Jump to content

Önerilen İletiler

YF2xAvD.jpg
Bu bölümde çok gitmek istediğim Japonya'ya neden bu kadar gitmek istediğimi daha iyi anlayacaksınız :wub:  Çünkü gerçekten baktıkça bile huzur buluyorum, merak ediyorum ve daha da çok gitmek istiyorum. Bazı belgeseller yayınlamaya çalışacağım ve yenilerini buldukça da burada paylaşacağım. Japonya'ya gitmesine daha çoook olup hasretle dolanlar izleyip izleyip deşarj olabilir ;)

Anaokulundaki çocuklara da Japonya'yla ilgili şeyler anlatıp bu videoları izletiyorum :rolleyes:  Teacherları nereye gidecek bilsinler, benim öğrencilerim oldukları belli olsun  B) Bu arada anaokulu çocuklarına izletilebilecek türden anime bilenler yorumla bana bildirebilirler, vurmalı kırmalı şeyler değil daha eğitici konulu animeler olmalı. Anime ne demek bilsinler değil mi? :)

Ne diyelim, iyi seyirler :)

İlk belgeselimizin adı "The Land of The Rising Sun", bana Japonya'nın dışında zamanın ne denli hızlı akıp gittiğini, hayatın akışı içinde ne kadar küçücük bir yere sahip olduğumuzu düşündürüyor. :huh:

İkinci belgeselimiz Japon Havayolları'nın (All Nippon Airways - ANA) tanıtım videolarından biri. Japonya'nın Okinawa şehriyle alakalı olan bu video geleneksel müziğiyle, eğlenceli görüntüleriyle izleyenlere epey keyif veriyor. Anaokulundaki çocuklarımla beraber bunu izlerken yelpaze dansı yapıyoruz :lol:

Üçüncü belgeselimiz de yine ANA'nın yaptığı Kyoto şehriyle alakalı bir tanıtım videosu. İç çeke çeke izliyorum :( Ah o terasta kahvaltı yapmak vardı ahhh... O kimonolar o kiraz ağaçları... ^_^ sukiiiii!

Dördüncü tanıtım videosu da Japonya'da alışveriş yapma keyfiyle alâkalı :)

Beşinci videomuz GaijinPot yapımı Anthony Joh'un sunduğu bir gezi rehberi:

Tokyo'da Yapılacak 25 Şey isimli Mark Wiens'in hazırladığı bir gezi rehberi bu, adam aç ya :D

İlk Defa Japonya'da adlı bir gezi videosu:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Whuuu benimde isteğim daha çok arttı :o cok canlı bir ülke umarım gidebilme fırsatımız olur hatta emekli olup ordan ev satın alırız ramen dükkanı açarız yada kafe ve ve bir sürü yeri gezeriz whuuu  :crying2-onion-head-emoticon: (hayal dünyasında kıslıp kalan liseli genç  :depressed1-onion-head-emoticon: )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ya öncelikle böyle bir başlık açtığın için teşekkür ederim. İçimdeki Japonya aşkı yeniden ve yeniden kabardı desem yeridir. Sanırsam insanın içinden geliyor bu duygu. :23: Japonya konulu belgeseller elimde bir ton olmasına rağmen satmak zorunda kalmıştım ve isimlerini hatırlayamıyorum :( Gomenne. Ama animasyon deyince aklıma hemen Ghibli geliyor(azcık manyağı olurum da). Bir ton kısa animesi var. "Koro no Daisanpo", "Mei to Konekobasu", "Hoshi o Katta Hi"... Bunlar haricinde "Imaginary Flying Machines" adlı kısa filmi JAL(Japanese Airlines) ile yapılan bir anntlaşma ile geniş kitlelere ulaştı ve uçak içi gösterimlerde karşımıza çıkıyor. Ne yazık ki tüm bunlara internette ulaşmak çok zor. Zira Ghibli Studio'su bu kısa yapımların jp dışına çıkmasına izin vermiyor :( Biraz değerlerin korunması mı biraz izole toplum mu, bence hepsi birden ama işin güzel kısmı oraya gidip tüm bunları izleme imkanını sunuyor. Sadece su kanallrının kirlenmesi üzerine 2,5 saatlik animasyon çekebilecek kafada olan bu ekibe de biraz saygı duymak gerekiyor herhalde :hell-yes-onion-head-emoticon: . Online bulunabilecek tek kısa film ise "On Your Mark" (http://www.veoh.com/watch/v19649007pe4JRqd4) Gerçekten şahane bir kısa film. Müzik videosu şeklinde yapılmış ancak şiddet içerdiğinden okulda gösterilmesi pek iyi olmayabilir(gerçi erkekler sever ama neyse :D ) . Aklıma geldikçe yazamaya devam edeceğim. Fahri Japon elçisi olarak görevinde başarılar Rumeysa. Takibindeyiz....

