Jump to content

Heroes of the Storm ( Blizzard'ın yeni oyunu moba türü)

slimjack

Önerilen İletiler

Arkadaşlar sanırım Blizzard'ın yeni bir oyunu cinematic'ini izledim ve ne yalan söyliyim bayağı bir güldüm. Özellikle aynı karede Starcraft warcraft ve diablo'dan ünlü karakterleri aynı karede birbirleri ile savaşırken görmek beni bayağı güldürdü :D Ancak bir yandanda sevindim doğrusu özellikle o meşhur Arthas'ı tekrardan görmek bayağı güzeldi :)Lol'den ve Dota2'den sonra Blizzard'ın da artık moba'ya giriş yapmasının zamanı gelmişti :) Emnim bir çoğunuz biliyordur ama sanırım forumda paylaşılmamış bu konu, arattım ama çıkmadı o yüzden bende bunun üzerine konu açıyım dedim. Aşağıda vericeğim linkten izleyin mutlaka :)

Cinematic trailer:

Gameplay:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şimdi kendi yorumum alıntı yapıp tartışma falan açayım demeyin tamamiyen kendi fikrimdir saygı duyun .p şimdi bu sinematik Dota2 ve Lol'ün sinematiklerinin yanına bile yaklaşamaz ve oyun akışını tfleri ve grafikleri yeni çıkacak bi oyuna göre hiçte iç açıcı değil amacım tartışma açmak değildir saygılar

İmzana bi şuku atıyorum. D.d

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Blizzard kötü oyun yapmaz ama Blizzard para kazanmayı seven bir firma o yüzden oyunları güzel olsa da avrupalı Joygame olarak nitelendirebilirim çünkü 1 buçuk yıla yakın WOW oynadım ve hakikaten paranın su gibi gittiğini anladım hemen bırakmaya çalıştım ayrıca şunu da söylemekte yarar var oyun  piyasası mobA türüyle öldü,kullanım olarak ve grafik olarak F2P MMOFPS ve MMORPG istiyor playerlar,hiç bir firma bu ihtiyacı da gideremiyor çünkü firmaların derdi para olmuş.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Blizzard kötü oyun yapmaz ama Blizzard para kazanmayı seven bir firma o yüzden oyunları güzel olsa da avrupalı Joygame olarak nitelendirebilirim çünkü 1 buçuk yıla yakın WOW oynadım ve hakikaten paranın su gibi gittiğini anladım hemen bırakmaya çalıştım ayrıca şunu da söylemekte yarar var oyun  piyasası mobA türüyle öldü,kullanım olarak ve grafik olarak F2P MMOFPS ve MMORPG istiyor playerlar,hiç bir firma bu ihtiyacı da gideremiyor çünkü firmaların derdi para olmuş.

blizzard bu proje ile çok büyük para götürür. ama steam cephesinde dota 3 dedikodusu dolaşıyor. dota ile kafa kafaya giderler gibi geliyor ama lol için aynı şeyi söyleyemem çünkü lol hem konsept hemde oynayış olarak çok eklektik duruyor. sabit bir konsept sanatçıları yok çünkü dotanın başarısıda burda yatıyor. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

blizzard bu proje ile çok büyük para götürür. ama steam cephesinde dota 3 dedikodusu dolaşıyor. dota ile kafa kafaya giderler gibi geliyor ama lol için aynı şeyi söyleyemem çünkü lol hem konsept hemde oynayış olarak çok eklektik duruyor. sabit bir konsept sanatçıları yok çünkü dotanın başarısıda burda yatıyor. 

