Jump to content

Little Busters! [VN] Türkçe Çeviri Projesi


Ecciel
 Share

Recommended Posts

syljh.jpg

Merhaba VN sever arkadaşlarım. ^_^ Ben Little Busters! Türkçe Çeviri projesinin başlatıcısı Berkay Koç. Size şu an çeviri sürecini yaklaşık %15 olduğunu ve Little Busters!'ın deneme sürümünü çıkardığımı bildirmek isterim.
Deneme Sürümü'nü indirmek, veya proje hakkında detaylı bilgi edinmek için http://littlebusterstr.blogspot.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Visual Novel dediğimiz, anime versiyonunun yaklaşık 20 katı kadar büyüğü olan ve karmakarışık bir yapıya sahip olan oyunları çevirebilmek için gerçekten yürek gerekli, bir Visual Novel'i türkçeleştirip ülkemizin bu kültürü keşfetmesine yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim, ben genellikle ingilizce takip ederim ama anlayamayan arkadaşlarımız da elbet ki olacaktır. Başarılar diliyorum o sayısız route ile başbaşa kalmak zor olsa gerek.

Link to comment
Share on other sites

Rica ederim :) Hedefim tüm Key VN'lerini çevirmek. Little Busters! ilk ve en çok sevdiğim Key VN'i olduğu için ilk ondan başladım. Çeviri bittikten hemen sonra planeterian'ı çevirmeyi düşünüyorum. Ne de olsa diğer Key VN'lerine kıyasla daha kısa ve kinetik novel olduğu için sadece tek bir dosya içeriyor :) Daha sonra, Sekai Project Clannad'ı çevirip yayınladığında Clannad'ı da çevirebilirim.

Link to comment
Share on other sites

Büyük bir Key hayranı olarak, Clannad'ı neredeyse 4-5 defa izleyip Visual Novel'ini oynayan benim için en gözde 3 serimden birisidir Clannad. Gerçekten muhteşem bir kurgu arkasına gizli dramasıyla kalpleri fethetmiştir Clannad. 31PV5M.gif Ayrıca diğer serilerini de unutmamak gerekir, Kanon, Angel Beats, Air ve Little Busters! serileri de elbette çok iyidir, (Benim en sevdiğimden en sevmediğime göre sıraladım) ve hepsini keyifle izlemiştim. Key serilerine el atmanız  çok iyi bir şey, zamanım olduğunda indirip oyununuzu oynayacağımdan emin olabilirsiniz. ZAJqyV.gif Şu anki çeviri durumu nedir peki? 

Link to comment
Share on other sites

Çeviri durumu yaklaşık %15 civarı. Çeviri durumunun asıl belgesini bilgisayarımda tutuyorum, Google Docs'taki çeviri durumu belgesinin uzun zamandır güncellemediğim için daha düşük görünüyor olabilir :P Şu an sınavlarım, ve diğer çeviri görevlerim olduğu için (Little Busters! EX animesinin çevirisini bitirmek (geciktirmemin sebebi, Refrain-Subs'ın İngilizce çevirisini beklemem... hala :P ), ve Türkçe-Oyun'daki Dragon Age 2 projesinde çalışmam gibi) çeviri biraz yavaş ilerliyor. Ama kendimi zorlarsam, yamayı Yaz 2015'e kadar çıkarabilirim sanırım (en olmadı, Sonbahar 2015). :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.