Jump to content

Manga Çizim Gereçleri ve Çizimlerim yeni malzemeler ve videolarla pek yakında

hayaksisheytan

Önerilen İletiler

KESME MATI

kesme matları farklı boyutlarda ve farklı çizgilerle satılmaktadır.Çizgiler sanatınızın doğru ölçeklendirilmesinde  iyi rol oynar her sanatçı muakkak bunlardan kullanır masanızda düz ve pürüssüz bir zemin oluşmasını sağlar kolay temizlenir masanızın pislenmesini engeller üzerinde maket bıçağı ile kesim yapabilirsiniz

4R6QVQ.jpg

MANGA KAĞIDI
Manga kağıtların en büyük özelliği pürüssüz yüzey ve mürekkebi kusmamasıdır ve kağıt üzerinde mavimsi ölçeklendirilmeler mevcuttur bunlar tarayıcı yazıcılarda gözükmez malesef ülkemizde bunları bulmak çok zor bir tek keçeli kalem ile boyama için pad bulunuyor yurt dışından sipariş etmek gerekiyor tavsiye olarak 
Deleter Comig Book Paper

aB9WAz.jpg

I-C Manga Manuscript Paper

02vd6B.jpg

Canson Fanboy Comig Book Paper

ynYQZk.jpg

bunlarda benimkiler

nG1p0V.jpg

KALEMLER VE UÇ
Dereceli kalemler herkes biliyordur hepimiz resim derslerinde muakkak kullanmışızdır
2H...H....B....2B Bu verdiğim doğrultuda koyuluk oranları artar
MEKANİK UÇLU KURŞUN KALEMLER 
özel grafik tasarımları için üretilmiş birçok kalem mevcut bana göre hangisi elinize rahat ve iyi oturuyorsa en iyi si odur

Uçlarında dereceleri mevcut ben 2B kullanıyorum iyi marka olarak
tombow hi-polymer
pentel Ain Stein 

AYBPQQ.jpg

SİLGİ
Manga için en iyi silgi yumuşak ve fazla artık bırakmayan silgilerdir mürekkep silmek içinde birçok kalem mevcuttur profesyonel olarak pentel presto yurtdışında kullanıcılar tarafından çok iyi yorum almıştır malesef bende yok siparişi geçtim geldiğinde paylaşıcağım
Dar alanlar için uçlu silgiler var çok güzel ben tombow 2,3 mm uçlu silgi kullanıyorum muhteşem

rdPvmB.jpg

PENTEL PRESTO

n5VAXV.jpg

ŞABLON VE CETVEL
uzun uzadıya yazmaya gerek yok buyrun resime bakın

rdPvgN.jpg

G-PEN ÜLKEMİZDE DİVİT KALEM OLARAK GEÇER
mangakaları bizden ayırın işte budur arkadaşlar bu kalemlere elleri muhteşem yatkındır kullanması citten kolay değildir bir o kadar da çok zevklidir ben 2 aydır bu daldırma kalemlerle çalışmaktayım hayla oturtamadım ve uzun bir sürede oturtamıyacağım gibi ülkemizde uçları ile bulunabilir 
UÇLARI
G_PEN
MARU PEN
SCHOOL PEN
SAJİ PEN

JEPBkY.jpg

MANGA MÜREKKEPLERİ FIRÇALAR
Bir çok çeşit mürekkep ve fırça mevcuttur bunları tekniklerinize göre seçmelisiniz
mürekkep
suya dayanıklılık
parlaklık matlık
alkol bazlı renkli kalemlere dayanıklılık gibi
marka olarak deleteri tek geçerim ama ülkemizde yok yurt dışından almak zorundayız ve diğerlerine nazaran biraz pahalıdır
pilot
zig
kaimei 
iyi markalardır
ilk 2 resim benim mürekkepler 3.sü deleter firmasının kendi mürekkeplerindeki açıklamasıdır.