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ya öncelikle böyle bir başlık açtığın için teşekkür ederim. İçimdeki Japonya aşkı yeniden ve yeniden kabardı desem yeridir. Sanırsam insanın içinden geliyor bu duygu. :23: Japonya konulu belgeseller elimde bir ton olmasına rağmen satmak zorunda kalmıştım ve isimlerini hatırlayamıyorum :( Gomenne. Ama animasyon deyince aklıma hemen Ghibli geliyor(azcık manyağı olurum da). Bir ton kısa animesi var. "Koro no Daisanpo", "Mei to Konekobasu", "Hoshi o Katta Hi"... Bunlar haricinde "Imaginary Flying Machines" adlı kısa filmi JAL(Japanese Airlines) ile yapılan bir anntlaşma ile geniş kitlelere ulaştı ve uçak içi gösterimlerde karşımıza çıkıyor. Ne yazık ki tüm bunlara internette ulaşmak çok zor. Zira Ghibli Studio'su bu kısa yapımların jp dışına çıkmasına izin vermiyor :( Biraz değerlerin korunması mı biraz izole toplum mu, bence hepsi birden ama işin güzel kısmı oraya gidip tüm bunları izleme imkanını sunuyor. Sadece su kanallrının kirlenmesi üzerine 2,5 saatlik animasyon çekebilecek kafada olan bu ekibe de biraz saygı duymak gerekiyor herhalde :hell-yes-onion-head-emoticon: . Online bulunabilecek tek kısa film ise "On Your Mark" (http://www.veoh.com/watch/v19649007pe4JRqd4) Gerçekten şahane bir kısa film. Müzik videosu şeklinde yapılmış ancak şiddet içerdiğinden okulda gösterilmesi pek iyi olmayabilir(gerçi erkekler sever ama neyse :D ) . Aklıma geldikçe yazamaya devam edeceğim. Fahri Japon elçisi olarak görevinde başarılar Rumeysa. Takibindeyiz....

Hahah Fahri Japon Elçisi demek :D Yeni unvanım hoşuma gitti :D Yeni videolar ekleyeceğim beğendiğim kalitede buldukça. Aslında ANA'nın yaptığı çok kısa iki video daha var Hokkaido ile ilgili ama ne hikmetse ses yok :S O yüzden onları eklemedim. GaijinPot'un bir videosunu ve Tokyo'da yapılacak 25 şey isimli bir video ekledim, şimdi yaklaşık yarım saatlik bir videoyu izliyorum izlediğim kadarıyla yeterince iyi görünüyor :D Bitireyim onu da ekleyeceğim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ah o Sakuralar ah. İnşallah canlı canlı o ağaçları hissetmek herkese nasip olur yani  :2: Bu arada Avatar:The Last Air Bender serisinin de ayrıca mini animeleri var. Onlara da bakabilirsin. Ayeıca Ghibli Stüdyosu'nun Ghiblies adında kısa bir filmi daha var (aslında 2 'de diğeri 25dk civarı.). Eğlencelidir ve anime/manga çizerleri için de faydalı olabileceğini düşünüyorum :D 

part1:http://v.youku.com/v_show/id_XMzU0NDgwODQw.html

part2:http://v.youku.com/v_show/id_XMzU0NjQxMjMy.html?from=y1.2-1-100.3.1-2.1-1-1-0 

Hatırladıkça devam edeceğim. Sayōnara

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.