Jump to content

Blizzard'ın Yeni Shooter Oyunu "Overwatch"

Shina

Önerilen İletiler

Karakter tanıtımlarını izleyince oyunun dinamiklerinin Team Fortress ile aşırı benzerlik gösterdiği görünüyor zaten. Ama yeni karakterlerin gelmesi ve bu konsepti Blizzard yapımı altında yaşayacak olmak beni heyecanlandırıyor fazlaca :P  Bir de açıklamalara göre oyunda "deathmatch" modu olmayacakmış. Yani tam MOBA tarzında takım oyunu olacakmış sanırım. İlk okuduğumda bu kısıtlama beni rahatsız etmişti ama şöyle bir düşününce belki FPS dünyasına başka bir solukda getirebilir. Çünkü genelde shooterlarda ön plana çıkan bireysel yetenek oluyor. Yani ne bileyim LoL'de bir ranked match'a girdiğinde tanımadığın insanlarlada oyunu kazanmak adına takım oyunu oynamaya kendini kasabiliyorsun sonuçta, bu algıyı bir shooter'da da oluşturabilirlerse harika olabilir :)

Steam'de Natural Selection 2 diye bi oyun var, ingilizcene güveniyorsan bi oyna derim. 

oyun aslında bi Half-Life moduydu, sonra CS gibi oyunu çıktı. 2 taraf var, bi taraf uzaylılar diğer taraf insanlar. 2 taraf da max 16 kişi olabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam, mapler baya büyük.

asıl olayı şu: 2 tarafın da bir yöneticisi oluyor, oyunu strateji gibi oynuyor. yönetici olmak güzel ama ne yaptığını bilmiyorsan kaybetme sebebi sen oluyorsun :D amaç karşı takımın baseini yoketmek, yöneticinin görevi de takımın para kazanmasını ve harita hakimiyeti kurmasını sağlamak, insanlar için aydınlanma sağlamak. çünkü uzaylıların ışığa ihtiyacı yok ama insanlar ışık olmadan önünü göremiyor. oyuncular da yöneticinin söylediklerini yapıyor falan, yöneticinin kurduğu binaları oyuncular inşa ediyor, inşa ederken para kazanıyorlar, kazandıkları parayla yine yöneticinin yaptığı geliştirmelere göre silah alabiliyorlar. uzaylılarda durum biraz farklı, silah almak yerine farklı bir uzaylıya dönüşüyorlar. baya güzel oyun, şimdiye kadar takım olduğumu en çok bu oyun hissettirdi bana :D

ama ingilizcen iyi değilse pek bulaşma derim, çünkü devamlı olarak ingilizce konuşuluyor oyunda.

bu uzaylı gameplayi:

bu da insan gameplayi:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Steam'de Natural Selection 2 diye bi oyun var, ingilizcene güveniyorsan bi oyna derim. 

oyun aslında bi Half-Life moduydu, sonra CS gibi oyunu çıktı. 2 taraf var, bi taraf uzaylılar diğer taraf insanlar. 2 taraf da max 16 kişi olabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam, mapler baya büyük.

asıl olayı şu: 2 tarafın da bir yöneticisi oluyor, oyunu strateji gibi oynuyor. yönetici olmak güzel ama ne yaptığını bilmiyorsan kaybetme sebebi sen oluyorsun :D amaç karşı takımın baseini yoketmek, yöneticinin görevi de takımın para kazanmasını ve harita hakimiyeti kurmasını sağlamak, insanlar için aydınlanma sağlamak. çünkü uzaylıların ışığa ihtiyacı yok ama insanlar ışık olmadan önünü göremiyor. oyuncular da yöneticinin söylediklerini yapıyor falan, yöneticinin kurduğu binaları oyuncular inşa ediyor, inşa ederken para kazanıyorlar, kazandıkları parayla yine yöneticinin yaptığı geliştirmelere göre silah alabiliyorlar. uzaylılarda durum biraz farklı, silah almak yerine farklı bir uzaylıya dönüşüyorlar. baya güzel oyun, şimdiye kadar takım olduğumu en çok bu oyun hissettirdi bana :D

ama ingilizcen iyi değilse pek bulaşma derim, çünkü devamlı olarak ingilizce konuşuluyor oyunda.