Dota 3 dedikodusunu bende forumlarda gezerken duydum ama sanmıyorum olursa da ilk hafta patlar oyun sonra yavaş yavaş düşer player sayısı,bu en kral oyunlarda bile gerçekleşiyor ki Dota 3'ten büyük bir beklentim yok insanlar Dota 2'den yeterince hevesini almış durumda.LOL için bir şey söylemek gerekirse oyun açıldıktan 3 ay sonra oynamaya başladım ve LOL stratejinin sınırsız olduğu mekaniklerin süper birleşip oyuncuların kendi savaş stratejisine dayalı bir yaratıcı savaş kombinasyonu sunuyor ama bunu insanlar bireysel bir oyun sanarak kirletiyor ve yaş ortalaması da malum,buda şunu ortaya çıkarıyor ''Evet oyun müthiş ama önemli olan kurallarına göre oynamak'' kurallarına göre oynanmayınca oyun oyunluktan çıkıyor ve insanlar daha ön plandaki diğer mobAlara kayıyor yada mobA oyunu bekliyor buda piyasanın yavaş yavaş ölmesine neden oluyor tabi dersen ''Ben takımımı kuracağım arkadaş!'' gördüğümüz gibi 12 yaşında ki yetenekli oyuncular bile binlerce dolar kazanıyor LOL'den ki buda sadece sponsorun verdiği turnuvayı kazandığındaki parayı söylemiyorum.Bu takım-turnuvada ise gelişmiş iki oyun var LOL ve Dota 2 bunları da geçmek için firmaların kendilerine neden farklıyız ve neden biz iyi olmalıyız sorusunu cevap araması gerekiyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şimdi kendi yorumum alıntı yapıp tartışma falan açayım demeyin tamamiyen kendi fikrimdir saygı duyun .p şimdi bu sinematik Dota2 ve Lol'ün sinematiklerinin yanına bile yaklaşamaz ve oyun akışını tfleri ve grafikleri yeni çıkacak bi oyuna göre hiçte iç açıcı değil amacım tartışma açmak değildir saygılar

İmzana bi şuku atıyorum. D.d

Katılıyorum. Blizzard'dan bahsediyoruz. Her zaman cinematic'leriyle hayran bırakmıştır kendine ama bu cinematic resmen "zayıf". Hemde aşırı zayıf. Orta okul çocuğu özendirecek cheetos, max reklamları gibi olmuş afedersiniz. Oyunun gameplaylerini de izledim. Sıkı LoL oyuncusuyumdur belki fazla önyargılı yaklaşıyorum ama benim beklentim yüksek değil bu oyundan. LoL MOBA konusunda aldı başını gidiyor. Şuan bir Dünya yenilikle pre-season girdi bir de, son değişikliklerden sonra MOBA'ya inanılmaz dinamik başka bir soluk getirdi Riot Games. Daha çok fırın ekmek yemesi lazım Heroes of Storm'un bu rakiplere yetişebilmesi için. Ha şimdi hakkını yemeyim ama, map'leri orjinal olmuş, o konuda beğendim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Katılıyorum. Blizzard'dan bahsediyoruz. Her zaman cinematic'leriyle hayran bırakmıştır kendine ama bu cinematic resmen "zayıf". Hemde aşırı zayıf. Orta okul çocuğu özendirecek cheetos, max reklamları gibi olmuş afedersiniz. Oyunun gameplaylerini de izledim. Sıkı LoL oyuncusuyumdur belki fazla önyargılı yaklaşıyorum ama benim beklentim yüksek değil bu oyundan. LoL MOBA konusunda aldı başını gidiyor. Şuan bir Dünya yenilikle pre-season girdi bir de, son değişikliklerden sonra MOBA'ya inanılmaz dinamik başka bir soluk getirdi Riot Games. Daha çok fırın ekmek yemesi lazım Heroes of Storm'un bu rakiplere yetişebilmesi için. Ha şimdi hakkını yemeyim ama, map'leri orjinal olmuş, o konuda beğendim.

Her mobA oyununu da LOL ile kıyaslamamak lazım çünkü çıkar çıkmaz LOL standartlarına uygun bir oyun bekleyemeyiz en azından bir altyapı sunması gerekiyor Blizzard bunu sunmuş ama gameplayını izleyince mekanikler benim hoşuma gitmedi doğrusu ileride ne olur bilmem ama ben daha çok Overwatch'ı bekliyorum bence Heroes of the storm'un önüne geçecek Blizzard ikisiyle de baş edemeyecek ve Heroes'in biletini kesecek sonuçta mobA zor bir tür :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.