Jump to content

12 Japon Korku Efsanesi

Jiangshi

Önerilen İletiler

Bunları 2 sene önce falan okumuştum, o zamanlar da bayaa etkilenmiş ve korkmuştum. Yapma mı değil mi bilemem ama bu efsaneler hakkında film falan izlesem korkudan geceleri asla uyuyamam. 

futakuchi onna denen şey nedir bilmiyorum ama edward mordrake efsanesini geldi aklıma nedense... ilgilenenler için  

lzoM4B.jpg

OHA!!! Daha bugün Outlast adlı oyun bitti, bu kadarı benim için çok fazla, en iyisi yatayım ben artık. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 33
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Kuchisake-onna     Yarık ağızlı kadın (kuchisake-onna) efsanesi çocukların gece dışarı çıkmasını önleme amacı taşır. Hikayeye göre; ağzında cerrahi bir maske olan kadın sokakta yalnız başına yürü

nure onna bildiğin şahmeran :D

Bunlar en bilineni ama aslında o kadar çok var ki... Bunlarla ilgili videolarda var ama o dosyalarımı maalesef kaybettim. Nikoniko 'da izlerken de bir kaç tanesi denk gelmişti. Bi Japon arkadaş, bu ta

bende aynısını yapsam kardeşim tarafından darp edilirim  yaşıyorsun dimi bide boşluktaki kız hikayesi var o saka için iyi malzeme  :cool-onion-head-emoticon:

Az önce kız kardeşimin yüzüne bağırarak okudum. Bana mal mal baktiktan sonra "abi çok salaksın" dedi.
Uzak diyarlara göcecegim. Hemde cokkkkkk.

Boşluktaki Kız

Boşluktaki Kız adı üzerinde dolapların, pencerelerin ve diğer başka eşyaların boşluklarında saklanır ve onunla göz göze geldiğinizde size saklambaç oynamak isteyip istemediğinizi sorarmış. Eğer bu kızla ikinci defa karşılaşır ve göz göze gelirseniz sizi başka bir aleme sürüklermiş.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra...
  • 4 ay sonra...

bende aynısını yapsam kardeşim tarafından darp edilirim  yaşıyorsun dimi bide boşluktaki kız hikayesi var o saka için iyi malzeme  :cool-onion-head-emoticon:

Boşluktaki Kız

Boşluktaki Kız adı üzerinde dolapların, pencerelerin ve diğer başka eşyaların boşluklarında saklanır ve onunla göz göze geldiğinizde size saklambaç oynamak isteyip istemediğinizi sorarmış. Eğer bu kızla ikinci defa karşılaşır ve göz göze gelirseniz sizi başka bir aleme sürüklermiş.

o boşluktaki kızı duymuştum duyduktan sonra gece yatağa girer girmez hiç bi yere bakmadan direk gözlerimi kapatmaya başlamıştım ama şuan o korku geçti gibi :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Türk korku hikayeleri daha orijinal ama hiçbirisi de sizi tuvalette yakalamıyor :D Hatta çoğunda vatandaş hayaleti kovalıyor hayalet değil :D İmanın gücü salkjdfghfjdkdls

Örnek vereyim: Bu çalıştığım ilçede anlatılan bir hikayedir:

Bu ilçenin güney batı tarafında dağların eteğinde bir doğal havuz var.. Küçük bir gölet.. Adı: Kanlıoluk... Kanlı oluk denmesinin sebebi Kurtuluş Savaşı'nda bu bölgede çatışma olduğu için gölet kana bulanmış.. Bu kısım gerçek hikayedir!

Gelelim efsaneye: 1940lı yıllarda bir ailenin beslediği keçiler kaybolmuş. Mevsim kış imiş. Malum kurt falan var. O yüzden ilçe ahalisi bu aileye yardım amaçlı gece vakti toplanarak meşalelerle keçileri aramaya koyulmuşlar ve Kanlıoluk mevkiine gelmişler... Gletin önünde küçük bir gölet daha görmüşler ancak gölet kandan oluşuyormuş. Hava soğuk olduğundan kan göletinin üstünden buhar çıkıyormuş. Ve vatandaş bunu yapanın henüz yaptığını kanın daha sıcak olduğunu farkedip karanlıkta bir şeyler aramaya koyulmuşlar: Derken bir kaç metre sonra havada yarı katında uçan bir kız çocuğu görmüşler. Çocuğun altın sarısı saçları topuğuna kadar uzanıyormuş. alnında da bir damla kan lekesi fark etmişler. Çocuk kıkırdıyormuş yankılanır vaziyette... Vatandaş bu neyin nesi diye gün doğana kadar kovalamış bu varlığı.. ancak yakalayamamışlar ve gün ağarınca bu varlık kaybolmuş ortadan ve o keçi sürüsünü de asla bulamamışlar... Derlerdi :D Tabi bu hikayenin varyasyonları da mevcut :D Adamlar da kaybolmuş gibi gibi gibi :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.