Jump to content

Blizzard'ın Yeni Shooter Oyunu "Overwatch"

Shina

Önerilen İletiler

Forum içinde başka bir konu başlığı altında bu oyundan bahsettiğimde; kendi kendime "Türk Anime ailesinin bu oyun hakkında yaptığı yorumları okumalıyım" dedim, hemen vakit kaybetmeden forumun arama motoruna yazıp arattım: "Overwatch"...

Çok ilginçtir ki henüz kimse bu konu hakkında bir şey yazmamış. Tamam gerçi ilk defa daha bu ay içinde Blizzcon'da duyuruldu oyun ama Türk Anime ailesi otakular, nerdler, neetler ve sıkı gamerların nüfusunun fazla olduğu bir platform, hayal kırıklığına uğradım arkadaşlar :P

Her neyse şakası bir yana trailerı ilk izlediğimde klavyeye ağzımdan salyarak akarak ufak çaplı bir kriz geçirdim diyebilirim.

QgrBg3.gif

Oyun hakkında birkaç kısa bilgi verip trailer ile gameplay videolarını ekleyip takdirinize sunayım hemen :)

Overwatch futuristic bir dünyada Blizzard dokunuşuyla Team Fortress tadında bir FPS oyunu. Oyunda LoL ve Dota gibi MOBA'larda olduğu gibi belirli champion/hero'lar bulunmakta ve yine aynı şekilde bu karakterlerin kendine özgün yetenekleri bulunmakta. Yani MOBA tadında bir shooter diyebiliriz. Oyunda araştırdığım kadarıyla şuan 12 adet karakter bulunmakta. Bu karakterlerin hepsi birbirinden orjinal ve eğlenceli görünüyor. Zamanda yolculuk deneylerine kobay olup dünyadan yok olup sonra bir şekilde geri dönmeyi başarıp, bu özelliğini stabil hale getirip savaşırken zamanda zıplama ve geri sarma özelliği olan sempatik bir kız mı istersiniz? Hem bilim adamı hem de bir goril olup ara sıra kendini kaybedip berserk olan bir karakter mi istersiniz? Yoksa yaptığı icatların kötü ellere geçmesini engellemek için savaşan mühendis bir cüce mi istersiniz? Kısacası renkli ve eğlenceli bir Dünya bizi bekliyor diyebilirim :)

Her neyse lafı daha fazla uzatmadan trailer ve gameplay videosunu ekliyorum. Ben defalarca izledim ve şuan daha çıkmadan bu oyuna hayran kalmış durumdayım. Hatta hayali bir overwatch fun club'ın ilk üyesiyim  :D

EDIT: Oyunun beta başvuru alımı başladı arkadaşlar. Oyunun official linkini ekliyorum. Site'de BETA sekmesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Link: http://eu.battle.net/overwatch

CINEMATIC TRAILER:

GAMEPLAY TRAILER:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzel ve değişik bir oyun. Seri ve hızlı kontrollü oynanan bir oyun türü, alışmak biraz zaman alıcak ama zevkli olucağını düşünüyorum artık 3d moba türü oyunlar da piyasaya çıkmaya başladı. :) Bu türün öncüsü wc3'ün Icefrog tarafından geliştirilen bir map iken, ben bugünlerin geleceğini de tahmin etmiştim :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzel ve değişik bir oyun. Seri ve hızlı kontrollü oynanan bir oyun türü, alışmak biraz zaman alıcak ama zevkli olucağını düşünüyorum artık 3d moba türü oyunlar da piyasaya çıkmaya başladı. :) Bu türün öncüsü wc3'ün Icefrog tarafından geliştirilen bir map iken, ben bugünlerin geleceğini de tahmin etmiştim :D