WrJRbm.jpg

B9qZWp.jpg

8EpoPn.jpg

BRUSH PEN FIRÇA UÇLU KALEMLER
Adından da bahsedeceğimiz üzere fırça kalemler mürekkep ve fırçanın kaleme dönmüş hali mangalarda geniş alanları hızlıca taramanızı sağlarlar şu ana kadar birçok fırça uçlu kalem kullandım ama pentel pocket brush ı tek geçerim muhteşem kalemdir ülkemizde yanlız fiyatı 2 katı pahalıdır 2 adet yedek kartuş ile gelir kalemin içinde kartuş yoktur direk birini takıyorsunuz.
Dikkat etmemiz gereken husus mürekkeplerde olanın aynısıdır + fırçalarının ebatları vardır.
ilk 2 resim benim kalemler 3.sü özellikler

PEXzl8.jpg

OdYmG0.jpg

EEvMmv.png

GRAFİK KALEMLERİ

0.03  0.05  0.1  0.2  0.25  0.3  0.35  0.4   0.5   0.8  bs   uç olarak mevcutturlar marka olarak

copic multiliner 

copic multiliner sp    Aliminyum gövde uçlar değişebilir mürekkebi yenilenebilir

ynY7Aa.jpg

deleter line 2

3RrbRO.jpg

sakura pigma micron

G1LgnN.jpg

MARKERLER VE  KURUBOYALAR

Kurşun kalem olarak önerebileceğim

Prismacolor premier soft core türkiyede bulamassın

DkzZm6.jpg

Derwent artist kalem türkiyede bulunur

JER1MY.png

araştırmalarıma göre ençok kullanılan kalemler 

MARKER

Tüm pro sanatçıların kullanmakta olduğu copic markerler geniş renk seçeneğine sahiptir 358 çeşit renk mevcuttur

copic türkiyede bulunur                     özel mürekkepleri ile doldurulabilir

prismacolor türkiyede bulamssın                              ?      

deleter türkiyede bulamssın               özel mürekkepleri ile doldurulabilir

Faber castel  bulunur                                       doldurulmaz

Sharpie azda olsa bulunur                                doldurulmaz

Stadler bulamassın                                                   ?

Pilot  araştırmak lazım :D                                          ?

Tombow bulunur                                                      ?

Zig kurecolor bulunur                                               ?

Uni  bulamassın                                                       ?

Touch bulunur                                                           ?

NbMRkN.jpg

SCREENTONE

Profesyonel tüm mangakalar tonlamayı bu kağıtlarla yapar gerçi asistanları hallediyor ama :)  google ve youtubede bol resim ve video bulabilirsiniz ben daha hiç kullanmadım bildiğim en iyi marka deleter

örnek bir resim

dq1q7r.jpg

MANGA ÇİZİM TEKNİK KİTAPLARI

Mastering Manga Mark Crilley 1 ve 2

Youtubede de birçok eğitici videosunu bulabilirsiniz

Vg5l7R.jpg

bgAl0n.jpg

Bu Kitapların çevirimine başladım en kısa sürede pdf olarak ekleyeceğim

RESİMLERİM 

RESİMLERİ YARGILAMADAN ÖNCE BİR KEZ TIKLAYIP ORJİNAL BOYUTUNDA BAKIN ARKADAŞLAR :) Tarayıcım ile en yüksek ayarda taradığım için resimleri baya bi zoom lu gösteriyor

05.02.2015

08zNRR.jpg

04.12.2014

LUFFY ACE

ZA2L6k.jpg

25.11.2014

Buda bizim ufaklık poz verdi bende çizdim  :D 

KARAKALEM

2QL7ZE.jpg

24.11.2014

Saça daldırma kalemden damlayan mürekkebi mağlesef silemedim leke kaldı  :( & :(; :(>

İchigo

9pnk35.jpg

22.11.2014

Dkn0Gv.jpg

jYlGrL.jpg

ynbrvn.jpg

8Ep7yk.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tam tezizat donanmışın bu demektirki işini ciddiye alıyorsun.

eyer Güzel bir seri çıkarırsan haber verde okuyalım :)

Şimdiden verdiğin emeğe ve vereçeğin tüm emeklere Teşşekürler.

Bu kadar mazemeyi toplamak bana zor geliyor Ben bi tahta kalem bide A4 ile yapıyorum tabi güzel bi çalışma cıkmıyo ortaya :D

Kolay gelsin.

