana daha güçlü bir karakter geliyor, tanımadıgınız bi dünyada resmen bir köle gibi yaşamaya mahrum bırakılıyorsunuz, her şeyin ortasında bir kişi sizin ışığınız, umudunuz oluyor, sonra o kişiyi de kaybediyorsunuz. Hiç degilse Inaho'nun arkadaşları, ablası sonuna kadar hep yanında oldu destek çıktı. Slaine ise onun için en değerli kişiyi kaybetti.

Hani bide şey hissi var, hani ne kadar isteseniz de elinizden bir şey gelmez ya, ben o karakterde onu sezdim. Karakterin umutsuzluğunu sevdim.

Sonunda ise o kadar duygudan en çok kendi umutsuzluğuna kapıldı yani, ne bekliyordunuz?

Slaine son bölüme kadar benimde sempati duyduğum bi karakterdi zaten işkence kısmında da prensese ne kadar değer verdiğini gördük ama benim anlayamadığım finalden önce kont ona prensesi savaş başlatmak için kullandığını şimdi de öldüreceğini söyledi buna rağmen ona yardım etti bence mantıksız bi hareketti bu ki zaten sonuç olarak kont vurdu prensesi

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Slaine'i sevebilirsin ona bir şey demiyorum ama peki... 

Slaine o kontun(Saazbum'du sanırım) prensesi öldürceğini biliyor, e peki niye daha gidip kontu kurtarıyor Inaho'nun elinden. Dolaylı yoldan o çok sevdiği prensesin ölümüne(?) sebep oldu. Ve en sonda Inaho'yu vurması da kıskançlıktan bence. Gördü prensesin Inaho'yu kurtarmaya çalışmasını, "şükürler olsun" diyişini falan. Artık psikopatlık gibi bir şey o, yandere gibi bir şeye döndü çocuk. Başlarda ben de seviyordum hatta Inaho ile dost olurlar diye düşünüyordum ama olmadı.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Slaine'i sevebilirsin ona bir şey demiyorum ama peki... 

Slaine o kontun(Saazbum'du sanırım) prensesi öldürceğini biliyor, e peki niye daha gidip kontu kurtarıyor Inaho'nun elinden. Dolaylı yoldan o çok sevdiği prensesin ölümüne(?) sebep oldu. Ve en sonda Inaho'yu vurması da kıskançlıktan bence. Gördü prensesin Inaho'yu kurtarmaya çalışmasını, "şükürler olsun" diyişini falan. Artık psikopatlık gibi bir şey o, yandere gibi bir şeye döndü çocuk. Başlarda ben de seviyordum hatta Inaho ile dost olurlar diye düşünüyordum ama olmadı.

Slaine son bölüme kadar benimde sempati duyduğum bi karakterdi zaten işkence kısmında da prensese ne kadar değer verdiğini gördük ama benim anlayamadığım finalden önce kont ona prensesi savaş başlatmak için kullandığını şimdi de öldüreceğini söyledi buna rağmen ona yardım etti bence mantıksız bi hareketti bu ki zaten sonuç olarak kont vurdu prensesi

İkiniz de aynı şeye getirmişsiniz olayı.

Bence olayın mantıklı bir kısmı olacak, yoksa boşu boşuna neden yapsın bu tür hareketleri. İnanıyorum ben :D 

Şu kıskançlık olayıda fazla olmaya başladı :D :D Şahsen komigime giden bi konu. Biri sana silahını dogrultur ise senin de onu vurmaya hakkın vardır. Bu kadar basit. Eğer Inaho Slaine'i vursaydı ki gene yaptı önceki bölümlerde, bu kadar nefret etmezdiniz ki etmiyorsunuz. Dimi? :D  

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İkiniz de aynı şeye getirmişsiniz olayı.

Bence olayın mantıklı bir kısmı olacak, yoksa boşu boşuna neden yapsın bu tür hareketleri. İnanıyorum ben :D 

Şu kıskançlık olayıda fazla olmaya başladı :D :D Şahsen komigime giden bi konu. Biri sana silahını dogrultur ise senin de onu vurmaya hakkın vardır. Bu kadar basit. Eğer Inaho Slaine'i vursaydı ki gene yaptı önceki bölümlerde, bu kadar nefret etmezdiniz ki etmiyorsunuz. Dimi? :D  

ama İnaho'nun Slaine'e saldırmasında yine mantıklı bi nedeni vardı Slaine'i prensesin yaşadığını bildiği için casus sanmıştı ama mesela Slaine onu vurduğu kısımdan önce olan olaylardan panik olmuştu ama İnaho'yu görünce tavrı değişmişti bi anda hani prensese yaklaşma dediği kısımlardan bahsediyorum bence İnaho'ya karşı ayrı bi düşmanlığı var onun

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ama İnaho'nun Slaine'e saldırmasında yine mantıklı bi nedeni vardı Slaine'i prensesin yaşadığını bildiği için casus sanmıştı ama mesela Slaine onu vurduğu kısımdan önce olan olaylardan panik olmuştu ama İnaho'yu görünce tavrı değişmişti bi anda hani prensese yaklaşma dediği kısımlardan bahsediyorum bence İnaho'ya karşı ayrı bi düşmanlığı var onun

Tabi bi düşmanlıgı var seni bi kere öldürmeye çalışmış birini -üstüne üstelik sana silah dogrultmuş- birini tabiki de vurabilirsin. Üstelik bu düşmanlıgı ilk Inaho çıkardı. Normal.

Ha bak şöyle düşünebilirsin hani ne zaman prensesin oldugu yere yaklaşsa Inaho hep bi çomak soktu slaine'nin işine. Belki uyuz olmuştur artık :D :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tabi bi düşmanlıgı var seni bi kere öldürmeye çalışmış birini -üstüne üstelik sana silah dogrultmuş- birini tabiki de vurabilirsin. Üstelik bu düşmanlıgı ilk Inaho çıkardı. Normal.

Ha bak şöyle düşünebilirsin hani ne zaman prensesin oldugu yere yaklaşsa Inaho hep bi çomak soktu slaine'nin işine. Belki uyuz olmuştur artık :D :D

zaten oda İnaho'yu prensesi kullanan biri olarak düşünüyordu o ilk vurma olayında bide aslında ben o olaydan sonra yanlış anlaşılmaları giderip beraber çalışmalarını istemiştim ama tam tersi baş düşman oldular şimdi :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.