aslında temelini Starcraft için yapılan Aeon on Strife mapinden alarak Eul tarafından üretilip Guinsoo - DotA clanı - IceFrog sırasıyla geliştirilen DotA'yı kastediyorsun heralde. Guinsoo'nun bırakma sebebi Riot Games'e League of Legends yapılırken katılmak, Eul'ün bırakma sebebini bilmiyorum, DotA clanının IceFrog'a devretme sebebi IceFrog'un yetenekli ve tecrübeli bi coder olması. aslında IceFrog sadece DotA topluluğundan gelen fikirleri DotA clanına danışarak kodlama işini yapıyordu. yine de DotA e-spor olarak atılımını IceFrog döneminde yaptığı için DotA'yla bütünleşti herifin adı. şu an geliştiriciler arasında Dota 2'de payı olan sadece IceFrog var. Guinsoo halen Riot'ta, Eul hakkında bi bilgim yok.

kaynak: 5.50lerden 6.60lara kadar yani 6-7 sene DotA oynayan ben.

nerde görsem bunu düzeltirim :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

aslında temelini Starcraft için yapılan Aeon on Strife mapinden alarak Eul tarafından üretilip Guinsoo - DotA clanı - IceFrog sırasıyla geliştirilen DotA'yı kastediyorsun heralde. Guinsoo'nun bırakma sebebi Riot Games'e League of Legends yapılırken katılmak, Eul'ün bırakma sebebini bilmiyorum, DotA clanının IceFrog'a devretme sebebi IceFrog'un yetenekli ve tecrübeli bi coder olması. aslında IceFrog sadece DotA topluluğundan gelen fikirleri DotA clanına danışarak kodlama işini yapıyordu. yine de DotA e-spor olarak atılımını IceFrog döneminde yaptığı için DotA'yla bütünleşti herifin adı. şu an geliştiriciler arasında Dota 2'de payı olan sadece IceFrog var. Guinsoo halen Riot'ta, Eul hakkında bi bilgim yok.

kaynak: 5.50lerden 6.60lara kadar yani 6-7 sene DotA oynayan ben.

nerde görsem bunu düzeltirim :D

Temelinin starcraft'a dayanmasına şaşırmadım doğrusu ancak biz dota'yı dota olarak wc3'te bir map olarak tanıdık ve moba türünün patlama noktasıda burdandır. Kim nederse desin :) Ancak İlk geliştirenin Icefrog olmadığını senden öğrendim doğrusu bu bilgi içinde teşekkür ederim  ^_^ 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Blizzard'dan ne çıksa oynarım diyorum da bi yandan da oyun sanki Team Fortress 3 gibi görünüyor gözüme. gerçi Blizzcon'da duyururken "MOBA ögeleri içeren FPS" olacak demişlerdi.

Karakter tanıtımlarını izleyince oyunun dinamiklerinin Team Fortress ile aşırı benzerlik gösterdiği görünüyor zaten. Ama yeni karakterlerin gelmesi ve bu konsepti Blizzard yapımı altında yaşayacak olmak beni heyecanlandırıyor fazlaca :P  Bir de açıklamalara göre oyunda "deathmatch" modu olmayacakmış. Yani tam MOBA tarzında takım oyunu olacakmış sanırım. İlk okuduğumda bu kısıtlama beni rahatsız etmişti ama şöyle bir düşününce belki FPS dünyasına başka bir solukda getirebilir. Çünkü genelde shooterlarda ön plana çıkan bireysel yetenek oluyor. Yani ne bileyim LoL'de bir ranked match'a girdiğinde tanımadığın insanlarlada oyunu kazanmak adına takım oyunu oynamaya kendini kasabiliyorsun sonuçta, bu algıyı bir shooter'da da oluşturabilirlerse harika olabilir :)

Oyun güzele benziyorda, Blizzard'ın çıkardığı oyunların fiyatlarını düşündüm Allah bilir bunun fiyatı ne kadar olur :)

"Blizzard'a verdiğim paraları bir kenara koysaydım..." şeklinde başlayan trajik bir konuşma yapmaya çok müsait bir durumdayım şuan :D Cidden hani adamlar yapıyor, güzelde oluyor, oynuyoruz falan ama aldıkları fiyatlar ölümcül. Bakalım Overwatch cebimizi ne kadar delicek :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.