Jump to content

12 Japon Korku Efsanesi

Jiangshi

Önerilen İletiler

Bazıarı hakikaten biraz fazla uyduruk geldi 

bu tür şeylere korku türü yabancı dizilerde de rastlamıştım mesela Kuchisake-onna Constantine adlı yabancı dizide gösterilmişti bir bölüm 

Teke-tekeyi hayal ettim de bi gece uyumakta güçlük çekebilirim  :lol: 

(olayları 3b kurgulama konusunda ister istemez  beynim tam kapasite çalışıyo sanırım)   :blink: 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 33
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Kuchisake-onna     Yarık ağızlı kadın (kuchisake-onna) efsanesi çocukların gece dışarı çıkmasını önleme amacı taşır. Hikayeye göre; ağzında cerrahi bir maske olan kadın sokakta yalnız başına yürü

nure onna bildiğin şahmeran :D

Bunlar en bilineni ama aslında o kadar çok var ki... Bunlarla ilgili videolarda var ama o dosyalarımı maalesef kaybettim. Nikoniko 'da izlerken de bir kaç tanesi denk gelmişti. Bi Japon arkadaş, bu ta

oo partiyi (edit:) BENSİZ başlatmışsınız.

o zaman kız tuvaletlerinde 3. kısmı boşa yapıyorlardır. ^^ Kimse oraya girmeye cesaret edemez. 

ya da ben olsam içine ses kaydı bırakır sonra bi kıza efsaneyi çağırmasını söylerim. efsaneyi çağırınca da basarım düğmeye çığlık ata ata kaçmalarını izlerim. asdasdsad

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

vallaha iyi şaka olur da şiir hakkında ne düşünüyorsun 

daha güzelini yazarım ben :D ya da sınıfın ortasında bağırarak okumak lazım onu. teneffüste falan herkes kaçsın diye. sonra bir arkadaşta beni dolaba tıksa ders başlamadan 2 dk önce çıkıp "YAŞIYORUM!" diye bağırsam olaylar olaylar... B)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bunlar en bilineni ama aslında o kadar çok var ki... Bunlarla ilgili videolarda var ama o dosyalarımı maalesef kaybettim. Nikoniko 'da izlerken de bir kaç tanesi denk gelmişti. Bi Japon arkadaş, bu tarz halk hikâyelerinin anlatımını falan sağlıyordu işte biz de yorumlar, muhabbet falan ve bir tanesi çok acayipti yani anlatılacak bir şey değil de keşke paylaşabilsem...

Konuyu fazla uzatmayayım ama Japonya sadece manga/animeden ibaret değil, bunu bilerek hareket ederseniz eğer Japonyaya dair etkileyici bir çok şeye rahatlıkla erişebilirsiniz. Eğer biraz araştırırsanız inanın hoşunuza gidecek en azından bir iki şey bulabilirsiniz. Mesela benim Japonyaya dair en çok sevdiğim şey, halk hikâyeleridir.

Eğer kaybettiğim dosyaları bir şekilde geri elde edebilirsem, burada paylaşırım. Altyazısı yok ama olmasa da olur, bazıları cidden çok iyi. Türünü sevenler içinse, ideal.

bi tane korku filmi izlemiştim, bu şekilde Japonya'da bilinen korku hikayeleri derlemesi gibiydi. sanıyorum 4 tane farklı hikaye vardı, filmin adını ne yazık ki şu an hatırlayamıyorum.

bildiğin güzel Japon korku filmleri varsa seve seve alırım tavsiyelerini. The Ring, Grudge gibi Hollywood ürünleri hariç sadece Noroi'yi izleyebildim. şimdiye kadar izlediğim en etkileyici korku filmiydi Noroi, hala onun gibilerini bulamadım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aslında saçma oldukları biraz belli değil mi

Ağzı yarık kadın falan saçma geldi bana açıkçası

Ancak iyi korku şakaları ve hikayeleri çıkar bunlardan

o azı kesik kadını araştırdım :

Uzun zamandır yapmadığım bir şey yaptım, Japon korku filmi seyrettim. Kuchisake-Onna nam-ı diğer “Yarık Ağızlı Kadın”ın temeli, aynı isimli şehir efsanesine dayanıyor. Efsaneye göre, Heian döneminde bir samurayın güzel ama güzel olduğu kadar da aşüfte olan karısı, ortalıkta sürekli “Güzel miyim?” sorusuyla düşüp kalkmaktadır. Karısını cezalandırmak isteyen kıskanç samuray da, “Hadi şimdi sor, güzel miyim değil miyim!” diyerek kadının ağzını bir güzel yarar ve güzelliğini böylelikle yok etmiş olur. Özellikle 70’li yıllarda en güzel yayılma dönemini yaşamış bu şehir efsanesinin kahramanı yarık ağızlı kadını, çocukluğu 70’li yıllarda geçmiş yönetmen Koji Shiraishi de filme taşımış.

daha güzelini yazarım ben :D ya da sınıfın ortasında bağırarak okumak lazım onu. teneffüste falan herkes kaçsın diye. sonra bir arkadaşta beni dolaba tıksa ders başlamadan 2 dk önce çıkıp "YAŞIYORUM!" diye bağırsam olaylar olaylar... B)

resimde lanetli

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTHKf_rJTxXJ1S_T5qJpt9v77tEGCpq_FQcGxI4cClgZn2hDThv

şiiri okuduktan sonra eğer yaşıyorsan bana haber ver  :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

o azı kesik kadını araştırdım :

Uzun zamandır yapmadığım bir şey yaptım, Japon korku filmi seyrettim. Kuchisake-Onna nam-ı diğer “Yarık Ağızlı Kadın”ın temeli, aynı isimli şehir efsanesine dayanıyor. Efsaneye göre, Heian döneminde bir samurayın güzel ama güzel olduğu kadar da aşüfte olan karısı, ortalıkta sürekli “Güzel miyim?” sorusuyla düşüp kalkmaktadır. Karısını cezalandırmak isteyen kıskanç samuray da, “Hadi şimdi sor, güzel miyim değil miyim!” diyerek kadının ağzını bir güzel yarar ve güzelliğini böylelikle yok etmiş olur. Özellikle 70’li yıllarda en güzel yayılma dönemini yaşamış bu şehir efsanesinin kahramanı yarık ağızlı kadını, çocukluğu 70’li yıllarda geçmiş yönetmen Koji Shiraishi de filme taşımış.

resimde lanetli

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTHKf_rJTxXJ1S_T5qJpt9v77tEGCpq_FQcGxI4cClgZn2hDThv

şiiri okuduktan sonra eğer yaşıyorsan bana haber ver  :D

Az önce kız kardeşimin yüzüne bağırarak okudum. Bana mal mal baktiktan sonra "abi çok salaksın" dedi.

Uzak diyarlara göcecegim. Hemde cokkkkkk.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.