-HA ! Bu arda Level 2 Oldum :D 200. iletim bu :) ( sevindim aga ya nediyim :) )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

copic in kağıtları güven sanatta bulunmakta bende siparişte bulundum divit ucu (tarama ucu) kullanımında uçlar çok çabuk bozulabiliyor ama harika etkiler yaratıyor mürekkep olarak ise pepeo nun çini mürekkebini kullanıyorum marker olarak copic kullanmanızı tavsiye ederim 

malzeme tanıtımıiçin teşekkürler

acaba fırçaların siparişlerini hangi siteden yaptınız

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ben yurt dışından alıyorum ebay amazon biraz gelmesi uzun sürüyor ama mesela copic ciao 36 li set i 59 dolara aldım türkiyede 450 tl  :)

fırçalar uygun tahtakalehobi den alabilirsin ismi zig menso brush 3 boydur 

pentel pocket brush kalemde var ülkemizde ama biraz pahalı 35 50 tl arasında bulunabiliyor + 2 karttuş ile o fiyata ebaydan 2+12 kartuş ile geliyor ama araştırmalarım sonucu kalem hacklenebiliyor nodler mürekkep ile doldurup doldurup kullanılıyor ben daha denemedim gerçi performansı nasıldır bilemem

divit uçlarını ilk kullanmadan önce biraz çakmak ile ısıt dikkat kızartma kalem çok iyi performans verir bu bir ayrıntı 2.si ben her kullanımdan sonra asetonla temizler belli aralıklarla yağlarım yoksa paslanırlar ben uzun süredir kullanmaktayım uçlarda bir problem yaşamadım 60 ml 2 tane mürekkep bitti 100 lerce sayfalar harcadım hep sağ sol çizgiler inceden kalına bastırmalar falan bildiğin çizgiler ovaller taramalar elim daha alışmadı  :(

marker padler marker ler için vede tersini kullanamassın kağıdın tersini düzünü karıştırma mürekkep ile fırçalarken çok dikkat etmelisin kağıt çok ince yapıya sahip biraz fazla mürekkepde yörüngesi kayar kağıdın çok fazla verirsen yörünge +balçık olur 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bilader malzemeden çok üslub ve tekniğe önem ver bu senin için daha iyi olur. bence akademik eğitim veren bir kursa yada benzeri sanat merkezlerine yazılmalısın. yaptığın işler iyi güzel ama önce anatomiye biraz daha yüklensen çok daha iyi olur. teknik kısmını sonra halledebilirsin elinin altında sonuçta internet denen bir kaynak var yüzlerce döküman ve how to draw kitabı ile kendini dahada geliştirebilirsin. şuan için A4  canson marka bir eskiz defteri hb 2b ve b gibi kalemler kullanarak küçük taslaklar çizebilirsin. heveslisin bırakma sakın çizimi bir süre işlerini vve defterlerini biriktir benden sana bir görsel sanatlar öğretmeni tavsiyesi  ;)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bilader malzemeden çok üslub ve tekniğe önem ver bu senin için daha iyi olur. bence akademik eğitim veren bir kursa yada benzeri sanat merkezlerine yazılmalısın. yaptığın işler iyi güzel ama önce anatomiye biraz daha yüklensen çok daha iyi olur. teknik kısmını sonra halledebilirsin elinin altında sonuçta internet denen bir kaynak var yüzlerce döküman ve how to draw kitabı ile kendini dahada geliştirebilirsin. şuan için A4  canson marka bir eskiz defteri hb 2b ve b gibi kalemler kullanarak küçük taslaklar çizebilirsin. heveslisin bırakma sakın çizimi bir süre işlerini vve defterlerini biriktir benden sana bir görsel sanatlar öğretmeni tavsiyesi  ;)

evet anatomi konusunda eksikliklerimin farkındayım ama gelişimiminde farkındayım 3 ay önce çizdiğim resimler ile şimdikilerinin arasında dünyalar kadar fark var ilk etapta halk eğitimin kurslarına başvurmak istiyorum mantıklı mıdır sizce?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.