bu uzaylı gameplayi:

bu da insan gameplayi:

Oyunun konsepti güzelmiş, ilgimi çekti bir deniycem sanırım. Bir de hem stratejinin yoğun olup hemde shooter olmasını beğendim. Çünkü oyunlarda strateji yürütmeyi seviyorum ama düz real-time strateji oyunlarını sevmiyorum. Ya time based olucak yada MOBA falan olucak başka türlü oynayasım gelmiyor. Base kurmalı falan diyince düz strateji oyunu sandım bir an.

İngilizcem iyidir o konuda bir sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum ama şöyle bir gameplay'leri izledim, alien'la oynamak bana resmen imkansız geldi. Başım döndü izlerken : :DÇok karışık göründü, bir de adamlarda map yoktu. Herhalde başlangıç için insan tarafında oynamak daha iyi olabilir :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gameplay'dan öğrendiğime göre mobA türünün FPS versiyonu bunu neden söylüyorum çünkü gördüğümüz gibi heroların bazı özellikleri (tank,pusu yapan,yakın dövüşçü,range v.b.) var ve takım oyununa dayalı bir oynanış tarzı baş gösteriyor tabi bunlar oyunu mükemmel yapmaz oyunu mükemmel yapan oyun hızına uygun mekanik ve komboların yapılışıdır bir oyunda kombo ve mekanikler çok iyi olsa da oyun hızına yetişemediği için oynanış berbat bir hal alır bunu tüm playerlar oyun esnasında fark edebilir ama böyle bir sorunun olduğunu düşünmüyorum çünkü yapımcı Blizzard ve Blizzard oyuncunun ne istediğini bilen bir yapımcı mükemmel bir oyun olacağını umut ediyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oyunun konsepti güzelmiş, ilgimi çekti bir deniycem sanırım. Bir de hem stratejinin yoğun olup hemde shooter olmasını beğendim. Çünkü oyunlarda strateji yürütmeyi seviyorum ama düz real-time strateji oyunlarını sevmiyorum. Ya time based olucak yada MOBA falan olucak başka türlü oynayasım gelmiyor. Base kurmalı falan diyince düz strateji oyunu sandım bir an.

İngilizcem iyidir o konuda bir sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum ama şöyle bir gameplay'leri izledim, alien'la oynamak bana resmen imkansız geldi. Başım döndü izlerken : :DÇok karışık göründü, bir de adamlarda map yoktu. Herhalde başlangıç için insan tarafında oynamak daha iyi olabilir :D

Alien oynamak cidden sıkıntı. çok hızlı hareket ediyor şerefsizler, oynarken bi süre sonra ne yaptığımı bile takip edemiyordum :D

Marine tarafı da sıkıntı aslında, çünkü vurman gereken şeyler çok hızlı veya ölümsüz :D bi tane Alien türü var, Behemoth'tu yanlış hatırlamıyorsam ismi, çok zor ölüyor.

ben çok oynamıyorum çünkü FPSler ile pek aram yok. ama FPS seviyorsan deneyebilirsin sanırım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • 5 ay sonra...
  • 10 ay sonra...

Blizzard oyunlarının tutulmasının başlıca sebeplerin biri, fantastik dünyalarını kurgulayıp sağlam hikayeler ile onları destekliyor olmasıdır.

Overwatch'ın çıkışına yaklaşık 8 gün kala, oyunla ilgili üçüncü kısa animasyon filminide yayımladılar. Film, oyundaki iki karakterin gizemini ortaya çıkarıyor.(spoiler olmasın diye bilgiyi en az seviyede tutuyorum)

Spoiler

Blizzard Overwatch'da mottosu olan "oynaması kolay, uzmanlaşması zor" mantığını çok güzel oturttmuş. Fps türünde gayet zevkli oyun lakin €60 gibi bir fiyat biçmeleride insana bir yuh dedirtiyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.